Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (2764 entries)

en:  (opens in a new window)
ro: (se deschide într-o fereastră nouă)

en:  Check out our <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">customization guide</a> for instructions on template modifications.
ro:  Consultă <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">ghidul nostru pentru personalizare</a> pentru instrucțiuni despre modificări la șabloane.

en:  and
ro:  și

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
ro: Creează sau găsește %s

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
ro: Creează sau găsește %s

[ctx: "Find a Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
ro: Găsește %1$s %2$s

[ctx: "Find an Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
ro: Găsește %1$s %2$s

en: $25 towards any Stellar product using code <u>%s</u>
ro: 25 $ pentru orice produs Stellar folosind codul <u>%s</u>

en: %1$d new event category was created. | %1$d new event categories were created.
ro[0]: A fost creată o categorie nouă de evenimente.
ro[1]: Au fost create %1$d categorii noi de evenimente.
ro[2]: Au fost create %1$d de categorii noi de evenimente.

en: %1$d new image was imported. | %1$d new images were imported.
ro[0]: A fost importată o imagine nouă.
ro[1]: Au fost importate %1$d imagini noi.
ro[2]: Au fost importate %1$d de imagini noi.

en: %1$d new organizer was imported. | %1$d new organizers were imported.
ro[0]: A fost importat %1$d organizator nou.
ro[1]: Au fost importați %1$d organizatori noi.
ro[2]: Au fost importați %1$d de organizatori noi.

en: %1$s %2$s | %1$s %3$s
ro[0]: %1$s %2$s
ro[1]: %1$s %3$s
ro[2]: %1$s de %3$s

en: %1$s %2$s iCal Feed
ro: Flux iCal %1$s %2$s

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
ro: Am actualizat ciorna %1$s. %2$sPrevizualizează %3$s

en: %1$s for %2$s - %3$s
ro: %1$s pentru %2$s - %3$s

en: %1$s from %2$s
ro: %1$s din %2$s

en: %1$s or %2$s
ro: %1$s sau %2$s

en: %1$s published. %2$sView %3$s
ro: Am publicat %1$s. %2$sVezi%3$s

en: %1$s restored to revision from %2$s
ro: Am restaurat %1$s la revizia din %2$s

en: %1$s scheduled for: %2$s.
ro: %1$s programat pentru: %2$s.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
ro: Am programat %1$s pentru: %2$s. %3$sPrevizualizează %4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
ro: Am trimis %1$s. %2$sPrevizualizează %3$s.

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s
ro: Am actualizat %1$s. %2$sVezi %1$s%3$s

en: %1$sBuy a license%2$s for the Event Aggregator service to access additional import features.
ro: %1$sCumpără o licență%2$s pentru serviciul Event Aggregator ca să ai acces la funcționalități suplimentare pentru import.

en: %d%% complete
ro: %d%% finalizat

en: %s Categories
ro: Categorii %s

en: %s Category
ro: Categorie %s

en: %s Category Link
ro: Legătură la categoria %s

en: %s Cost
ro: Cost %s

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
ro: Toate %s

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
ro: Toate %s

en: %s Information
ro: Informații despre %s

en: %s Link
ro: Legătură la %s

en: %s Name Already Exists
ro: Numele %s există deja

en: %s Name already exists
ro: Numele %s există deja

en: %s Name can not be empty
ro: Numele %s nu poate rămâne gol

en: %s Name:
ro: Nume %s:

en: %s Navigation
ro: Navigare în %s

en: %s Options
ro: Opțiuni %s

en: %s Search and Views Navigation
ro: Navigare în vizualizări și căutare %s

en: %s Settings
ro: Setări %s

en: %s Tags:
ro: Etichete %s:

en: %s Views Navigation
ro: Navigare în vizualizări %s

en: %s Website
ro: Site web %s

en: %s ago
ro: Acum %s

en: %s and other common installation issues.
ro: %s și alte probleme comune de instalare.

en: %s cannot be a duplicate
ro: %s nu poate fi un duplicat

en: %s cannot be the same as %s.
ro: %s nu poate fi identic cu %s.

en: %s draft updated.
ro: Am actualizat ciorna %s.

en: %s from now
ro: %s de acum

en: %s must be a list of valid email addresses separated by commas or semicolons.
ro: %s trebuie să fie o listă cu adrese de email valide separate cu virgule sau punct și virgule.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ro: %s trebuie să fie un număr între 0 și 21.

en: %s must be a number or percentage.
ro: %s trebuie să fie un număr sau un procent.

en: %s must be a phone number.
ro: %s trebuie să fie un număr de telefon.

en: %s must be a positive number or percent.
ro: %s trebuie să fie un număr pozitiv sau un procent.

en: %s must be a positive number.
ro: %s trebuie să fie un număr pozitiv.

en: %s must be a valid HTML color code.
ro: %s trebuie să fie un cod HTML valid pentru culoare.

en: %s must be a valid URL.
ro: %s trebuie să fie un URL valid.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ro: %s trebuie să fie un descriptor valid (cifre, litere, liniuțe și liniuțe-jos).

en: %s must be a whole number.
ro: %s trebuie să fie un număr întreg.

en: %s must be an email address.
ro: %s trebuie să fie o adresă email.

en: %s must consist of 5 numbers.
ro: %s trebuie să aibă 5 cifre.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ro: %s trebuie să aibă numai litere, cifre, liniuțe, apostrofuri și spații.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ro: %s trebuie să aibă numai litere, spații, apostrofuri și liniuțe.

en: %s must contain numbers and letters only
ro: %s trebuie să conțină numai cifre și litere

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ro: %s trebuie să conțină numai cifre, litere și puncte

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
ro: %s trebuie să conțină numai cifre, litere, cratime și liniuțe-jos

en: %s must have a value that's part of its options.
ro: %s trebuie să aibă o valoare, parte din propriile-i opţiuni.

en: %s must not be empty
ro: %s nu trebuie să fie gol

en: %s post moved to the Trash | %s posts moved to the Trash
ro[0]: Am aruncat %s articol la gunoi
ro[1]: Am aruncat %s articole la gunoi
ro[2]: Am aruncat %s de articole la gunoi

en: %s post restored. | %s posts restored.
ro[0]: %s articol restaurat.
ro[1]: %s articole restaurate.
ro[2]: %s de articole restaurate.

en: %s published privately.
ro: %s publicat privat.

en: %s published.
ro: Am publicat %s.

en: %s restored to revision from %s
ro: %s restaurat la revizia din %s

en: %s reverted to draft.
ro: %s a revenit la ciornă.

en: %s saved.
ro: Am salvat %s.

en: %s scheduled.
ro: Am programat %s.

en: %s submitted.
ro: Am trimis %s.

en: %s updated.
ro: Am actualizat %s.

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
ro: %s. Toate răspunsurile frecvente (și mai puțin frecvente) la întrebările care au fost adresate sunt aici. Adesea, este cea mai rapidă cale de a găsi un răspuns!

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
ro: %s: o prezentare detaliată a The Events Calendar și a setărilor care sunt disponibile pentru tine.

en: &Aring;land Islands
ro: Insulele Åland

en: (DEMO) This event has been postponed.
ro: (DEMONSTAȚIE) Acest eveniment a fost amânat.

en: (Estimated time: %1$s minute)
ro: (Timp estimat: %1$s minut)

en: (Estimated time: %1$s minutes)
ro: (Timp estimat: %1$s minute)

en: (Untitled Venue)
ro: (Locație fără nume)

en: (click here for details)
ro: (dă clic aici pentru detalii)

en: (do not override)
ro: (nu contramanda)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ro: (filtrat din _MAX_ intrări totale)

en: * Your system information will only be used by The Events Calendar support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
ro: * Informațiile despre sistemul tău vor fi utilizate numai de echipa pentru suport The Events Calendar. Toate informațiile sunt stocate în siguranță. Nu partajăm aceste informații cu terți.

en: + %d More | + %d More
ro[0]: + încă unul
ro[1]: + încă %d
ro[2]: + încă %d

en: + Google Map
ro: + Hartă Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
ro: 0 = depărtare; 21 = apropiere.

en: 1 import was scheduled.
ro: A fost programat un import.

en: 1 month
ro: o lună

en: 1 year
ro: 1 an

en: 2 years
ro: 2 ani

[ctx: 2018 user survey]
en: take the survey now
ro: participă la sondaj acum

en: 24 hours
ro: 24 de ore

en: 3 months
ro: 3 luni

en: 3 years
ro: 3 ani

en: 6 months
ro: 6 luni

en: 72 hours
ro: 72 de ore

en: 9 months
ro: 9 luni

en: : Selected %d rows
ro: : %d rânduri selectate

en: : Selected 1 row
ro: : 1 rând selectat

en: : activate to sort column ascending
ro: : activează pentru a sorta coloana crescător

en: : activate to sort column descending
ro: : activează pentru a sorta coloana descrescător

en: A link to a particular %s category.
ro: O legătură la o anumită categorie %s.

[ctx: A message shown in the mobile version when a day without events is selected.]
en: There are no events on this day.
ro: Nu există evenimente în această zi.

[ctx: A message to indicate there are no upcoming events.]
en: There are no upcoming %1$s.
ro: Nu există alte %1$s viitoare.

en: A new look for The Events Calendar is here!
ro: Aici este aspectul nou pentru The Events Calendar!

en: A problem stopped the time zone update process from completing. Please refresh and try again.
ro: O problemă a oprit procesul de actualizare a fusului orar de la finalizare. Te rog reîmprospătează și încearcă din nou.

en: A record already exists with these settings, %1$s.
ro: Există deja o înregistrare cu aceste setări, %1$s.

en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
ro: Un tablou sortat cu toate valorile numerice pentru cost

en: A valid license has been entered by your network administrator.
ro: A fost introdusă o licență validă de administratorul tău de rețea.

en: A valid license key is required for support and updates
ro: O cheie de licență validă este obligatorie pentru a beneficia de suport și actualizări

en: A warning was generated while fetching the results from your import:
ro: A fost generată o avertizare în timpul preluării rezultatelor din importul tău:

en: AI Chatbot
ro: Chatbot AI

[ctx: AI Chatbot notice title]
en: Our AI Chatbot is here to help you
ro: Chatbot-ul nostru AI este aici să te ajute

[ctx: AI Chatbot section paragraph]
en: You have questions? The TEC Chatbot has the answers.
ro: Ai întrebări? Chatbot-ul TEC are răspunsurile.

[ctx: AI Chatbot sidebar header]
en: AI Chatbot
ro: Chatbot AI

[ctx: AI Chatbot support sidebar paragraph]
en: Here to provide quick answers to your questions. It’s never been easier to find the right resource.
ro: Suntem aici pentru a oferi răspunsuri rapide la întrebările tale. Nu a fost niciodată mai ușor să găsești resursa potrivită.

en: API Keys
ro: Chei API

en: Accent Color
ro: Culoare pentru accent

en: Access more event sources and automatic imports!
ro: Accesezi mai multe surse pentru evenimente și importuri automate!

[ctx: Actions header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Actions
ro: Acțiuni

[ctx: Actions header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Actions
ro: Acțiuni

[ctx: Actions header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Actions
ro: Acțiuni

[ctx: Actions header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Actions
ro: Acțiuni

en: Activate
ro: Activează

en: Activate %s
ro: Activează %s

en: Activate Block Editor for Events
ro: Activează editorul de blocuri pentru evenimente

en: Activate Event Tickets
ro: Activează Event Tickets

en: Activate Plugin
ro: Activează modulul

en: Activate the Event Tickets Plugin for me.
ro: Activează modulul Event Tickets pentru mine.

en: Active
ro: Activă

en: Active Users:
ro: Utilizatori activi:

en: Add %s
ro: Adaugă %s

en: Add Button Text
ro: Adaugă text în buton

en: Add Content Restriction
ro: Adaugă Content Restriction

en: Add Courses
ro: Adaugă cursuri

en: Add Description...
ro: Adaugă o descriere...

en: Add Donations
ro: Adaugă donații

en: Add Event & Attendee Info to WooCommerce Order Details
ro: Adaugă informații despre eveniment și participanți în detaliile comenzilor WooCommerce

en: Add HTML after event content
ro: Adaugă HTML după conținutul evenimentului

en: Add HTML before event content
ro: Adaugă HTML înainte de conținutul evenimentului

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New %s
ro: Adaugă %s nou

en: Add New %s Category
ro: Adaugă categorie nouă %s

en: Add New Aggregator Record
ro: Adaugă o înregistrare Aggregator nouă

en: Add New Single Event Template
ro: Adaugă șablon nou pentru evenimente singulare

en: Add Organizer
ro: Adaugă organizatorul

en: Add Phone
ro: Adaugă telefon

en: Add Security
ro: Adaugă securitate

en: Add an event organizer for your events. You can display this information for your event attendees on your website.
ro: Adăugă un organizator pentru evenimentele tale. Poți să afișezi aceste informații pe site-ul tău web pentru participanții la eveniment.

en: Add another %s
ro: Adaugă un alt %s

en: Add email
ro: Adaugă email

en: Add license key
ro: Adaugă cheia de licență

en: Add me to the list
ro: Adaugă-mă în listă

en: Add more sources
ro: Adaugă mai multe surse

en: Add new event
ro: Adaugă eveniment nou

en: Add or Find
ro: Adaugă sau găsește

en: Add or find a venue
ro: Adaugă sau găsește o locație

en: Add or find an organizer
ro: Adaugă sau caută un organizator

en: Add tickets and RSVP to any post
ro: Adaugi bilete și cereri de confirmare în orice articol

en: Add to Calendar
ro: Adaugă în calendar

en: Add to Calendar Button
ro: Buton Adaugă în calendar

en: Add to Google Calendar
ro: Adaugă în calendarul Google

en: Add to calendar
ro: Adaugă în calendar

en: Add to iCalendar
ro: Adaugă în iCalendar

en: Add website
ro: Adaugă sit web

en: Add your first event organizer
ro: Adaugă primul tău organizator de evenimente

en: Add your first event venue
ro: Adaugă primul loc de desfășurare pentru un eveniment

en: Additional Content
ro: Conținut suplimentar

en: Additional Functionality
ro: Funcționalitate suplimentară

[ctx: Additional content settings section header]
en: Additional Content
ro: Conținut suplimentar

en: Additional views
ro: Vizualizări suplimentare

en: Address
ro: Adresă

en: Address Text
ro: Text pentru adresă

en: Address:
ro: Adresă:

en: Adds a new settings panel in Events > Settings that gives more control over the ticket and rsvp emails that are sent to attendees after registration.
ro: Adaugă un panou nou cu setări în Evenimente > Setări care oferă un control mai mare asupra emailurilor cu bilete și cereri de confirmare trimise participanților după înregistrare.

en: Adjust Appearance
ro: Ajustează aspectul

en: Adjust Label
ro: Ajustează eticheta

en: Adjust colors, fonts, and more with the WordPress Customizer.
ro: Cu Personalizatorul WordPress, ajustezi culorile, fonturile și altele.

en: Adjust your timezone
ro: Ajustează fusul orar

en: Advanced Google Maps functionality
ro: Funcționalitate avansată Google Maps

en: Advanced Post Manager
ro: Manager de articole avansat

en: Advanced event filtering
ro: Filtrare avansată evenimente

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: After
ro: După

en: Alignment
ro: Aliniere

en: All
ro: Tot

en: All %s
ro: Toate %s

en: All %s Categories
ro: Toate categoriile %s

en: All Aggregator Records
ro: Toate înregistrările Aggregator

en: All Categories
ro: Toate categoriile

en: All Day
ro: Toată ziua

en: All Day Event
ro: Eveniment care ține toată ziua

en: All Events
ro: Toate evenimentele

en: All Extensions
ro: Toate extensiile

en: All FAQs
ro: Toate întrebările frecvente

en: All Solutions
ro: Toate soluțiile

en: All Tags
ro: Toate etichetele

en: All calendar and event pages
ro: Toate paginile calendarului și evenimentelor

en: All data present within a CSV or ICS file and external URLs (for events, venues, organizers, and tickets)
ro: Toate datele prezente într-un fișier CSV sau ICS și URL-uri externe (pentru evenimente, locații, organizatori și bilete)

en: All day
ro: Toată ziua

[ctx: All day label for event]
en: All day
ro: Toată ziua

en: All information (data) is retained in the local database indefinitely, unless otherwise deleted.
ro: Toate informațiile (datele) sunt păstrate pe termen nelimitat în baza de date locală, cu excepția cazului în care sunt șterse.

en: All items on this page were selected.
ro: Au fost selectate toate elementele din această pagină.

en: All notifications marked as read
ro: Toate notificările sunt marcate ca citite

en: All scheduled imports are currently suspended, and no events will be imported.
ro: În prezent, sunt suspendate toate importurile programate și nu va fi importat niciun eveniment.

en: All-day Events
ro: Evenimente care țin toată ziua

en: Allow users to search for events by category, tag, venue, organizer, day of the week, time of day, and price.
ro: Permite utilizatorilor să caute evenimente după categorie, etichetă, loc de desfășurare, organizator, ziua săptămânii, oră și preț.

en: Already Installed
ro: Deja instalat

[ctx: Alt text for the Black Friday Ad]
en: %1$s Black Friday Sale for The Events Calendar plugins, add-ons and bundles.
ro: %1$s Reduceri de Black Friday la modulele, suplimentele și pachetele The Events Calendar.

en: Alternative photo view
ro: Vizualizare fotografie alternativă

en: American Samoa
ro: Samoa Americană

en: An Array containing the lineage of where this organizer comes from, this should not change after the organizer is created.
ro: Un tablou care conține genealogia - de unde provine acest organizator, nu ar trebui să se schimbe după ce organizatorul este creat.

en: An Unknown error occurred
ro: A apărut o eroare necunoscută

en: An array of each component of the event end date
ro: Un tablou cu fiecare componentă a datei de încheiere a evenimentului

en: An array of each component of the event end date in UTC time
ro: Un tablou cu fiecare componentă a datei de încheiere a evenimentului (UTC)

en: An array of each component of the event start date
ro: Un tablou cu fiecare componentă a datei de începere a evenimentului

en: An array of each component of the event start date in UTC time
ro: Un tablou cu fiecare componentă a datei de începere a evenimentului (UTC)

en: An email marketing solution for events and the people running them
ro: O soluție de marketing prin emailuri pentru evenimente și persoanele care le organizează

[ctx: An error message that the description or user is missing when creating access information for an integration connection.]
en: Description or User missing. Please add a description and select a user before create the access information.
ro: Lipsește descrierea sau utilizatorul. Te rog să adaugi o descriere și să selectezi un utilizator înainte de a crea informațiile pentru acces.

[ctx: An error message that the description or user is missing when generating a key pair for Zapier.]
en: Description or User missing. Please add a description and select a user before generating a key pair.
ro: Lipsește descrierea sau utilizatorul. Te rog să adaugi o descriere și să selectezi un utilizator înainte de a genera o pereche de chei.

en: An event category with the specified term ID does not exist.
ro: Nu există o categorie de evenimente cu ID-ul termen specificat.

en: An event tag with the specified term ID does not exist.
ro: Nu există o etichetă de evenimente cu ID-ul termen specificat.

en: An event with the specified ID does not exist.
ro: Nu există un eveniment cu ID-ul specificat.

en: An organizer with the specified event does not exist.
ro: Nu există un organizator cu evenimentul specificat.

en: And if you skip this, that's okay! %1$s will still work just fine.
ro: Și dacă ignori acest pas, este în regulă! %1$s va funcționa la fel de bine.

en: And if you skip this, that’s okay! Our products still work just fine.
ro: Și dacă ignori acest pas, este în regulă! Produsele noastre funcționează la fel de bine.

en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

en: Apply
ro: Aplică

en: Apply Filters
ro: Aplică filtrele

en: Apr
ro: apr.

en: April
ro: Aprilie

en: Archive Events
ro: Arhivează evenimentele

en: Are you planning to sell tickets to your events?
ro: Ai de gând să vinzi bilete la evenimentele tale?

en: Asynchronous
ro: Asincron

en: Attendee reports
ro: Rapoarte participanți

en: Aug
ro: aug.

en: Australian Dollar
ro: Dolar australian

en: Authorize Promoter
ro: Autorizează organizatorul

en: Auto-Publish Events Submitted By Logged-In Users
ro: Publică automat evenimentele trimise de utilizatorii autentificați

en: Automated imports for your calendar
ro: Importuri automate pentru calendarul tău

en: Automatic Updates
ro: Actualizări automate

en: Automatic imports will be paused until migration is complete.
ro: Importurile automate vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Automatically import your events
ro: Imporți automat evenimente

en: Available %s
ro: %s este disponibil

en: Average Number of Attendees per Event
ro: Număr mediu de participanți per eveniment

en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

en: Background Color
ro: Culoare fundal

en: Beautiful display options for your favorite photos.
ro: Opțiuni de afișare frumoase pentru fotografiile tala preferate.

en: Before
ro: Înainte

en: Belgium
ro: Belgia

en: Between
ro: Între

en: Blend Mode
ro: Mod amestecare

en: Block Editor enabled for %1$s
ro: Editorul de blocuri este activat pentru %1$s

en: Border Color
ro: Culoare chenar

en: Border Radius
ro: Rotunjire chenar

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

en: Bottom Center
ro: Jos pe centru

en: Bottom Left
ro: Stânga jos

en: Bottom Right
ro: Dreapta jos

en: Bouvet Island
ro: Insula Bouvet

en: Brazil
ro: Brazilia

en: British Indian Ocean Territory
ro: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: Browse Extensions
ro: Răsfoiește extensiile

en: Browse by category
ro: Răsfoiește după categorie

en: Brunei Darussalam
ro: Brunei

en: Built with developers in mind.
ro: Construit cu gândul la dezvoltatori.

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: Button Color
ro: Culoare buton

en: Button Styles
ro: Stiluri buton

en: Button Styles on Hover
ro: Stiluri buton la trecere peste

[ctx: Button on Ticket Email]
en: Add event to Google Calendar
ro: Adaugă evenimentul în Google Calendar

[ctx: Button on Ticket Email]
en: Add event to iCal
ro: Adaugă evenimentul în iCal

en: Button text
ro: Text pentru buton

[ctx: Button text for copying the acess_token.]
en: Copy
ro: Copiază

[ctx: Button text for copying the consumer id or secret.]
en: Copy
ro: Copiază

[ctx: Button to manage opt in status]
en: Manage my data sharing consent
ro: Administrează consimțământul pentru partajarea datelor mele

en: Buy Event Aggregator
ro: Cumpără Event Aggregator

en: Buy Event Aggregator to access more event sources and automatic imports!
ro: Cumpără Event Aggregator pentru a accesa mai multe surse de evenimente și importuri automate!

en: By date range
ro: După intervalul de date

en: By number of events
ro: După numărul de evenimente

en: C&ocirc;te d'Ivoire
ro: Coasta de Fildeș

en: CSV File
ro: Fișier CSV

en: CSV File Formatting and Examples
ro: Formatarea fișierelor CSV și exemple

en: CSV Import Settings
ro: Setări import CSV

en: Calendar & Ticket Shortcodes
ro: Scurt-coduri calendar și bilete

en: Calendar Date Bar Color
ro: Culoare bară de date calendar

en: Calendar Embeds
ro: Înglobări calendare

en: Calendar Header Color
ro: Culoare antet calendar

en: Calendar Highlight Color
ro: Culoare evidențieri în calendar

en: Calendar Table Color
ro: Culoare tabel calendar

[ctx: Calendar display display settings header]
en: Calendar Display
ro: Afișare calendar

en: Calendar invites
ro: Invitații calendar

en: Calendar links
ro: Legături la calendar

en: Calendar of %s
ro: Calendarul %s

en: Calendar powered by %s
ro: Calendar propulsat de %s

[ctx: Calendar template display settings header]
en: Calendar Template
ro: Șablon de calendar

en: Calendar widget areas
ro: Zone pentru piese în calendar

en: Calendars, ticketing, and powerful WordPress tools to manage your events from start to finish.
ro: Calendare, vânzări de bilete și instrumente WordPress puternice ca să administrezi evenimentele de la început până la sfârșit.

[ctx: Call to action to use The Events Calendar Help Chatbot.]
en: You have questions? The TEC Chatbot has the answers.
ro: Ai întrebări? Chatbot-ul TEC are răspunsurile.

en: Cambodia
ro: Cambodgia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Can I have a seating chart associated with my tickets?
ro: Pot să am o diagramă a locurilor asociată cu biletele mele?

en: Can I have more than one calendar?
ro: Pot să am mai multe calendare?

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cancel Migration
ro: Anulează migrarea

[ctx: Canceled label for filter bar to hide canceled events.]
en: Hide canceled events
ro: Ascunde evenimentele anulate

[ctx: Canceled label.]
en: Canceled
ro: Anulat

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
ro: Nu pot căuta termeni fără o taxonomie

en: Cape Verde
ro: Cabo Verde

[ctx: Capitalized label for the event website link.]
en: View %s Website
ro: Vezi site-ul web %s

[ctx: Capitalized label for the organizer website link.]
en: View %s Website
ro: Vezi site-ul web %s

[ctx: Capitalized label for the venue website link.]
en: View %s Website
ro: Vezi site-ul web %s

en: Categories
ro: Categorii

en: Category
ro: Categorie

en: Category Color
ro: Culoare categorie

en: Category selection
ro: Selectare categorie

en: Category:
ro: Categorie:

en: Cayman Islands
ro: Insulele Cayman

en: Center
ro: Centrează

en: Center Center
ro: Centrat la mijloc

en: Center Left
ro: Centrat stânga

en: Center Right
ro: Centrat dreapta

en: Central African Republic
ro: Republica Centrafricană

en: Chad
ro: Ciad

en: Change Event Update Authority
ro: Schimbă autoritatea pentru actualizarea evenimentelor

en: Check for updates
ro: Caută actualizări

en: Check our Knowledgebase
ro: Consultă Bază de cunoștințe

en: Check out Event Aggregator
ro: Consultă Event Aggregator

en: Check out Event Aggregator.
ro: Consultă Event Aggregator.

en: Check out our Filter Bar add-on
ro: Vezi suplimentul nostru Bară de filtrare

en: Check out our suite of add-ons
ro: Vezi suita noastră de suplimente

en: Check out the %savailable add-ons%s.
ro: Vezi %ssuplimentele disponibile%s.

en: Check out the available add-ons.
ro: Vezi suplimentele disponibile.

en: Check out the guide
ro: Vezi ghidul

en: Check your Event Aggregator Service Status on the
ro: Verifică starea serviciului Event Aggregator pe

en: Check your license key
ro: Verifică-ți cheia de licență

en: Choose File
ro: Alege fișierul

en: Choose File:
ro: Alege fișierul:

en: Choose a CSV file
ro: Alege un fișier CSV

en: Choose where you are importing from.
ro: Alege de unde îl imporți.

en: Choosing a UTC timezone for your site or individual events may cause problems when importing events or with Daylight Saving Time. %1$s
ro: Alegerea unui fus orar UTC pentru site sau evenimente individuale poate să creeze probleme la importul evenimentelor sau ora de vară. %1$s

en: Christmas Island
ro: Insula Christmas

en: City
ro: Localitate

en: City:
ro: Localitate:

en: Clear
ro: Șterge

en: Clear Selection.
ro: Anulează selecția.

[ctx: Clears a Zapier endpoint queue.]
en: Clear Queue
ro: Șterge coada de așteptare

[ctx: Clears a integration endpoint queue.]
en: Clear Queue
ro: Șterge coada de așteptare

en: Click here
ro: Dă clic aici

en: Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
ro: Dă click pe acest buton pentru a îmbina automat locurile de desfășurare și organizatorii identici.

en: Click to toggle datepicker
ro: Dă clic pentru a comuta selectorul de dată

en: Click to view a Google Map
ro: Dă clic pentru a vedea harta Google

en: Close
ro: Închide

en: Close icon
ro: Icon pentru închidere

en: Close settings navigation
ro: Închide navigarea în setări

en: Close sidebar
ro: Închide bara laterală

en: Close this dialog window
ro: Închide această fereastră de dialog

en: Close this modal window
ro: Închide această fereastră modală

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Collect RSVPs and sell tickets
ro: Colectezi cereri de confirmare și vinzi bilete.

en: Collectivity of Saint Martin
ro: Colectivitatea din Saint Martin

en: Colombia
ro: Columbia

en: Color
ro: Culoare

en: Color Dodge
ro: Culoare amestecată

en: Column Mapping:
ro: Mapare coloane:

en: Common Error Messages
ro: Mesaje pentru erori comune

en: Common Issues
ro: Probleme comune

en: Common Problems
ro: Probleme obișnuite

[ctx: Common issues section title]
en: Common issues
ro: Probleme comune

en: Community
ro: Comunitate

en: Community Shortcodes
ro: Scurt-coduri comunitate

en: Comoros
ro: Comore

en: Compact date format
ro: Format de dată compact

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ro: Validarea comparației a eșuat deoarece pentru că nu a fost furnizată nicio valoare de comparare pentru câmpul %s

en: Completed!
ro: Finalizat!

en: Configurable set of filters
ro: Set de filtre configurabil

en: Configure Settings
ro: Configurează setările

en: Configuring Paypal for Tickets
ro: Configurare PayPal pentru bilete

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Confirm your upgrade
ro: Confirmă actualizarea

en: Congo
ro: Republica Congo

en: Congo, Democratic Republic of the
ro: Republica Democrată Congo

en: Congratulations! You are up to date.
ro: Felicitări! Ești la curent.

en: Connect to Eventbrite
ro: Conectează-te la Eventbrite

en: Connect to Meetup
ro: Conectează Meetup

en: Connected to %s
ro: Conectat la %s

[ctx: Connection authorization error for account user not loading.]
en: Selected user could not be loaded.
ro: Utilizatorul selectat nu a putut fi încărcat.

[ctx: Connection authorization error for no account name.]
en: Account is missing a name.
ro: Lipsește numele contului.

[ctx: Connection authorization error for no account permissions.]
en: Account is missing permissions.
ro: Lipsesc permisiunile pentru cont.

[ctx: Connection authorization error for no consumer secret.]
en: Consumer ID is required to authorize your connection.
ro: ID-ul consumatorului este obligatoriu pentru a autoriza conexiunea.

[ctx: Connection authorization error for no consumer secret.]
en: Consumer Secret is required to authorize your connection.
ro: Secretul consumatorului este obligatoriu pentru a autoriza conexiunea.

[ctx: Connection authorization error for the consumer secrets not matching.]
en: Consumer Secret does not match.
ro: Secretul consumatorului nu se potrivește.

[ctx: Connection could not be deleted failure message.]
en: Connection was not deleted
ro: Conexiunea nu a fost ștearsă

[ctx: Connection deleted success message.]
en: Connection was successfully deleted
ro: Conexiunea a fost ștearsă cu succes

[ctx: Connection is missing a name message.]
en: Connection is missing a name.
ro: Lipsește numele pentru conexiune.

[ctx: Connection is missing a user message.]
en: Connection is missing a user id.
ro: Lipsește ID-ul utilizator pentru conexiune.

[ctx: Connection is missing information to delete failure message.]
en: Connection was not deleted, the consumer id or the API Key information were not found.
ro: Conexiunea nu a fost ștearsă, ID-ul consumatorului sau informațiile despre cheia API nu au fost găsite.

[ctx: Connection is missing local id message.]
en: Connection is missing the local id.
ro: Lipsește un ID local pentru conexiune.

[ctx: Connection is missing permissions message.]
en: Connection is missing permissions.
ro: Lipsesc permisiunile pentru conexiune.

en: Connection timed out while transferring the feed. If you are dealing with large feeds you may need to customize the tribe_aggregator_connection_timeout filter.
ro: Conexiunea a expirat în timpul transferului fluxului. Dacă lucrezi cu fluxuri mari, poate fi necesar să personalizezi filtrul tribe_aggregator_connection_timeout.

[ctx: Consumer id and secret only show once help text for Zapier API.]
en: Please copy the consumer id and secret below. Once you leave the page they will no longer be available.
ro: Te rog să copiezi ID-ul și secretul consumator de mai jos. După ce părăsești pagina, acestea nu vor mai fi disponibile.

[ctx: Contact support link]
en: Contact support
ro: Contactează suportul

[ctx: Contact support paragraph]
en: If you still need help contact us. Our Support team is available to help you out 5 days a week:
ro: Dacă ai nevoie de ajutor în continuare, contactează-ne. Echipa noastră pentru suport este disponibilă să te ajute 5 zile pe săptămână:

en: Contain
ro: Cuprinde

en: Content
ro: Conținut

en: Content Styles
ro: Stiluri conținut

en: Content Styling
ro: Design conținut

en: Content Type:
ro: Tip de conținut:

en: Continue
ro: Continuă

en: Continue Reading
ro: Continuă lectura

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Copy Embed Snippet
ro: Copiază fragmentul de înglobat

en: Copy and paste this code to embed the calendar on your website:
ro: Copiază și plasează acest cod pentru a îngloba calendarul pe site-ul tău web:

[ctx: Copy api key to clipboard instructions]
en: Press "Cmd + C" to copy
ro: Apasă „Cmd + C” pentru a copia

[ctx: Copy api key to clipboard success message]
en: Copied
ro: Copiat

en: Copy the provided url into this field to import the events into your WordPress site.
ro: Copiază URL-ul furnizat în acest câmp pentru a importa evenimentele în site-ul tău WordPress.

[ctx: Copy to api key clipboard button text.]
en: Copy
ro: Copiază

en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipboard

[ctx: Copy to clipboard button text.]
en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipboard

[ctx: Copy to clipboard failed message]
en: Failed to copy.
ro: Copierea a eșuat.

[ctx: Copy to clipboard instructions]
en: Press "Cmd + C" to copy
ro: Apasă „Cmd + C” pentru a copia

[ctx: Copy to clipboard success message]
en: Copied to Clipboard!
ro: Am copiat în clipboard!

[ctx: Copy to clipboard success message]
en: System info copied
ro: Am copiat informațiile despre sistem

en: Cost Content
ro: Conținut cost

en: Cost Header
ro: Antet pentru cost

[ctx: Cost range separator]
en:  –
ro: -

en: Could not delete post with ID
ro: Nu am să șterg articolul cu ID-ul

en: Could not save %s.
ro: Nu am putut să salvez %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ro: Lista cu țări trebuie formatată trecând o țară pe un singur rând, în formatul următor: <br>US, Statele Unite <br>UK, Regatul Unit.

en: Country:
ro: Țară:

en: Cover
ro: Acoperă

en: Create New %s
ro: Creează un %s nou

[ctx: Create a integration connection access token or consumer secret.]
en: Create
ro: Creează

en: Create an Event
ro: Creează un eveniment

en: Create an event
ro: Creează un eveniment

en: Create or Find a Venue
ro: Creează sau găsește un loc de desfășurare

en: Create or Find an Organizer
ro: Creează sau găsește un organizator

en: Create: <%= term %>
ro: Creează: <%= term %>

en: Creating RSVPs
ro: Crearea cererilor de confirmare

en: Creating Tickets
ro: Crearea biletelor

en: Creating Tickets & RSVPs
ro: Crearea biletelor și cererilor de confirmare

en: Credentials have been saved
ro: Datele de conectare au fost salvate

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ro: Croaţia (Toponim: Hrvatska)

en: Cron-based
ro: Bazat pe cron

en: Cura&ccedil;ao
ro: Curaçao

en: Currency
ro: Monedă

en: Currency Code
ro: Cod monedă

en: Currency Symbol
ro: Simbol monedă

en: Currency Symbol:
ro: Simbol monedă:

[ctx: Currency settings section header]
en: Currency
ro: Monedă

en: Currency symbol is invalid.
ro: Simbolul monedei nu este valid.

en: Currency symbol is required.
ro: Simbolul monedei este obligatoriu.

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
ro: După cost

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
ro: Înainte de cost

en: Current Page
ro: Pagina curentă

[ctx: Current event redirection option]
en: Redirect to the current event
ro: Redirecționează la evenimentul actual

en: Current usage
ro: Utilizare curentă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: Custom Color
ro: Culoare personalizată

en: Custom attendee registration fields
ro: Câmpuri de înregistrare personalizate pentru participanți

en: Custom field deleted.
ro: Am șters câmpul personalizat.

en: Custom field updated.
ro: Am actualizat câmpul personalizat.

en: Custom registration fields
ro: Câmpuri de înregistrare personalizate

en: Customizable
ro: Personalizabil

en: Customizable ticket template
ro: Șablon de bilet personalizabil

[ctx: Customization article]
en: Getting started with customization
ro: Introducere în personalizare

[ctx: Customization guides section title]
en: Customization guides
ro: Ghiduri pentru personalizare

en: Customize email templates
ro: Personalizează șabloanele de email

en: Customize styles and templates
ro: Personalizează stilurile și șabloanele

en: Customizer
ro: Personalizator

[ctx: Customizer static front page setting]
en: Main %s Page
ro: Pagina %s principală

en: Customizing
ro: Personalizare

en: Customizing CSS (Video)
ro: Personalizarea CSS (video)

[ctx: Customizing CSS article]
en: Customizing CSS
ro: Personalizarea CSS

[ctx: Customizing templates article]
en: Customizing template files
ro: Personalizarea fișierelor șablon

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech Republic
ro: Cehia

en: Darken
ro: Întunecat

en: Date
ro: Dată

en: Date & Time
ro: Dată și oră

en: Date & Time Content
ro: Conținut dată și oră

en: Date & Time Header
ro: Antet dată și oră

en: Date Entry Format
ro: Format introducere dată

[ctx: Date and Time settings section header]
en: Date & Time
ro: Dată și oră

en: Date format
ro: Format dată

en: Date format is invalid.
ro: Formatul pentru dată nu este valid.

en: Date format is required.
ro: Formatul pentru dată este obligatoriu.

en: Date out of range.
ro: Data în afara intervalului permis.

en: Date time separator
ro: Separator pentru dată și oră

en: Date with year format
ro: Dată fără format pentru an

en: Date without year format
ro: Dată fără format pentru an

en: Date:
ro: Dată:

en: Dates
ro: Date

en: Dates set using the start_date/end_date, starts_*/ends_* are set to start at the specified times. The default behavior is to include the entire days.
ro: Datele setate folosind start_date/end_date, starts_/ends_ sunt configurate pentru a începe la orele specificate. Comportamentul implicit este să includă zilele întregi.

en: Day
ro: Zi

[ctx: Day hover color setting label.]
en: Day Hover
ro: Trecere peste o zi

en: Day view
ro: Vizualizare pe zile

en: Debug Bar Plugin
ro: Modul Bară Depanare

en: Debug mode
ro: Mod depanare

en: Debugging
ro: Depanare

en: Dec
ro: dec.

en: December
ro: Decembrie

en: Default (uses temporary files)
ro: Implicit (folosește fișiere temporare)

en: Default Event Category
ro: Categoria de evenimente implicită

en: Default Events Template
ro: Șablon implicit de evenimente

en: Default Google Maps API key
ro: Cheie API Google Maps implicită

en: Default Page Template
ro: Șablon implicit de pagini

en: Default Status
ro: Stare implicită

en: Default Styles
ro: Stiluri implicite

en: Default currency code
ro: Cod monedă implicită

en: Default currency symbol
ro: Simbol monedă implicită

[ctx: Default description for integration endpoint.]
en: No description provided
ro: Nu ai furnizat nicio descriere

[ctx: Default error message for system info optin]
en: Something has gone wrong!
ro: Ceva nu a mers bine!

en: Default stylesheet used for events templates
ro: Foaie de stiluri implicită folosită pentru șabloane de evenimente

en: Default view
ro: Vizualizare implicită

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
ro: Șterge definitiv &#8222;%s&#8221;

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Delete this
ro: Șterge asta

en: Deleted Attachment: %d
ro: Atașament șters: %d

en: Deletes a venue and returns its data
ro: Șterge un loc de desfășurare și returnează datele lui

en: Deletes an event and returns its data
ro: Șterge un eveniment și returnează datele lui

en: Deletes an event category and returns its data
ro: Șterge o categorie de evenimente și returnează datele ei

en: Deletes an event tag and returns its data
ro: Șterge o etichetă de eveniment și returnează datele ei

en: Deletes an organizer and returns its data
ro: Șterge un organizator și returnează datele lui

en: Denmark
ro: Danemarca

[ctx: Describes why consent is beneficial]
en: Our Help page is better than ever with the addition of:
ro: Pagina noastră de asistență este mai bună ca niciodată datorită adăugării următoarelor:

[ctx: Description for the Power Automate Attendee REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Attendee REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the new attendee queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru participanți noi.

[ctx: Description for the Power Automate Attendee REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate Canceled Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Canceled Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the canceled event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii cu evenimente anulate.

[ctx: Description for the Power Automate Canceled Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate Checkin REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Checkin REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate Create Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Create Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns creation of a new event.
ro: Returnează crearea unui eveniment nou.

[ctx: Description for the Power Automate Create Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate New Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate New Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the new event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru evenimentele noi.

[ctx: Description for the Power Automate New Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate Order REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Order REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the new event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru evenimentele noi.

[ctx: Description for the Power Automate Refunded Order REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Refunded Order REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the refunded orders queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii de comenzi rambursate.

[ctx: Description for the Power Automate Refunded Order REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate Updated Attendee REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Updated Attendee REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the updated attendee queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii actualizate cu participanți.

[ctx: Description for the Power Automate Updated Attendee REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Power Automate Updated Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Power Automate Updated Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the updated event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru evenimentele actualizate.

[ctx: Description for the Power Automate Updated Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Power Automate connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Power Automate.

[ctx: Description for the Zapier Attendee REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Attendee REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the new attendee queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru participanți noi.

[ctx: Description for the Zapier Attendee REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Canceled Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Canceled Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the canceled event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii cu evenimente anulate.

[ctx: Description for the Zapier Canceled Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Checkin REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Checkin REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Create Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Create Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns creation of a new event.
ro: Returnează crearea unui eveniment nou.

[ctx: Description for the Zapier Create Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Find Attendees REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format.
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect.

[ctx: Description for the Zapier Find Attendees REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the find attendee archive.
ro: Returnează verificarea cu succes a arhivei de participanți găsiți.

[ctx: Description for the Zapier Find Attendees REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Find Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format.
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect.

[ctx: Description for the Zapier Find Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the find event archive.
ro: Returnează verificarea cu succes a arhivei de evenimente găsite.

[ctx: Description for the Zapier Find Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Find Tickets REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format.
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect.

[ctx: Description for the Zapier Find Tickets REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the find ticket archive.
ro: Returnează verificarea cu succes a arhivei de bilete găsite.

[ctx: Description for the Zapier Find Tickets REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier New Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier New Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the new event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru evenimentele actualizate.

[ctx: Description for the Zapier New Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Order REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Order REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the new event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru evenimentele actualizate.

[ctx: Description for the Zapier Refunded Order REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Refunded Order REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the refunded orders queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii de comenzi rambursate.

[ctx: Description for the Zapier Refunded Order REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Update Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Update Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns creation of a new event.
ro: Returnează crearea unui eveniment nou.

[ctx: Description for the Zapier Update Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Updated Attendee REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Updated Attendee REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the updated attendee queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii actualizate cu participanți.

[ctx: Description for the Zapier Updated Attendee REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description for the Zapier Updated Event REST endpoint missing a required parameter.]
en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu sau un parametru de intrare este într-un format incorect

[ctx: Description for the Zapier Updated Event REST endpoint on a successful return.]
en: Returns successful checking of the updated event queue.
ro: Returnează verificarea cu succes a cozii pentru evenimentele actualizate.

[ctx: Description for the Zapier Updated Event REST endpoint required parameter.]
en: The access token to authorize Zapier connection.
ro: Tokenul de acces pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Description in iCal content for events with hidden/protected content.]
en: Content is protected.
ro: Conținutul este protejat.

[ctx: Description of opt-in setting.]
en: Enable this option to share usage data with The Events Calendar and StellarWP.
            This activates access to TEC AI chatbot and in-app priority support for premium users.
            %1$sWhat permissions are being granted?%4$s
            %2$sRead our terms of service%4$s.
            %3$sRead our privacy policy%4$s.
ro: Activează această opțiune pentru a partaja datele de utilizare cu The Events Calendar și StellarWP.
    
            Activează accesul la chatbot-ul TEC AI și suportul prioritar în aplicație pentru utilizatorii premium.
    
            %1$sCare sunt permisiunile acordate?%4$s
    
            %2$sCitește termenii de utilizare ai serviciului.%4$s.
    
            %3$sCitește politica noastră de confidențialitate.%4$s.

en: Details
ro: Detalii

en: Difference
ro: Diferență

en: Dig deeper
ro: Descoperă mai multe

[ctx: Direction to add a phone number followed by a plus sign to indicate it shows a visually hidden field.]
en: Add a phone number +
ro: Adaugă un număr de telefon +

[ctx: Direction to add a website followed by a plus sign to indicate it shows a visually hidden field.]
en: Add a website +
ro: Adaugă un site web +

[ctx: Direction to add an email followed by a plus sign to indicate it shows a visually hidden field.]
en: Add an email +
ro: Adaugă un email +

[ctx: Direction to add an phone followed by a plus sign to indicate it shows a visually hidden field.]
en: Add a phone +
ro: Adaugă un număr de telefon +

en: Disable Event Aggregator imports
ro: Dezactivează importurile Event Aggregator

en: Disable the event search bar
ro: Dezactivează Bara de căutare evenimente

en: Disabled
ro: Dezactivată

[ctx: Disables a Zapier endpoint queue.]
en: Disable
ro: Dezactivează

[ctx: Disables a integration endpoint queue.]
en: Disable
ro: Dezactivează

en: Disclaimer:
ro: Exonerare de răspundere:

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Dismiss this screen
ro: Înlătură acest ecran

en: Display
ro: Afișează

en: Display Custom HTML
ro: Afișează HTML personalizat

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for attendees.]
en: Attendees
ro: Participanți

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for canceled events.]
en: Canceled Events
ro: Evenimente anulate

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for new events.]
en: New Events
ro: Evenimente noi

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for refunded ticket orders.]
en: Refunded Orders
ro: Comenzi rambursate

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for ticket orders.]
en: Orders
ro: Comenzi

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for updated events.]
en: Updated Events
ro: Evenimente actualizate

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint.]
en: Create Events
ro: Creează evenimente

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint.]
en: Updated Attendees
ro: Participanți actualizați

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for authorization.]
en: Authorize
ro: Autorizează

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for canceled events.]
en: Canceled Events
ro: Evenimente anulate

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for new attendees.]
en: Attendees
ro: Participanți

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for new events.]
en: New Events
ro: Evenimente noi

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for refunded ticket orders.]
en: Refunded Orders
ro: Comenzi rambursate

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for ticket orders.]
en: Orders
ro: Comenzi

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for updated events.]
en: Updated Events
ro: Evenimente actualizate

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Create Events
ro: Creează evenimente

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Find Attendees
ro: Găsește participanți

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Find Events
ro: Găsește evenimente

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Find Tickets/RSVPs
ro: Găsește bilete/cereri de confirmare

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Update Events
ro: Actualizează evenimentele

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Updated Attendees
ro: Participanți actualizați

[ctx: Display settings tab header]
en: Display Settings
ro: Setări afișare

en: Displays the information collected by “attendee meta fields” in the WooCommerce order screens as well.
ro: Afișează informațiile colectate prin „câmpuri metadate participanți” și pe ecranele comenzilor din WooCommerce.

en: Do Not Import
ro: Nu importa

en: Do not limit (not recommended)
ro: Nu limita (nerecomandat)

en: Documentation
ro: Documentație

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: Done
ro: Gata

en: Download
ro: Descarcă

en: Download .ics file
ro: Descarcă fișierul .ics

en: Download log
ro: Descarcă jurnalul

en: Download report
ro: Descarcă raportul

en: Dropdown Options
ro: Opțiuni pentru lista derulantă

en: Dropdown Typography
ro: Tipografice pentru lista derulantă

en: E.g.: USD
ro: De exemplu: RON, EUR, USD

en: EVENT
ro: EVENIMENT

en: Easily create the perfect schedule for your event and display it on any post type.
ro: Creezi cu ușurință programul perfect pentru evenimentul tău și îl afișezi cu orice tip de articol.

en: East Timor
ro: Timorul de Est

en: Edit
ro: Editează

en: Edit %s
ro: Editează %s

en: Edit %s Category
ro: Editează categoria %s

en: Edit Aggregator Record
ro: Editează înregistrarea Aggregator

en: Edit Import
ro: Editează importul

en: Edit Import Settings
ro: Editează setările pentru import

en: Edit Organizer
ro: Editează organizatorul

en: Edit Venue
ro: Editează locul de desfășurare

en: Edit currency
ro: Editează moneda

en: Edit date format
ro: Editează formatul pentru dată

en: Edit the %s slug
ro: Editează descriptorul %s

en: Editing
ro: Editare

en: Effortlessly fill your calendar with events from Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar, and more.
ro: Completezi cu ușurință calendarul cu evenimente din Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar și altele.

en: Egypt
ro: Egipt

en: Email Header
ro: Antet email

en: Email Text
ro: Text pentru email

en: Email marketing to promote your events
ro: Marketing prin email pentru a-ți promova evenimentele

en: Email notifications
ro: Notificări prin email

en: Embed Preview
ro: Previzualizare înglobare

en: Embed Snippet
ro: Înglobează fragmentul

en: Embed snippet code
ro: Cod fragment de înglobat

en: Empty data set for this dropdown
ro: Set de date gol pentru această listă derulantă

en: Enable
ro: Activează

en: Enable 3rd party event submissions.
ro: Permite trimiteri de evenimente de la terți.

en: Enable Maps
ro: Activează hărțile

en: Enable Time Zone support
ro: Activează suportul pentru fus orar

en: Enable WordPress Custom Fields on events in the classic editor.
ro: Activează câmpurile personalizate WordPress pentru evenimente în editorul clasic.

en: Enable comments on event pages.
ro: Activează comentariile în paginile evenimente.

en: Enable event views
ro: Activează vizualizările evenimentelor

en: Enable the Gutenberg block editor interface for creating events.
ro: Activează interfața editorului de blocuri Gutenberg pentru crearea evenimentelor.

en: Enable the Month View Cache
ro: Activează cache-ul pentru vizualizare lună

en: Enable this option to receive notifications about The Events Calendar, including updates, fixes, and features. This is enabled if you have opted in to Telemetry.
ro: Activează această opțiune pentru a primi notificări despre The Events Calendar, inclusiv actualizări, corecții și funcționalități. Aceasta este activată dacă ai optat pentru Telemetrie.

en: Enabled
ro: Activat

[ctx: Enables a Zapier endpoint.]
en: Enable
ro: Activează

[ctx: Enables a integration endpoint.]
en: Enable
ro: Activează

en: End Date
ro: Dată de încheiere

en: End of day cutoff
ro: Întrerupere pentru sfârşitul zilei

en: End:
ro: Se termină:

[ctx: Endpoint has been disabled success message.]
en: Endpoint was successfully disabled.
ro: Punctul-final a fost dezactivat cu succes.

[ctx: Endpoint has been enabled success message.]
en: Endpoint was successfully enabled
ro: Punctul-final a fost activat cu succes

[ctx: Endpoint was not loaded failure message.]
en: Endpoint was not loaded.
ro: Punctul-final nu a fost încărcat.

en: Ends
ro: Se încheie

en: English
ro: Engleză

en: Ensure result set exclude specific IDs
ro: Asigură că setul de rezultate exclude anumite ID-uri

en: Enter Event Aggregator License
ro: Introdu licența Event Aggregator

en: Enter Keyword. Search for %s by Keyword.
ro: Introdu cuvântul cheie. Caută %s după cuvântul cheie.

en: Enter a custom API key
ro: Introdu o cheie API personalizată

en: Enter a date using a standard date format or a relative string like: tomorrow, next week, +5 days, etc
ro: Introdu o dată folosind un format de dată standard sau un șir relativ, cum ar fi: mâine, săptămâna viitoare, peste 5 zile etc.

en: Enter an Eventbrite event URL, e.g. https://www.eventbrite.com/e/example-12345
ro: Introdu URL-ul unui eveniment Eventbrite, de exemplu: https://www.eventbrite.com/e/example-12345

en: Enter city
ro: Introdu localitatea

en: Enter email
ro: Introdu emailul

en: Enter organizer name
ro: Introdu numele organizatorului

en: Enter phone number
ro: Introdu numărul de telefon

en: Enter state or province
ro: Introdu județul sau provincia

en: Enter the url for a Meetup group, page, or individual. You can also enter the url of a single Meetup event.
ro: Introdu URL-ul pentru un grup, o pagină sau un eveniment Meetup. De asemenea, poți să introduci URL-ul unui eveniment Meetup singular.

en: Enter the url for the Google Calendar feed you wish to import.
ro: Introdu URL-ul fluxului Google Calendar pe care vrei să îl imporți.

en: Enter the url for the iCalendar feed you wish to import, e.g. https://central.wordcamp.org/calendar.ics
ro: Introdu URL-ul pentru fluxul iCalendar pe care vrei să-l imporți, de exemplu: https://central.wordcamp.org/calendar.ics

en: Enter venue name
ro: Introdu numele locului de desfășurare

en: Enter venue street address
ro: Introdu adresa locului de desfășurare

en: Enter website
ro: Introdu site-ul web

en: Enter zip or postal code
ro: Introdu codul poștal sau ZIP

en: Equatorial Guinea
ro: Guineea Ecuatorială

en: Eritrea
ro: Eritreea

en: Error
ro: Eroare

[ctx: Error code label for system info optin]
en: Code:
ro: Cod:

en: Error generating QR code.
ro: Eroare la generarea codului QR.

en: Error restoring from Ignored Events.
ro: Eroare la restaurare din evenimente Ignorate.

[ctx: Error status label for system info optin]
en: Status:
ro: Stare:

en: Error: %d scheduled import was not %s.
ro: Eroare: %d import programat nu a fost %s.

en: Error: Nonce verification failed. Please try again.
ro: Eroare: verificarea nunicului de confirmare a eșuat. Te rog să încerci din nou.

en: Ethiopia
ro: Etiopia

en: Event
ro: Eveniment

en: Event %d: %s
ro: Eveniment %d: %s

en: Event Add-Ons
ro: Suplimente pentru evenimente

en: Event Aggregator Control
ro: Control Event Aggregator

en: Event Aggregator System Status
ro: Stare sistem Event Aggregator

en: Event Aggregator cannot import events because this site is running an outdated version of The Events Calendar.
ro: Event Aggregator nu poate să importe evenimente deoarece acest site rulează cu o versiune învechită a The Events Calendar.

en: Event Aggregator cannot import events from this site.
ro: Event Aggregator nu poate să importe evenimente din acest site.

en: Event Aggregator cannot reach Meetup.com because you exceeded the request limit for your Meetup API key.
ro: Event Aggregator nu poate să acceseze Meetup.com deoarece ai depășit limita maximă de cereri pentru cheia API Meetup.

en: Event Aggregator system status
ro: Stare sistem Event Aggregator

en: Event Aggregator will try to fetch %s events starting from the current date or the specified date;
ro: Event Aggregator va încerca să preia %s evenimente începând de la data curentă sau de la data specificată.

en: Event Allow Comments
ro: Evenimentul permite comentarii

en: Event Allow Trackbacks and Pingbacks
ro: Evenimentul permite trackback-uri și pingback-uri

en: Event Blocks
ro: Blocuri Eveniment

en: Event Categories
ro: Categorii de evenimente

en: Event Category
ro: Categorie de evenimente

en: Event Cost
ro: Cost eveniment

en: Event Currency Position
ro: Poziție monedă eveniment

en: Event Currency Symbol
ro: Simbol monedă eveniment

en: Event Date & Time
ro: Dată și oră eveniment

en: Event Date Time
ro: Dată și oră eveniment

en: Event Date and Time
ro: Dată și oră eveniment

en: Event Date:
ro: Dată eveniment:

en: Event Dates
ro: Date eveniment

en: Event Description
ro: Descriere eveniment

en: Event Details Background Color
ro: Culoare fundal detalii eveniment

en: Event End Date
ro: Data de încheiere a evenimentului

en: Event End Time
ro: Ora de încheiere a evenimentului

en: Event Excerpt
ro: Rezumat eveniment

en: Event Featured Image
ro: Imagine reprezentativă eveniment

en: Event ID
ro: ID eveniment

en: Event ISO Currency Code
ro: Cod monedă ISO pentru eveniment

en: Event Image
ro: Imagine eveniment

en: Event Log
ro: Jurnal de evenimente

en: Event Name
ro: Nume eveniment

en: Event Navigation
ro: Navigare în evenimente

en: Event Organizer
ro: Organizator eveniment

en: Event Organizer Name(s) or ID(s)
ro: Nume sau ID organizator eveniment

en: Event Organizers
ro: Organizatori de evenimente

en: Event Query
ro: Interogare evenimente

en: Event Schedule Manager
ro: Manager programare evenimente

en: Event Settings
ro: Setări evenimente

en: Event Sharing
ro: Partajare eveniment

en: Event Show Map
ro: Arată harta în eveniment

en: Event Show Map Link
ro: Legătură la Arată harta în eveniment

en: Event Slug
ro: Descriptor eveniment

en: Event Start Date
ro: Dată începere eveniment

en: Event Start Time
ro: Ora de începere a evenimentului

[ctx: Event State of being Online only checkbox label]
en: Mark as an online event
ro: Marchează-l ca un eveniment online

en: Event Status
ro: Stare eveniment

en: Event Sticky in Month View
ro: Eveniment fix în vizualizare lună

en: Event Tags
ro: Etichete eveniment

en: Event Tags:
ro: Etichete Eveniment:

en: Event Tickets REST API is not available.
ro: Event Tickets REST API nu este disponibil.

en: Event Tickets plugin installed and activated.
ro: Modulul Event Tickets este instalat și activat.

en: Event Tickets plugin is not activated.
ro: Modulul Event Tickets nu este activat.

en: Event Time Zone
ro: Fus orar eveniment

en: Event Title
ro: Titlu eveniment

en: Event Title Color
ro: Culoare titlu eveniment

en: Event Update Authority
ro: Autoritate pentru actualizarea evenimentelor

en: Event Venue
ro: Loc de desfășurare eveniment

en: Event Venue Name
ro: Nume loc de desfășurare eveniment

en: Event Website
ro: Site web eveniment

en: Event block patterns
ro: Modele de blocuri pentru evenimente

en: Event cannot be synced to Eventbrite because we received an error from Eventbrite.
ro: Evenimentul nu poate fi sincronizat cu Eventbrite deoarece am primit o eroare de la Eventbrite.

en: Event information: website, cost, description, date, time, image
ro: Informații despre eveniment: site web, cost, descriere, dată, oră, imagine

[ctx: Event location on the Ticket Email]
en: Event Location
ro: Locație eveniment

en: Event log
ro: Jurnal de evenimente

en: Event not owned, you cannot edit it.
ro: Nu deții evenimentul, deci nu îl poți edita.

[ctx: Event status label the select field]
en: Set status:
ro: Setează starea:

[ctx: Event status label.]
en: Event Status
ro: Stare eveniment

en: Event submissions and automatic imports will be paused until migration is complete.
ro: Trimiterile de evenimente și importurile automate vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Event submissions will be paused until migration is complete.
ro: Trimiterile de evenimente vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Event, Venue, and Organizer Information
ro: Informații despre evenimente, locuri de desfășurare și organizatori

en: Eventbrite Authentication
ro: Autentificare Eventbrite

en: Eventbrite Import Settings
ro: Setări importuri Eventbrite

en: Eventbrite Ticket information: name, description, cost, type, quantity
ro: Informații despre biletele Eventbrite: nume, descriere, cost, tip, cantitate

en: Eventbrite Tickets
ro: Bilete Eventbrite

en: Eventbrite event not found.
ro: Evenimentul Eventbrite nu a fost găsit.

en: Eventbrite organizer not found.
ro: Organizatorul Eventbrite nu a fost găsit.

en: Eventbrite parsed object ID is empty.
ro: ID-ul obiect interpretat de Eventbrite este gol.

en: Eventbrite parsed object is empty.
ro: Obiectul interpretat de Eventbrite este gol.

en: Eventbrite parsed object type is empty.
ro: Tipul de obiect interpretat de Eventbrite este gol.

en: Eventbrite sync data invalid.
ro: Datele pentru sincronizarea Eventbrite sunt invalide.

en: Eventbrite token is not valid.
ro: Tokenul Eventbrite nu este valid.

en: Eventbrite user not found.
ro: Utilizatorul Eventbrite nu a fost găsit.

en: Eventbrite venue not found.
ro: Locul de desfășurare Eventbrite nu a fost găsit.

en: Events
ro: Evenimente

en: Events > Settings > Integrations
ro: Evenimente > Setări > Integrări

en: Events Aggregator Record
ro: Înregistrare Events Aggregator

en: Events Bar
ro: Bară cu evenimente

en: Events Calendar Pro runs alongside The Events Calendar and enhances...
ro: Events Calendar Pro funcționează împreună cu The Events Calendar și îmbunătățește...

en: Events Happening Now
ro: Evenimente care se desfășoară acum

en: Events Import
ro: Import evenimente

en: Events List
ro: Listă Evenimente

en: Events Marketing Bundle
ro: Pachet marketing pentru evenimente

en: Events Tickets
ro: Bilete la eveniment

en: Events URL slug
ro: Descriptor URL evenimente

en: Events can migrate with no changes!
ro: Evenimentele pot fi migrate fără modificări!

en: Events cannot be imported because we received an error from Eventbrite:
ro: Evenimentele nu pot fi importate deoarece am primit o eroare de la Eventbrite.

en: Events could not be imported. The Events Calendar REST API is disabled on the requested URL.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. The Events Calendar REST API este dezactivat pentru URL-ul cerut.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned an empty archive page.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a returnat o pagină arhivă goală.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned empty event data.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a returnat date goale despre evenimente.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data in regard to the total number of events.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a returnat date deformate în ceea ce privește numărul total de evenimente.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a returnat date deteriorate.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching an archive page.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a fost o eroare la preluarea unei pagini arhivă.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the event data.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a fost o eroare în timpul preluării datelor evenimentului.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the total number of events.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat a putut fi accesat și The Events Calendar REST API este activat, dar a fost o eroare la preluarea numărului total de evenimente.

en: Events could not be imported. The URL provided could not be reached.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat nu a putut fi accesat.

en: Events could not be imported. The URL provided did not have events in the proper format.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. URL-ul furnizat nu avea evenimentele într-un formatul corespunzător.

en: Events could not be imported. The import parameters were invalid.
ro: Evenimentele nu au putut fi importate. Parametrii de import nu au fost valizi.

en: Events should be assigned one of the specified organizer IDs
ro: Evenimentele ar trebui să fie atribuite unuia din ID-urile de organizator specificate

en: Events should be assigned one of the specified venue IDs
ro: Evenimentele ar trebui să fie atribuite unuia din ID-urile locurilor de desfășurare specificate

en: Events should be filtered by their post_parent being the specified one.
ro: Evenimentele trebui să fie filtrate după post_parent așa cum este specificat.

en: Events should contain the specified string in the title or description
ro: Evenimentele ar trebui să conțină șirul specificat în titlu sau descriere

en: Events template
ro: Șablon de evenimente

en: Events that end after the specified date
ro: Evenimente care se încheie după o anumită dată

en: Events that end before the specified date
ro: Evenimente care se încheie înainte de o anumită dată

en: Events that end on the specified date
ro: Evenimente care se încheie la data specificată

en: Events that start after the specified date
ro: Evenimente care încep după data specificată

en: Events that start before the specified date
ro: Evenimente care încep înainte de data specificată

en: Events that start on the specified date
ro: Evenimente care încep la data specificată

en: Events will be imported with the same timezone as defined on eventbrite.com. You can make use of The Events Calendar's
ro: Evenimentele vor fi importate cu același fus orar care este definit pe Eventbrite.com. Poți să folosești The Events Calendar

en: Events will be imported with the time zone defined by the source. If no time zone is specified, events will be assigned your site's default time zone ( see
ro: Evenimentele vor fi importate în fusul orar definit de sursă. Dacă nu este specificat niciun fus orar, va fi atribuit evenimentelor fusul orar implicit al site-ului tău (vezi

en: Every %d Minutes
ro: La fiecare %d minute

en: Example
ro: Exemplu

en: Exclusion
ro: Excludere

en: Existing calendar customizations will be overridden.
ro: Personalizările existente pentru calendar vor fi suprascrise.

en: Expired license keys and subscriptions
ro: Chei de licență și abonamente expirate

en: Expired license. Consult your network administrator.
ro: Licența este expirată. Consultă administratorul tău de rețea.

en: Export %s
ro: Exportă %s

en: Export .ics file
ro: Exportă fișierul .ics

en: Export Events
ro: Exportă evenimente

en: Extensions
ro: Extensii

en: F j
ro: j F

en: F j, Y
ro: j F Y

[ctx: FAQ how to sell event tickets question]
en: How do I sell event tickets?
ro: Cum pot să vând bilete la evenimente?

[ctx: FAQ more than one calendar answer]
en: No, but you can use event categories or tags to display certain events.
ro: Nu, dar poți să folosești categorii sau etichete evenimente pentru a afișa anumite evenimente.

[ctx: FAQ more than one calendar question]
en: Can I have more than one calendar?
ro: Pot să am mai multe calendare?

[ctx: FAQ section description]
en: Frequently Asked Questions
ro: Întrebări frecvente

[ctx: FAQ what is in Calendar Pro answer]
en: Events Calendar Pro enhances The Events Calendar with additional views, powerful shortcodes, and a host of premium features.
ro: Events Calendar Pro îmbunătățește The Events Calendar cu vizualizări suplimentare, scurt-coduri puternice și o serie de funcționalități premium.

[ctx: FAQ what is in Calendar Pro question]
en: What do I get with Events Calendar Pro?
ro: Ce beneficii am cu Events Calendar Pro?

[ctx: FAQ where are the shortcodes question]
en: Where can I find a list of available shortcodes?
ro: Unde pot să găsesc o listă cu scurt-codurile disponibile?

en: FAQs
ro: Întrebări frecvente

[ctx: FAQs section title]
en: FAQs
ro: Întrebări frecvente

en: FREE
ro: GRATUIT

en: Facebook Events
ro: Evenimente Facebook

en: Failed to activate plugin.
ro: Activarea modulului a eșuat.

en: Failed to create organizer.
ro: Crearea organizatorului a eșuat.

en: Failed to install plugin.
ro: Instalarea modulului a eșuat.

en: Failed to save option %s.
ro: Salvarea opțiunii %s a eșuat.

en: Failed to save setting %s.
ro: Salvarea setării %s a eșuat.

en: Falkland Islands (Malvinas)
ro: Insulele Falkland (Insulele Malvine)

en: Faroe Islands
ro: Insulele Feroe

en: Favorite Imports
ro: Importuri preferate

en: Feature Event
ro: Evidențiază evenimentul

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Featured Events
ro: Evenimente reprezentative

en: Featured Highlight Color
ro: Culoare de evidențiere pentru reprezentative

en: Features overview
ro: Prezentare generală funcționalități

en: Feb
ro: feb.

en: February
ro: Februarie

en: Field ID:
ro: ID câmp:

en: Fill
ro: Umple

en: Fill your calendar with events from across the web, including Google Calendar, Meetup, and more.
ro: Completează-ți calendarul cu evenimente de pe internet, inclusiv Google Calendar, Meetup și altele.

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter Bar
ro: Bară de filtrare

en: Filter Bar Color
ro: Culoare bară de filtrare

[ctx: Filter Bar title]
en: Filter Bar
ro: Bară de filtrare

en: Filter By Event
ro: Filtrează după eveniment

en: Filter By Frequency
ro: Filtrează după frecvență

en: Filter By Origin
ro: Filtrează după origine

en: Filter category, price, and more
ro: Filtrează categoriile, prețurile și altele

en: Filter distance (for Events Calendar Pro)
ro: Filtrează distanța (pentru Events Calendar Pro)

en: Filter events with or without tickets.
ro: Filtrează evenimentele cu sau fără bilete.

en: Filters
ro: Filtre

en: Find %s
ro: Găsește %s

en: Find a Venue
ro: Găsește un loc de desfășurare

en: Find an Organizer
ro: Găsește un organizator

en: Finding & extending your calendar.
ro: Găsirea și extinderea calendarului tău.

en: Finding and extending your calendar
ro: Găsirea și extinderea calendarului tău

en: Finding your calendar.
ro: Găsirea calendarului tău.

en: Finland
ro: Finlanda

en: First Steps
ro: Primii pași

en: First page
ro: Prima pagină

en: First-time setup
ro: Inițializare pentru prima dată

en: For classic editor
ro: Pentru editorul clasic

en: For displayed URLs
ro: Pentru URL-urile afișate

en: For the best results, import venue and organizer files before importing event files.
ro: Pentru rezultate foarte bune, importă fișierele locuri de desfășurare și organizatori înainte de importul fișierelor evenimente.

en: For you, Jack!
ro: Pentru tine, Jack!

en: France
ro: Franța

en: Free
ro: Gratuit

en: Free extensions
ro: Extensii gratuite

en: French Guiana
ro: Guyana Franceză

en: French Polynesia
ro: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro: Teritoriile australe și antarctice franceze

en: Fri
ro: Vineri

en: Friday
ro: Vineri

en: From
ro: De la

en: Full debug (all events)
ro: Depanare completă (toate evenimentele)

en: General
ro: Generale

en: Generate QR Code
ro: Generează codului QR

[ctx: Generate a Zapier API Key pair.]
en: Generate
ro: Generează

en: Germany
ro: Germania

en: Get Embed Snippet
ro: Ia fragmentul de înglobat

en: Get help for these products and learn more about products you don't have.
ro: Primești ajutor pentru aceste produse și afli mai multe despre produsele pe care nu le ai.

en: Get priority live support
ro: Ai suport prioritar live

en: Get ready for the new recurring events!
ro: Pregătește-te pentru evenimente recurente noi!

en: Get support from humans
ro: Ai acces la suport asigurat de oameni

[ctx: Get support sidebar header]
en: Get priority live support
ro: Ai suport prioritar live

[ctx: Get support sidebar header]
en: In-app priority live support
ro: Suport prioritar live în aplicație

[ctx: Get support sidebar header]
en: Talk to our support team
ro: Discută cu echipa noastră pentru suport

en: Getting More Help
ro: Primești mai mult ajutor

en: Getting Started Guide
ro: Ghid pentru primii pași

en: Getting Started Guides
ro: Ghiduri pentru a începe

en: Getting Support
ro: Ai acces la suport

en: Getting started guide
ro: Ghid pentru a începe

[ctx: Getting started guide section paragraph]
en: Easy to follow step-by-step instructions to make the most out of your calendar.
ro: Instrucțiuni pas cu pas, ușor de urmărit, pentru a profita la maximum de calendarul tău.

[ctx: Getting started guide section title]
en: Getting started guides
ro: Ghiduri pentru a începe

en: Getting started with customizations
ro: Introducere în personalizări

en: GiveWP makes it easy to raise money online with donation forms, donor databases, and fundraising reporting.
ro: GiveWP simplifică strângerea de fonduri online prin formulare de donații, baze de date pentru donatori și rapoarte de strângere de fonduri.

en: Global
ro: Globale

en: Global Elements
ro: Elemente globale

en: Global Import Settings
ro: Setări globale pentru import

en: Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options.
ro: Setările globale pentru import se aplică tuturor importurilor, dar poți să contramandezi aceste setări ajustând opțiunile specifice sursei.

en: Go check out your new calendar designs! Each calendar view has been updated, so feel free to enable views you may not have been using. If necessary, you can revert back to the legacy calendar views in the Display tab of your Event Settings.
ro: Vezi care sunt noile designuri pentru calendar! Fiecare vizualizare de calendar fost actualizată, așa că poți să activezi vizualizările pe care nu le-ai folosit. Dacă este necesar, poți să revii la vizualizările vechi ale calendarului în fila Afișează din setări evenimente.

en: Go to Settings &gt; Calendars and select the calendar you wish to import.
ro: Mergi la Setări > Calendare și selectează calendarul pe care vrei să îl imporți.

en: Go to WordPress Updates page
ro: Mergi la pagina Actualizări WordPress

en: Go to plugins page
ro: Du-te la pagina module

en: Google Calendar
ro: Calendar Google

en: Google Calendar Import Settings
ro: Setări import din Google Calendar

en: Google Maps API key
ro: Cheie API Hărți Google

en: Google maps iframe displaying the address to %s
ro: iframe Google Maps care afișează adresa la %s

en: Got it
ro: Am înțeles

en: Graphic with an electrical plug and gears
ro: Grafică cu o priză electrică și roți dințate

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Guadeloupe
ro: Guadelupa

en: Guinea
ro: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro: Guineea-Bissau

en: HTML Tag
ro: Tag HTML

en: Having trouble?
ro: Ai probleme?

en: Header
ro: Antet

en: Header
ro: Antet

en: Header Content
ro: Conținut antet

en: Header HTML Tag
ro: Tag HTML antet

en: Header Styles
ro: Stiluri antet

en: Header Styling
ro: Design antet

en: Header Tag
ro: Tag antet

en: Heading Styles
ro: Stiluri titluri

en: Heading level must be between 1 and %d
ro: Nivelul pentru subtitlu trebuie să fie între 1 și %d

en: Heard and McDonald Islands
ro: Insula Heard și Insulele McDonald

en: Height
ro: Înălțime

en: Hello,
ro: Bună,

en: Help
ro: Ajutor

en: Help Hub
ro: Centru pentru ajutor

en: Help on setting up, customizing, and troubleshooting your calendar. See our %1$s for in-depth content.
ro: Ajutor pentru configurarea, personalizarea și depanarea calendarului tău. Consultă %1$s pentru conținut detaliat.

[ctx: Help page Support Hub header paragraph]
en: Help on setting up, customizing, and troubleshooting your calendar.
ro: Ajutor pentru configurarea, personalizarea și depanarea calendarului tău.

[ctx: Help page Support Hub title]
en: TEC Support Hub
ro: Centru pentru suport TEC

[ctx: Help page resources sidebar header]
en: Our AI Chatbot is here to help you
ro: Chatbot-ul nostru AI este aici să te ajute

[ctx: Help page resources sidebar header]
en: Our TEC support hub now offers an improved help experience
ro: Centrul nostru pentru suport TEC oferă acum o experiență îmbunătățită pentru ajutor.

en: Help page?
ro: Pagină pentru ajutor?

en: Help users find exactly the right event
ro: Ajută utilizatorii să găsească cu exactitate evenimentul potrivit

en: Helpful Links:
ro: Legături utile:

en: Helpful Resources
ro: Resurse utile

en: Here is the iCal feed URL for your events:
ro: Aici este URL-ul fluxului iCal pentru evenimentele tale:

en: Here’s an overview of %s and what they mean.
ro: Iată o prezentare generală a %s și ce înseamnă acestea.

en: Hey there... did you check out the %s
ro: Bună, ai verificat %s

en: Hi, %1$s! This is an invitation to help our StellarWP community.
ro: Bună, %1$s! Aceasta este o invitație de a ajuta comunitatea noastră StellarWP.

en: Hi, %1$s! This is an invitation to help our StellarWP community. If you opt-in, some data about your usage of TEC Common and future StellarWP Products will be shared with our teams (so they can work their butts off to improve). We will also share some helpful info on WordPress, and our products from time to time. And if you skip this, that's okay! Our products still work just fine.
ro: Salut, %1$s: Aceasta este o invitație de a ajuta comunitatea StellarWP. Dacă accepți, unele date despre utilizarea TEC Common și a viitoarelor produse StellarWP vor fi partajate cu echipele noastre (pentru a putea lucra la îmbunătățiri). De asemenea, vom împărtăși din când în când informații utile despre WordPress și produsele noastre. Și dacă alegi să ignori acest mesaj, este în regulă! Produsele noastre vor funcționa la fel de bine.

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide & Ignore
ro: Ascunde și ignoră

en: Hide Event From Event Listings
ro: Ascunde evenimentul din afișările de evenimente

en: Hide Filters
ro: Ascunde filtrele

en: Hide From %s Listings
ro: Ascunde din afișările %s

en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
ro: Ascunde și ignoră &#8222;%s&#8221;

en: Hide the following settings tabs on every site:
ro: Ascunde următoarele file cu setări pe fiecare site:

en: Hide the search field on all views.
ro: Ascunde câmpul de căutare în toate vizualizările.

en: Highlight a category
ro: Evidențiază o categorie

en: Highlight events in %s
ro: Evidențiază evenimentele din %s

en: Highlighting events
ro: Evidențierea evenimentelor

[ctx: Highlighting events article]
en: Highlighting events
ro: Evidențierea evenimentelor

en: History
ro: Istoric

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %1$ssupport%2$s.
ro: Ceva nu a mers bine cu acest validator. Te rog să contactezi %1$ssuportul%2$s.

en: Holy See (Vatican City State)
ro: Vatican

en: Horizontal or vertical
ro: Orizontal sau vertical

en: Hover
ro: Trecere peste

en: Hover Animation
ro: Animație la trecere peste

en: How Do I create events with Tickets or RSVP’s?
ro: Cum creez evenimente cu bilete sau cereri de confirmare?

en: How Long You Retain this Data
ro: Cât timp păstrezi aceste date

en: How do I process refunds for tickets?
ro: Cum procesez rambursările pentru bilete?

en: How do I sell tickets to events?
ro: Cum vând bilete la evenimente?

en: How to Customize Template Files
ro: Cum să personalizezi fișierele șablon

en: Hue
ro: Nuanță

en: Hungary
ro: Ungaria

en: I couldn't understand how to make it work.
ro: Nu am putut să înțeleg cum să-l fac să funcționeze.

en: I installed the calendar and it crashed my site.
ro: Am instalat calendarul și mi-a căzut site-ul.

en: I keep getting “Page Not Found” on events.
ro: Primesc în continuare mesajul „Pagină negăsită” pentru evenimente.

en: I'm not ready
ro: Nu sunt gata

en: ICS File
ro: Fișier ICS

en: ICS File Import Settings
ro: Setări import fișiere ICS

en: ID %1$d (Untitled)
ro: ID %1$d (fără titlu)

en: ISO Currency Code:
ro: Cod monedă ISO:

en: Iceland
ro: Islanda

en: If all goes according to plan, you will have your preview in a few moments.
ro: Dacă totul decurge normal, vei avea previzualizarea în câteva momente.

en: If this event is re-imported, event fields that have not been changed locally will be overwritten with any changes from the source.
ro: Dacă acest eveniment este reimportat, câmpurile evenimentului care nu au fost modificate local vor fi suprascrise cu toate modificările primite de la sursă.

en: If this event is re-imported, event fields will be overwritten with any changes from the source.
ro: Dacă acest eveniment este reimportat, câmpurile evenimentului vor fi suprascrise cu toate modificările primite de la sursă.

en: If you opt-in, some data about your usage of The Events Calendar and future StellarWP Products will be shared with our teams (so they can work their butts off to improve).
ro: Dacă accepți, unele date despre utilizarea ta a The Events Calendar și viitoarele produse StellarWP vor fi partajate cu echipele noastre (pentru a putea lucra la îmbunătățiri).

en: Iframe Content
ro: Conținut iframe

en: Ignored
ro: Ignorate

en: Ignored <span class="count">(%s)</span> | Ignored <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Ignorate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Ignorate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Ignorate <span class="count">(%s)</span>

en: Ignored events do not show on the calendar but can be updated with future imports
ro: Evenimentele ignorate nu sunt arătate în calendar, dar pot fi actualizate cu importuri viitoare

en: Ignored events that are deleted will be removed permanently. They can be recreated via import.
ro: Evenimentele ignorate care sunt șterse vor fi înlăturate definitiv. Ele pot fi recreate printr-un import.

en: Image Widget Plus
ro: Piese imagine Plus

en: Import & export events
ro: Importă și exportă evenimente

en: Import All
ro: Importă tot

en: Import All (%d)
ro: Importă tot (%d)

en: Import Event Settings
ro: Importă setările evenimentului

en: Import Limit Type
ro: Tip de limită pentru import

en: Import Name:
ro: Importă nume:

en: Import Origin:
ro: Origine import:

en: Import Process System
ro: Sistem de procesare importuri

en: Import Quantity Limit
ro: Limită cantitate pentru import

en: Import Services
ro: Importă servicii

en: Import Source
ro: Importă sursa

en: Import Type:
ro: Tip de import:

en: Import complete!
ro: Am finalizat importul!

en: Import completed
ro: Importul este finalizat

en: Import created
ro: Am creat importul

en: Import events
ro: Importă evenimente

en: Import events but preserve local changes to event fields.
ro: Importă evenimentele, dar păstrează modificările locale în câmpurile evenimentelor.

en: Import events directly from a public Eventbrite.com URL. Please note that only Live events (i.e. published events) can be imported via URL.
ro: Imporți evenimente direct din URL-ul public Eventbrite.com. Te rog să reții că numai evenimentele live (adică evenimentele publicate) pot fi importate prin URL.

en: Import events directly from your connected Eventbrite.com account or from a public Eventbrite.com URL.
ro: Imporți evenimente direct din contul tău conectat la Eventbrite.com sau din URL-ul public Eventbrite.com.

en: Import events from Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar, and more.
ro: Imporți evenimente din Meetup, Eventbrite, iCal, Google Calendar și altele.

en: Import events with ease
ro: Imporți cu ușurință evenimente

en: Import failed
ro: Importul a eșuat

en: Import from Eventbrite
ro: Importă din Eventbrite

en: Import from Eventbrite URL
ro: Importă din URL-ul Eventbrite

en: Import from your Eventbrite account
ro: Importă din contul tău de Eventbrite

en: Import is complete
ro: Importul este finalizat

en: Import pending
ro: Import în așteptare

en: Import preview
ro: Previzualizare import

en: Import queued
ro: Am pus importul în coada de așteptare

en: Import runs daily at approximately
ro: Importul rulează zilnic la aproximativ

en: Import runs monthly on day
ro: Importul rulează lunar pe zile

en: Import runs weekly on
ro: Importul rulează săptămânal pe

en: Import schedule
ro: Programare import

en: Imported Event
ro: Eveniment importat

en: Importing Calendar Data From a CSV File
ro: Importul datelor calendarului dintr-un fișier CSV

en: Importing Events, Venues, and Organizers:
ro: Importul evenimentelor, locurilor de desfășurare și organizatorilor:

en: Imports
ro: Importuri

en: Imports Enabled in Settings
ro: Importurile sunt activate în Setări

en: Imports disabled in Settings
ro: Importurile sunt dezactivate în Setări

en: In a location
ro: Într-o locație

en: Include %1$s in main blog loop
ro: Include %1$s în bucla principală a blogului

en: Include events in main blog loop
ro: Include evenimente în bucla principală a blogului

en: Included with our premium products
ro: Inclus în produsele noastre premium

en: Includes
ro: Include

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}" when the {post type name} starts with a vowel, e.g. "Find an Organizer".]
en: an
ro: un

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}. Will be replaced with "an" if the {post type name} starts with a vowel.]
en: a
ro: un

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Initializing Tribe Events on %s
ro: Iniţializarea Evenimentelor Tribe pe %s

en: Install %s
ro: Instalează %s

en: Install Plugin
ro: Instalează modulul

en: Install max has been reached
ro: A fost atins numărul maxim de instalări

en: Integrations
ro: Integrări

[ctx: Integrations article]
en: Integrations
ro: Integrări

[ctx: Integrations section header]
en: Integrations
ro: Integrări

en: Invalid Eventbrite URL
ro: URL Eventbrite invalid

en: Invalid Facebook URL
ro: URL Facebook invalid

en: Invalid Frequency
ro: Frecvență invalidă

en: Invalid Key
ro: Cheia nu este validă

en: Invalid Meetup URL
ro: URL Meetup invalid

en: Invalid class instance.
ro: Instanța clasei nu este validă.

en: Invalid credential save nonce
ro: Nunicul pentru salvarea datelor de conectare nu este valid

en: Invalid credential save request
ro: Cererea pentru salvarea datelor de conectare nu este validă

en: Invalid field type specified
ro: Ai specificat un tip de câmp invalid

en: Invalid nonce
ro: Nunicul nu este valid

en: Invalid notification slug
ro: Descriptorul notificării nu este valid

en: Invalid or incomplete field passed
ro: A fost trecut un câmp invalid sau incomplet

en: Invalid term ID.
ro: ID-ul termenului nu este valid.

en: Iran, Islamic Republic of
ro: Iran

en: Iraq
ro: Irak

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Italy
ro: Italia

[ctx: JWT access_token issuer does not match with this server error message.]
en: Access_token issuer does not match with this server.
ro: Emitentul access_token-ului nu se potrivește cu acest server.

[ctx: JWT access_token s missing data error message.]
en: Access_token is missing data.
ro: Lipsesc datele pentru access_token.

en: Jan
ro: ian.

en: January
ro: Ianuarie

en: Japan
ro: Japonia

en: Join our Facebook Group today!
ro: Alătură-te azi grupului nostru pe Facebook!

[ctx: Joined plugin list, last after the "and" separator.]
en: %1$s and %2$s
ro: %1$s și %2$s

en: Jordan
ro: Iordania

en: Jul
ro: iul.

en: July
ro: Iulie

en: Jump to the %1$snext upcoming %2$s%3$s.
ro: Sari la %1$sevenimente viitoare %2$s%3$s.

en: Jun
ro: iun.

en: June
ro: Iunie

en: Justified
ro: Justificat

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Key
ro: Cheie

en: Keyword(s)
ro: Cuvânt cheie (cuvinte cheie)

en: Keywords:
ro: Cuvinte cheie:

en: Knowledgebase
ro: Bază de cunoștințe

en: Known Issues
ro: Probleme cunoscute

[ctx: Known issues article]
en: Known issues
ro: Probleme cunoscute

en: Korea, Democratic People's Republic of
ro: Coreea de Nord

en: Korea, Republic of
ro: Coreea de Sud

en: Kuwait
ro: Kuweit

en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

[ctx: Label for event status reason field]
en: Reason (optional)
ro: Motiv (opțional)

[ctx: Label for live stream URL field]
en: Live Stream URL
ro: URL Live Streaming

[ctx: Label for option to leave white (default).]
en: White
ro: Alb

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Custom
ro: Personalizat

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Select Custom Color
ro: Selectează culoarea personalizată

[ctx: Label for option to use default TEC fonts.]
en: Default
ro: Implicite

[ctx: Label for option to use the accent color (default). Links to the accent color setting.]
en: Use the <a href="%1$s">Accent Color</a>
ro: Folosește <a href="%1$s">culoarea de accent</a>

[ctx: Label for option to use the accent color. Links to the accent color setting.]
en: Use the <a href="%1$s">Accent Color</a>
ro: Folosește <a href="%1$s">culoarea de accent</a>

[ctx: Label for option to use the event background color. Links to the event background color setting.]
en: Use the <a href="%1$s">General Background Color</a>
ro: Folosește <a href="%1$s">Culoare generală pentru fundal</a>

[ctx: Label for option to use the events background color. Links to the background color setting.]
en: Use the Calendar <a href="%1$s">Background Color</a>
ro: Folosește <a href="%1$s">culoare fundal</a> calendar

[ctx: Label for option to use theme fonts.]
en: Inherit theme font(s)
ro: Moștenește fontul (fonturile) temei

[ctx: Label for the Community tab.]
en: Community
ro: Comunitate

[ctx: Label for the Filters tab.]
en: Filters
ro: Filtre

[ctx: Label for the Map View checkbox.]
en: Map
ro: Hartă

[ctx: Label for the Photo View checkbox.]
en: Photo
ro: Fotografie

[ctx: Label for the Summary View checkbox.]
en: Summary
ro: Rezumat

[ctx: Label for the Week View checkbox.]
en: Week
ro: Săptămână

[ctx: Label for the Zapier Endpoint Dashboard endpoint name.]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Label for the Zapier Endpoint Dashboards endpoint last access.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Label for the Zapier Endpoint Dashboards endpoint queue.]
en: Queue
ro: Coadă de așteptare

[ctx: Label for the access token connection for Power Automate.]
en: Access Token
ro: Token de acces

[ctx: Label for the calendar embeds list]
en: Calendar Embeds
ro: Înglobări calendare

[ctx: Label for the consumer id and secret section.]
en: API Authentication Details
ro: Detalii autentificare API

[ctx: Label for the consumer id of the API Key for Zapier.]
en: Consumer ID
ro: ID consumator

[ctx: Label for the consumer secret of the API Key for Zapier.]
en: Consumer Secret
ro: Secret consumator

[ctx: Label for the default option.]
en: Default
ro: Implicit

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint last access.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint queue status.]
en: none
ro: niciunul

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint queue status.]
en: ready
ro: gata

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint queue.]
en: Queue
ro: Coadă de așteptare

[ctx: Label for the integration endpoint dashboard endpoint name.]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Label for the last access of the API Key for Power Automate.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Label for the last access of the API Key for Zapier.]
en: Last Access
ro: Ultima Accesare

[ctx: Label for the name of the API Key for Power Automate.]
en: Description
ro: Descriere

[ctx: Label for the name of the API Key for Zapier.]
en: Description
ro: Descriere

[ctx: Label for the permissions of the API Key for Power Automate.]
en: Permissions
ro: Permisiuni

[ctx: Label for the permissions of the API Key for Zapier.]
en: Permissions
ro: Permisiuni

[ctx: Label for the user of the API Key for Power Automate.]
en: User
ro: Utilizator

[ctx: Label for the user of the API Key for Zapier.]
en: User
ro: Utilizator

[ctx: Label for tooltip background color setting.]
en: Event Preview Background
ro: Fundal previzualizare eveniment

[ctx: Label to add Zapier connection fields.]
en: Add Connection
ro: Adaugă o conexiune

[ctx: Label to add an integration connection fields.]
en: Add Connection
ro: Adaugă o conexiune

en: Lao People's Democratic Republic
ro: Laos

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Queue
ro: Coadă de așteptare

[ctx: Last Access header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Last Access
ro: Ultima accesare

[ctx: Last Access header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Queue
ro: Coadă de așteptare

en: Last Import
ro: Ultimul import

en: Last Import:
ro: Ultimul import:

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Latest Import:
ro: Ultimul import:

en: Latest Past %s
ro: Ultimele %s trecute

en: Latest Version:
ro: Ultima versiune:

en: Latvia
ro: Letonia

en: Learn More
ro: Află mai multe

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Learn more about the migration
ro: Învață mai multe despre migrare

en: Learn more about the upgrade
ro: Află mai multe despre actualizare

en: Learn more.
ro: Află mai multe.

en: Lebanon
ro: Liban

en: Left
ro: Stânga

en: Left Border Color
ro: Culoare chenar în stânga

en: Let's go!
ro: Să-i dăm drumul!

en: Libya
ro: Libia

en: License & Usage
ro: Licență și utilizare

en: License &amp; Usage
ro: Licență și utilizare

en: License Key
ro: Cheie licență

en: License Key Status:
ro: Stare cheie licență:

en: License key(s) updated.
ro: Am actualizat cheia (cheile) de licență.

en: Licenses
ro: Licențe

en: Licenses for Multisites
ro: Licențe pentru mai multe site-uri

[ctx: Licenses section header]
en: Licenses
ro: Licențe

en: Lighten
ro: Deschis

en: Limit result set to specific IDs
ro: Limitează setul de rezultate la anumite ID-uri

en: Limit result set to terms assigned to a specific event (an alias of the "post" parameter)
ro: Limitează setul de rezultate la termeni atribuiți unui anumit eveniment (un alias al parametrului „post”)

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent
ro: Limitează setul de rezultate la termeni atribuiți unui anumit părinte

en: Limit result set to terms assigned to a specific post
ro: Limitează setul de rezultate la termeni atribuiți unui anumit articol

en: Limit result set to terms with a specific slug
ro: Limitează setul de rezultate la termeni cu un anumit descriptor

en: Limit results to those matching a string
ro: Limitează rezultatele la cele care se potrivesc cu un șir

en: Limited connectivity with Eventbrite
ro: Conectivitate limitată cu Eventbrite

en: Limited connectivity with Meetup
ro: Conectivitate limitată cu Meetup

en: Link Hover Styles
ro: Stiluri trecere peste legătură

en: Link Styles
ro: Stiluri legătură

en: Link Styling
ro: Design legătură

en: Link Target
ro: Destinație legătură

en: Link Text
ro: Text legătură

[ctx: Link on the Ticket Email]
en: Get Directions
ro: Primești instrucțiuni

en: Link organizer email.
ro: Leagă emailul organizatorului.

en: Link organizer phone.
ro: Leagă numărul de telefon al organizatorului.

[ctx: Link text added to the TEC->Settings->Display tab.]
en: %1$sCustomize The Events Calendar%2$s
ro: %1$sPersonalizează The Events Calendar%2$s

[ctx: Link to more than one calendar article]
en: Learn More
ro: Învață mai multe

[ctx: Link to the Help Chatbot]
en: Talk to TEC Chatbot
ro: Discută cu Chatbot-ul TEC

[ctx: Link to the shortcodes article]
en: Learn More
ro: Află mai multe

[ctx: Link to what is in Calendar Pro article]
en: Learn More
ro: Învață mai multe

[ctx: Link to what is in Event Tickets article]
en: Learn More
ro: Află mai multe

en: Links
ro: Legături

en: List items cannot contain other list items.
ro: Elementele de listă nu pot să conțină alte elemente de listă.

en: List view
ro: Vizualizare ca listă

en: List-style Views
ro: Vizualizări în stilul listă

en: Lithuania
ro: Lituania

[ctx: Live support hours]
en: Mon-Fri from 9:00 - 20:00 PST
ro: Luni - Vineri, 7:00 - 18:00

[ctx: Live support sidebar link to article]
en: Learn how to get live support
ro: Învață cum să beneficiezi de suportul live

[ctx: Live support sidebar paragraph]
en: Get access to our agents or generate a support ticket from right here.
ro: Primești acces la agenții noștri sau generează un tichet pentru suport direct de aici.

[ctx: Live support sidebar paragraph]
en: Our Support team is available to help you out 5 days a week:
ro: Echipa noastră pentru suport este disponibilă să te ajute 5 zile pe săptămână:

[ctx: Live support sidebar paragraph]
en: You can get live support from The Events Calendar team if you have an active license for one of our products.
ro: Poți să beneficiezi de suportul live asigurat de echipa The Events Calendar dacă ai o licență activă pentru unul din produsele noastre.

en: Loading %s
ro: Încarc %s

en: Loading...
ro: Încarc...

en: Location
ro: Locație

en: Location:
ro: Locație:

en: Log into Eventbrite
ro: Autentifică-te în Eventbrite

en: Log into Facebook
ro: Autentifică-te în Facebook

en: Log into Meetup
ro: Autentifică-te în Meetup

en: Logging level
ro: Nivel de jurnalizare

en: Looking for Something Special?
ro: Cauți ceva special?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales, and more?
ro: Cauți funcționalități suplimentare, inclusiv evenimente recurente, metadate personalizate, evenimente în comunități, vânzări de bilete și altele?

en: Looks like you are using Gutenberg on this WordPress installation. %1$s
ro: Se pare că folosești Gutenberg pentru această instalare WordPress. %1$s

en: Looks like you have already created your first organizer. Well done!
ro: Se pare că ai creat deja primul tău organizator. Foarte bine!

en: Luminosity
ro: Luminozitate

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: Macau
ro: Macao

en: Main Border Color
ro: Culoare chenar principal

en: Main Help Hub Navigation
ro: Navigare principală în Centrul pentru ajutor

en: Main date and time display on views and single event pages
ro: Afișare dată și oră principale în vizualizări și în paginile eveniment singular

en: Maintenance
ro: Mentenanță

en: Maldives
ro: Maldive

en: Manage
ro: Administrează

en: Manage Active Plugins
ro: Administrează modulele active

en: Manage my data sharing consent
ro: Administrează consimțământul pentru partajarea datelor mele

en: Manage ticketing and RSVPs
ro: Administrează emiterea biletelor și cererilor de confirmare

en: Manage tickets from WordPress
ro: Administrezi biletele din WordPress

en: Manage your licenses
ro: Administrează-ți licențele

en: Managing Submissions
ro: Administrarea trimiterilor

en: Managing Submissions Overview
ro: Prezentare generală administrare trimiteri

en: Manually enter event ID
ro: Introdu manual ID-ul evenimentului

en: Map
ro: Hartă

en: Map Link
ro: Legătură la hartă

[ctx: Map settings section header]
en: Maps
ro: Hărți

en: Map:
ro: Hartă:

en: Maps
ro: Hărți

en: Mar
ro: mart.

en: March
ro: Martie

en: Mark all as read
ro: Marchează-le pe toate ca citite

en: Mark as read
ro: Marchează ca citit

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Martinique
ro: Martinica

en: Max Width
ro: Lățime maximă

en: May
ro: Mai

en: Meetup Authentication
ro: Autentificare Meetup

en: Meetup Import Settings
ro: Setări import din Meetup

[ctx: Menu item text for the TEC Customizer section link.]
en: Customize The Events Calendar
ro: Personalizează The Events Calendar

en: Merge Duplicates
ro: Îmbină duplicatele

[ctx: Message notifying users they need to upgrade PHP]
en: Starting February 2023, %1$s will require PHP 7.4 or later. Currently, your site is using PHP version %2$s. Please update to a newer version. %3$sRead more%4$s.
ro: Începând din februarie 2023, %1$s va avea nevoie de PHP 7.4 sau de o versiune mai nouă. În prezent, site-ul tău folosește PHP versiunea %2$s. Te rog să actualizezi la o versiune mai nouă. %3$sCitește mai multe%4$s.

en: Meta Data
ro: Metadate

[ctx: Meta box title for the Event Status]
en: Events Status
ro: Stare eveniment

[ctx: Metabox title]
en: Location
ro: Locație

en: Method
ro: Metodă

en: Mexico
ro: Mexic

en: Micronesia, Federated States of
ro: Statele Federate ale Microneziei

en: Migrate Now
ro: Migrează acum

en: Migrate iCal Importer settings
ro: Migrează setările importatorului iCal

en: Migrating events from another calendar?
ro: Migrezi evenimente dintr-un alt calendar?

en: Migration Error
ro: Eroare la migrare

en: Migration Started
ro: Migrarea a început

en: Migration attempted
ro: Migrarea este încercată

en: Migration canceled
ro: Migrarea este anulată

en: Migration failed
ro: Migrarea a eșuat

en: Migration failure
ro: Eșec la migrare

en: Migration help
ro: Ajutor pentru migrare

en: Migration in progress
ro: Migrarea este în desfășurare

en: Migration preview in progress
ro: Previzualizare migrare în desfășurare

en: Migration reversed
ro: Migrarea este inversată

en: Missing access token.
ro: Lipsește tokenul de acces.

en: Missing data source for this dropdown
ro: Lipsește sursa de date pentru această listă derulantă

[ctx: Missing dependency message in the settings.]
en: Missing
ro: Lipsește

en: Missing required argument: %s
ro: Lipsește argumentul cerut: %s

en: Missing required fields in row %d.
ro: Lipsesc câmpurile obligatorii pe rândul %d.

en: Mock Data
ro: Date simulate

en: Moldova, Republic of
ro: Republica Moldova

en: Mon
ro: Luni

en: Monday
ro: Luni

en: Monetize your events
ro: Câștigă bani din evenimente

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Month View
ro: Vizualizare lună

en: Month and year format
ro: Format lună și an

en: Month view events per day
ro: Evenimente pe zile în vizualizare lună

en: More...
ro: Mai mult...

en: Morocco
ro: Maroc

en: Move to trash events older than
ro: Mută la gunoi evenimentele mai vechi de

en: Moving your license keys
ro: Mutarea cheilor de licență

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Multi-Day
ro: Mai multe zile

en: Multi-Image Support
ro: Suport pentru mai multe imagini

en: Multi-day Events
ro: Evenimente pe mai multe zile

en: Multiple tracks support
ro: Suport pentru mai multe urmăriri

en: Multiple views
ro: Vizualizări multiple

en: Multiply
ro: Multiplică

en: My %s
ro: %s meu

en: My calendar doesn’t look right.
ro: Calendarul meu nu arată corect.

en: Name
ro: Nume

en: Name HTML Tag
ro: Tag HTML nume

[ctx: Name header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Name header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Name header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Name header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Name of missing dependency for Endpoint.]
en: Event Tickets
ro: Bilete la eveniment

[ctx: Name of the Event Tickets Zapier app.]
en: Event Tickets App
ro: Aplicație Event Tickets

[ctx: Name of the Event Tickets integration app.]
en: Event Tickets App
ro: Aplicație Event Tickets

[ctx: Name of the Events Calendar Zapier app.]
en: The Events Calendar App
ro: Aplicația The Events Calendar

[ctx: Name of the Events Calendar integration app.]
en: The Events Calendar App
ro: Aplicația The Events Calendar

en: Need additional support?
ro: Ai nevoie de suport suplimentar?

en: Need assistance? You can find more information here:
ro: Ai nevoie de asistență? Poți să găsești mai multe informații aici:

en: Netherlands
ro: Țările de Jos

en: Network
ro: Rețea

en: Network Settings
ro: Setări rețea

en: New %s
ro: %s nou

en: New %s Category Name
ro: Nume categorie %s nouă

en: New Aggregator Record
ro: Înregistrare Aggregator nouă

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: New Import
ro: Import nou

en: New User Primer
ro: Manual introductiv pentru utilizatori noi

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: New to The Events Calendar? Here's everything you need to get started.
ro: Începător la The Events Calendar? Iată tot ceea ce trebuie să știi pentru a începe.

en: News and Tutorials
ro: Noutăți și tutoriale

en: News from The Events Calendar
ro: Știri de la The Events Calendar

en: Next
ro: Următor

en: Next %1$s
ro: Următor %1$s

en: Next Day
ro: Ziua următoare

en: Next day
ro: Ziua următoare

en: Next month
ro: Luna viitoare

en: Next month, %1$s
ro: Luna viitoare, %1$s

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: No
ro: Nu

en: No %1$s scheduled for %2$s.
ro: Niciun %1$s programat pentru %2$s.

en: No %1$s scheduled for %2$s. %3$s
ro: Niciun %1$s programat pentru %2$s. %3$s

en: No %1$s were imported or updated.
ro: Nu au fost importate sau actualizate %1$s.

en: No %s found
ro: Nu am găsit niciun %s

en: No %s found in Trash
ro: Niciun %s găsit la gunoi

en: No Additional Categories
ro: Nicio categorie suplimentară

en: No Aggregator Records found in Trash.
ro: Nu am găsit nicio înregistrare Aggregator la gunoi.

en: No Aggregator Records found.
ro: Nu am găsit nicio înregistrare Aggregator.

en: No Events have been created yet.
ro: Nu a fost creat niciun eveniment până acum.

en: No asynchronous queue processes to clear.
ro: Nu există procese asincrone în coada de așteptare de șters.

en: No checkbox options specified
ro: Nu ai specificat opțiunile de bifare

en: No data available in table
ro: Nu există date disponibile în tabel

en: No default category
ro: Fără categorie implicită

en: No description provided
ro: Nu ai furnizat nicio descriere

en: No event tags match the query or the requested page was not found.
ro: Nu se potrivește nicio etichetă evenimente cu interogarea sau pagina cerută nu a fost găsită.

en: No file chosen
ro: Nu ai ales un fișier

en: No importer defined for %s
ro: Nu a fost definit niciun importator pentru %s

en: No license entered. Consult your network administrator.
ro: Nu ai introdus nicio licență. Consultă administratorul tău de rețea.

en: No matching records found
ro: Nu am găsit nicio înregistrare care să se potrivească

en: No notable changes detected
ro: Nu am detectat nicio modificare notabilă

en: No notable template changes detected.
ro: Nu am detectat nicio modificare notabilă pentru șablonului.

en: No post found.
ro: Nu am găsit niciun articol.

en: No previous %s
ro: Nu există niciun %s anterior

en: No radio options specified
ro: Nu ai specificat opțiunile pentru butoanele radio

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
ro: Nu au fost găsite rezultate pentru %1$s în sau lângă %2$s.

en: No saved %s exists.
ro: Nu există %s salvate.

en: No select options specified
ro: Nu ai specificat opțiunile de selectare

en: No upcoming Eventbrite events found.
ro: Nu am găsit niciun eveniment Eventbrite viitor.

en: No, but you can use event categories or tags to display certain events like having...
ro: Nu, dar poți să folosești categorii sau etichete evenimente pentru a afișa anumite evenimente, cum ar fi...

en: Non-existant field validation function passed
ro: A fost trecută o funcție inexistentă pentru validarea câmpului

en: None
ro: Niciuna

en: None of your settings were saved. Please try again.
ro: Niciuna din setările tale nu a fost salvată. Te rog încearcă din nou.

en: Norfolk Island
ro: Insula Norfolk

en: North Carolina
ro: Carolina de Nord

en: North Dakota
ro: Dakota de Nord

en: North Macedonia
ro: Macedonia de Nord

en: Northern Mariana Islands
ro: Comunitatea Insulelor Mariane de Nord

en: Norway
ro: Norvegia

en: Norwegian Krone
ro: Coroană norvegiană

en: Not a supported post type.
ro: Nu este un tip de articol acceptat.

en: Not connected to %s
ro: Neconectat la %s

[ctx: Note about what these settings control.]
en: These settings control the search and options bar that appears above calendar views.
ro: Aceste setări controlează căutarea și bara cu opțiuni care apar deasupra vizualizărilor calendarului.

en: Notice
ro: Notificare

[ctx: Notice message after updating plugins to the merged version.]
en: Thanks for upgrading %1$s now with even more value! Learn more about the latest changes %2$shere%3$s.
ro: Îți mulțumim că ai actualizat %1$s, acum este mult mai bun! Vezi care sunt ultimele modificări %2$saici%3$s.

en: Notification dismissed
ro: Notificarea a fost respinsă

en: Notification marked as read
ro: Notificarea marcată ca citită

en: Notifications
ro: Notificări

en: Notifications icon
ro: Icon notificări

en: Notifications opt-in successful
ro: Ai optat cu succes pentru notificări

en: Nov
ro: nov.

en: November
ro: Noiembrie

en: Number of Ticketed Events
ro: Număr de evenimente cu bilete

en: Number of Ticketed Events Happening Now
ro: Număr de evenimente cu bilete care au loc acum

[ctx: Number of events awaiting migration]
en: %1$s%2$d%3$s remaining
ro: %1$s%2$d%3$s rămase

[ctx: Number of events awaiting preview]
en: %1$s%2$d%3$s remaining
ro: %1$s%2$d%3$s rămase

[ctx: Number of events migrated]
en: %1$s%2$d%3$s events migrated
ro: %1$s%2$d%3$s evenimente migrate

[ctx: Number of events previewed]
en: %1$s%2$d%3$s events previewed
ro: %1$s%2$d%3$s evenimente previzualizate

en: Number of events to show per page
ro: Numărul de evenimente de arătat per pagină

en: Numeric Array
ro: Tablou numeric

en: ORM arg
ro: Argument ORM

en: Object Fit
ro: Potrivire obiect

en: Object Position
ro: Poziție obiect

en: Oct
ro: oct.

en: October
ro: Octombrie

en: Okay
ro: OK

en: On
ro: Pe

en: On or After
ro: Pe sau după

en: On or Before
ro: Pe sau înainte

en: Once Every 30 Mins
ro: Odată la 30 minute

en: One Time
ro: O singură dată

en: One calendar. Countless ways to make it your own.
ro: Un calendar. Nenumărate moduri de a-l personaliza.

en: One month
ro: O lună

en: One more thing left to do...
ro: A mai rămas un singur lucru de făcut...

en: One or more of the specified query variables has a bad format
ro: Una sau mai multe dintre variabilele interogării specificate au un format greșit

en: One week
ro: O săptămână

en: One-Time Import
ro: Import unic

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Eventbrite on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
ro: Importurile unice includ toate evenimentele listate în prezent, în timp ce importurile programate preiau automat evenimente noi și actualizări din Eventbrite conform unui program prestabilit. Evenimentele individuale pot fi adăugate printr-un import unic.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Facebook on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
ro: Importurile unice includ toate evenimentele listate în prezent, în timp ce importurile programate preiau automat noile evenimente și actualizările din Facebook conform unui program stabilit. Evenimentele individuale pot fi adăugate printr-un import unic.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Meetup on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
ro: Importurile unice includ toate evenimentele listate în prezent, în timp ce importurile programate preiau automat evenimente noi și actualizări din Meetup conform unui program stabilit. Evenimentele individuale pot fi adăugate printr-un import unic.

en: One-time imports include all events in the current feed, while scheduled imports automatically grab new events and updates from the feed on a set schedule.
ro: Importurile unice includ toate evenimentele din fluxul curent, în timp ce importurile programate preiau automat noile evenimente și actualizările din flux conform unui program stabilit.

en: One-time imports include currently listed upcoming events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from this url on a set schedule.
ro: Importurile unice includ evenimentele viitoare afișate în prezent, în timp ce importurile programate preiau automat evenimente noi și actualizări din acest URL printr-un program stabilit.

en: Ongoing
ro: În desfășurare

en: Only All-day Events
ro: Numai evenimente care țin toată ziua

en: Only Featured Events
ro: Numai evenimente reprezentative

en: Only Multi-day Events
ro: Numai evenimente pe mai multe zile

en: Only Recurring Events
ro: Numai evenimente periodice

en: Only errors
ro: Numai erori

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
ro: Include suficient CSS pentru a crea aranjamente complexe, cum ar fi vizualizare calendar și vizualizare săptămâni.

en: Only scheduled import records can be edited.
ro: Numai înregistrările pentru importurile programate pot fi editate.

en: Opacity
ro: Opacitate

en: Open a ticket
ro: Deschide un tichet

en: Open settings navigation
ro: Deschide navigarea în setări

en: Open the dialog window
ro: Deschide fereastra de dialog

en: Open the modal window
ro: Deschide fereastra modală

[ctx: Opt in sidebar paragraph]
en: To enhance your experience, we require your consent to collect and share some of your website’s data with our AI chatbot.
ro: Pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor, avem nevoie de consimțământul tău pentru a colecta și partaja unele date de pe site-ul tău cu chatbot-ul nostru AI.

en: Opt-in to notifications
ro: Optează pentru notificări

en: Optional
ro: Opțional

en: Order sort attribute ascending or descending
ro: Ordonează atributele de sortare crescător sau descrescător

en: Organizer
ro: Organizator

en: Organizer Description
ro: Descriere organizator

en: Organizer Email
ro: Email organizator

en: Organizer Featured Image
ro: Imagine reprezentativă organizator

en: Organizer Name
ro: Nume organizator

en: Organizer Notification Email
ro: Email notificări pentru organizator

en: Organizer Phone
ro: Număr telefon organizator

en: Organizer Settings
ro: Setări organizator

en: Organizer Website
ro: Site web organizator

en: Organizer created.
ro: Am creat organizatorul.

en: Organizer email is invalid.
ro: Emailul organizatorului nu este valid.

en: Organizer email is required.
ro: Emailul organizatorului este obligatoriu.

en: Organizer information: name, phone, website, email
ro: Informații despre organizator: nume, telefon, site web, email

en: Organizer name
ro: Nume organizator

en: Organizer name is required.
ro: Numele organizatorului este obligatoriu.

en: Organizer phone is invalid.
ro: Numărul de telefon al organizatorului nu este valid.

en: Organizer phone is required.
ro: Numărul de telefon al organizatorului este obligatoriu.

en: Organizer website is invalid.
ro: Site-ul web al organizatorului nu este valid.

en: Organizer website is required.
ro: Site-ul web al organizatorului este obligatoriu.

en: Organizer website must start with a protocol, i.e. "https://"
ro: Site-ul web al organizatorului trebuie să înceapă cu un protocol, de exemplu „https://”

en: Organizers
ro: Organizatori

en: Organizers should be related to this event
ro: Organizatorii ar trebui să fie asociați cu acest eveniment

en: Organizers should contain the specified string in the title, description or custom fields
ro: Organizatorii ar trebui să conțină șirul de caractere specificat în titlu, descrierea sau câmpurile personalizate

en: Organizers should have events associated to them
ro: Organizatorii trebuie să aibă evenimente asociate cu ei

en: Organizers should have upcoming events associated to them
ro: Organizatorii trebuie să aibă evenimente viitoare asociate cu ei

en: Origin:
ro: Origine:

en: Other
ro: Altele

en: Other URL
ro: Alt URL

en: Other URL Import Settings
ro: Alte setări pentru importul URL-urilor

en: Other URLs
ro: Alte URL-uri

en: Our AI Chatbot can help you find solutions quickly.
ro: Chatbot-ul nostru AI te poate ajuta să găsești soluții rapid.

en: Our AI Chatbot is here to help you
ro: Chatbot-ul nostru AI este aici să te ajute

en: Our flagship free calendar
ro: Calendarul nostru de referință gratuit

[ctx: Our support page for TEC]
en: contact support
ro: contactează suportul

en: Overlay
ro: Suprapunere

en: Page template to control the appearance of your calendar and event content.
ro: Șablon de pagini pentru a controla aspectul calendarului și conținutul evenimentului.

[ctx: Page title for the TEC Customizer section.]
en: Customize The Events Calendar
ro: Personalizează The Events Calendar

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

en: Parent %s Category
ro: Categorie părinte %s

en: Parent %s Category:
ro: Categoria părinte %s:

en: Parent Aggregator Record:
ro: Înregistrare Aggregator părinte:

en: Passed Label
ro: Etichetă trecut

en: Past %1$s from %2$s
ro: %1$s trecute din %2$s

en: Past %s
ro: %s trecute

en: Paypal integration
ro: Integrare cu Paypal

en: Permanently delete events older than
ro: Șterge definitiv evenimentele mai vechi de

en: Permission Error
ro: Eroare de permisiune

[ctx: Permissions header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Permissions
ro: Permisiuni

[ctx: Permissions header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Philippine Peso
ro: Peso filipinez

en: Philippines
ro: Filipine

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone Header
ro: Antet telefon

en: Phone Number
ro: Număr de telefon

en: Phone Text
ro: Text pentru telefon

en: Phone:
ro: Telefon:

en: Photo
ro: Fotografie

en: Pitcairn
ro: Insulele Pitcairn

en: Please check with your hosting provider or system administrator to ensure that the below is accessible:
ro: Verifică cu furnizorul tău de găzduire sau cu administratorul de sistem pentru a te asigura că elementele de mai jos sunt accesibile:

en: Please continue to wait while your preview is generated.
ro: Te rog să aștepți în continuare până când este generată previzualizarea.

en: Please ensure your time zone is correct.
ro: Te rog să te asiguri că fusul orar este corect.

en: Please log in to continue
ro: Te rog autentifică-te pentru a continua

en: Please log in to enable event imports from Eventbrite.
ro: Te rog să te autentifici pentru a activa importul evenimentelor din Eventbrite.

en: Please log in to enable event imports from Facebook.
ro: Te rog să te autentifici pentru a activa importul evenimentelor din Facebook.

en: Please log in to enable event imports from Meetup.
ro: Te rog să te autentifici pentru a activa importul evenimentelor din Meetup.

en: Please provide a Eventbrite URL when importing from Eventbrite.
ro: Te rog să furnizezi un URL Eventbrite când faci importuri din Eventbrite.

en: Please provide a Meetup URL when importing from Meetup.
ro: Te rog să furnizezi un URL Meetup când faci importuri din Meetup.

en: Please provide the URL that you wish to import.
ro: Te rog să furnizezi URL-ul pe care vrei să-l imporți.

en: Please provide the file that you wish to import.
ro: Te rog să furnizezi fișierul pe care vrei să-l imporți.

en: Please refresh the page and try your request again.
ro: Te rog să reîmprospătezi pagina și să încerci din nou cererea.

en: Please select at least one view to continue.
ro: Pentru a continua, te rog să selectezi cel puțin o vizualizare.

en: Please select your time zone.
ro: Te rog să selectezi fusul orar.

en: Please wait while time zone data is added to your events.
ro: Te rog așteaptă până când fusul orar este adăugat la evenimentele tale.

en: Please wait while your preview is fetched.
ro: Te rog să aștepți până când previzualizarea este preluată.

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
ro:  și

en: Plugin Active
ro: Modul activ

en: Plugin Inactive
ro: Modul inactiv

en: Plugin Maintenance
ro: Mentenanță modul

en: Plugins Page
ro: Pagină Module

en: Poland
ro: Polonia

en: Polish Złoty
ro: Zlot polonez

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Post Title Color
ro: Culoare titlu articol

en: Postal Code:
ro: Cod poștal:

[ctx: Postponed label]
en: Postponed
ro: Amânat

[ctx: Postponed label for filter bar to hide postponed events.]
en: Hide postponed events
ro: Ascunde evenimentele amânate

[ctx: Power Automate Connection save message.]
en: Power Automate Connection saved.
ro: Am salvat conexiunea la Power Automate.

[ctx: Power Automate settings endpoint dashboard header]
en: Power Automate Endpoint Dashboard
ro: Panoul control puncte-finale Power Automate

en: Powered by
ro: Propulsat de

en: Premium Add-Ons
ro: Suplimente Premium

en: Premium support
ro: Suport premium

[ctx: Prepare deprecation of legacy views.]
en: test and prepare your site
ro: testează și pregătește-ți site-ul

en: Prev
ro: Anterior

en: Preventing Spam Submissions
ro: Împiedicarea trimiterilor spam

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Preview complete
ro: Previzualizare finalizată

en: Preview completed
ro: Previzualizarea este finalizată

en: Preview: <a href="%1$s">%2$s</a>
ro: Previzualizează: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Previous
ro: Anterioară

en: Previous %1$s
ro: Anterior %1$s

en: Previous Day
ro: Ziua anterioară

en: Previous TEC versions
ro: Versiuni TEC anterioare

en: Previous day
ro: Ziua anterioară

en: Previous month
ro: Luna trecută

en: Previous month, %1$s
ro: Luna trecută, %1$s

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Price Background Color
ro: Culoare fundal preț

en: Price:
ro: Preț:

en: Primary Color
ro: Culoare principală

en: Priority
ro: Prioritate

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Problem loading the block, please remove this block to restart.
ro: Problemă la încărcarea blocului, te rog înlătură acest bloc pentru a reîncepe.

en: Product Icon
ro: Icon produs

en: Promoter
ro: Organizator

en: Promoter All rights reserved.
ro: Organizator. Toate drepturile sunt rezervate.

en: Promoter Key
ro: Cheie organizator

en: Promoter would like to sync with your site
ro: Organizatorul dorește să se sincronizeze cu site-ul tău.

en: Protected: %s
ro: Protejat: %s

en: QR Code
ro: Cod QR

en: QR Code Size
ro: Dimensiune cod QR

en: QR Code for %s
ro: Cod QR pentru %s

en: QR codes for events/tickets not available.
ro: Nu sunt disponibile coduri QR pentru evenimente/bilete.

en: Quick Links:
ro: Legături rapide:

[ctx: Radius with abbreviation]
en: Radius (%s)
ro: Rotunjire (%s)

en: Radius:
ro: Rază:

en: Random Images
ro: Imagini aleatoriu

en: Rate %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s
ro: Evaluează %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s

en: Rating:
ro: Evaluare:

en: Re-run preview
ro: Rulează din nou previzualizarea

en: Read more
ro: Citește mai mult

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: Read more
ro: Citește mai mult

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: read the FAQs
ro: citește Întrebări frecvente

en: Read more about our support policy
ro: Citește mai multe despre politica noastră pentru suport

en: Read more.
ro: Citește mai mult.

en: Read notifications
ro: Citește notificările

en: Reads
ro: Citește

en: Ready to dig deeper? Our Knowledgebase can help you get the most out of The Events Calendar suite.
ro: Ești gata să descoperi mai multe? Baza noastră de cunoștințe te poate ajuta să beneficiezi la maxim de suita The Events Calendar.

en: Ready to go? The first step is a migration preview.
ro: Ești pregătit? Primul pas este o previzualizare a migrării.

en: Ready to publish your first event?
ro: Ești gata să publici primul tău eveniment?

en: Recent Template Changes
ro: Modificări recente la șablon

en: Recent template changes
ro: Schimbări recente la șablon

en: Recommended for all sites using the updated calendar views.
ro: Recomandat pentru toate site-urile care folosesc vizualizările actualizate pentru calendar.

en: Record:
ro: Înregistrare:

en: Records per page
ro: Înregistrări per pagină

en: Recurring Events
ro: Evenimente periodice

en: Recurring event
ro: Eveniment recurent

en: Recurring events & series
ro: Evenimente recurente și serii

en: Refine by date, location, or keyword
ro: Filtrează după dată, locație sau cuvinte cheie

en: Refine:
ro: Perfecționează:

en: Refresh your connection to Eventbrite
ro: Reîmprospătează conexiunea la Eventbrite

en: Refresh your connection to Meetup
ro: Reîmprospătează conexiunea la Meetup

en: Registered User Settings
ro: Setări utilizatori înregistrați

en: Release notes
ro: Note de lansare

[ctx: Release notes article]
en: Release notes
ro: Note de lansare

en: Remove Image
ro: Înlătură imaginea

en: Remove event end time
ro: Înlătură ora de încheiere a evenimentului

[ctx: Removes a connection from the list of integration connections.]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: Removes a zapier page from the list of Zapier live pages.]
en: Revoke
ro: Revocă

en: Renew Your License Now
ro: Reînnoiește-ți licența acum

en: Renew your Event Aggregator license
ro: Reînnoiește-ți licența Event Aggregator

en: Renew your license in order to import events from iCalendar, Google, or Meetup.
ro: Reînnoiește-ți licența pentru a importa evenimente din iCalendar, Google sau Meetup.

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by their venue latitude location, must also provide geoloc_lng
ro: Necesită Events Calendar Pro. Evenimentele trebuie să fie filtrate după locația latitudinea locului de desfășurare și trebuie să furnizeze și geoloc_lng

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by their venue longitude location, must also provide geoloc_lat
ro: Necesită Events Calendar Pro. Evenimentele trebuie să fie filtrate după locația longitudinii locului de desfășurare și trebuie să furnizeze și geoloc_lat

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by whether their venue has geolocation data
ro: Necesită Events Calendar Pro. Evenimentele trebui să fie filtrate în funcție de datele de localizare geografică pentru locurile de desfășurare

en: Requires:
ro: Cerinţe:

en: Reset
ro: Resetează

en: Reset category selection
ro: Resetează selectarea categoriei

en: Resources
ro: Resurse

[ctx: Resources tab title]
en: Resources
ro: Resurse

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Ignored
ro: Restaurează &#8222;%s&#8221; din ignorate

en: Retry
ro: Reîncearcă

en: Return to Plugins page
ro: Înapoi la pagina Module

en: Return to WordPress Updates
ro: Întoarce-te la actualizări WordPress

en: Returns all the event categories matching the search criteria
ro: Returnează toate categoriile de evenimente care se potrivesc cu criteriile de căutare

en: Returns all the event tags matching the search criteria
ro: Returnează toate locurile de desfășurare care se potrivesc cu criteriile de căutare

en: Returns all the organizers matching the search criteria
ro: Returnează toți organizatorii care se potrivesc cu criteriile de căutare

en: Returns all the upcoming events matching the search criteria
ro: Returnează toate evenimentele viitoare care se potrivesc cu criteriile de căutare

en: Returns all the venues matching the search criteria
ro: Returnează toate locurile de desfășurare care se potrivesc cu criteriile de căutare

en: Returns the data of the created event
ro: Returnează datele unui eveniment creat

en: Returns the data of the created event category
ro: Returnează datele unei categorii de evenimente creată

en: Returns the data of the created event tag
ro: Returnează datele unei etichete de eveniment creată

en: Returns the data of the created organizer
ro: Returnează datele unui organizator creat

en: Returns the data of the created venue
ro: Returnează datele unui loc de desfășurare creat

en: Returns the data of the event category with the specified term ID
ro: Returnează datele unei categorii de evenimente cu ID-ul termen specificat

en: Returns the data of the event tag with the specified term ID
ro: Returnează datele unei etichete de eveniment cu ID-ul termen specificat

en: Returns the data of the event with the specified post ID
ro: Returnează datele unui eveniment cu ID-ul de articol specificat

en: Returns the data of the updated event
ro: Returnează datele unui eveniment actualizat

en: Returns the data of the updated event category
ro: Returnează datele unei categorii de evenimente actualizată

en: Returns the data of the updated event tag
ro: Returnează datele unei etichete de eveniment actualizată

en: Returns the data of the updated venue
ro: Returnează datele unui loc de desfășurare actualizat

en: Returns the documentation for TEC REST API in Swagger consumable format.
ro: Returnează documentația pentru TEC REST API în formatul consumabil Swagger.

en: Reunion
ro: Réunion

en: Reverse migration in progress
ro: Migrare inversă în desfășurare

en: Right
ro: Dreapta

en: Right here
ro: Chiar aici

en: Romania
ro: România

en: Romanian Leu
ro: Leu românesc

en: Run Import
ro: Rulează importul

en: Russian Federation
ro: Federația Rusă

en: Russian Ruble
ro: Rublă rusească

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ro: São Tomé și Príncipe

en: SIZE
ro: DIMENSIUNE

en: Saint Barth&eacute;lemy
ro: Saint-Barthélemy

en: Saint Helena
ro: Insula Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro: Sfântul Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro: Sfânta Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
ro: Saint Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
ro: Sfântul Vicențiu și Grenadinele

en: Sat
ro: Sâmbătă

en: Saturation
ro: Saturație

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Saudi Riyal
ro: Rial saudit

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save Scheduled Import
ro: Salvează importul programat

en: Save With A Bundle
ro: Economisești cu un pachet

en: Save over 20%
ro: Economisești peste 20%

en: Save over 25%
ro: Economisești peste 25%

en: Save with Bundles
ro: Economisești cu pachete

en: Saving…
ro: Salvez...

en: Schedule automated imports
ro: Programează importuri automate

en: Schedule:
ro: Programează:

en: Scheduled Import
ro: Import programat

en: Scheduled Imports
ro: Importuri programate

en: Scheduled import was successfully updated.
ro: Importul programat a fost actualizat cu succes.

[ctx: Scheduled label.]
en: Scheduled
ro: Programat

en: Scheduler Status
ro: Stare Programator

en: Screen
ro: Ecran

en: Search
ro: Caută

en: Search %s
ro: Caută %s

en: Search %s Categories
ro: Caută categorii %s

en: Search Aggregator Records
ro: Caută înregistrări Aggregator

en: Search for %s
ro: Caută după %s

en: Search for a specific upcoming event
ro: Caută un anumit eveniment în viitor

en: Search for events
ro: Caută evenimente

en: Search:
ro: Caută:

en: Searching...
ro: Caut...

[ctx: Section description]
en: Easy to follow step-by-step instructions to make the most out of your calendar.
ro: Instrucțiuni pas cu pas, ușor de urmărit, pentru a profita la maximum de calendarul tău.

[ctx: Section title]
en: Common Issues
ro: Probleme comune

[ctx: Section title]
en: Customizations
ro: Personalizări

[ctx: Section title]
en: Getting Started
ro: Începe

en: Select %s
ro: Selectează %s

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select Color
ro: Selectează culoarea

en: Select Content Type
ro: Selectează tipul de conținut

en: Select Date
ro: Selectează data

en: Select Font Family
ro: Selectează familia de fonturi

en: Select Frequency
ro: Selectează frecvența

en: Select Image
ro: Selectează o imagine

en: Select Import Type
ro: Selectează tipul de import

en: Select Source
ro: Selectează sursa

en: Select a Country:
ro: Selectează o țară:

en: Select a State:
ro: Selectează județul (provincia, statul)

en: Select a specific upcoming event by ID
ro: Selectează un anumit eveniment viitor după ID

en: Select all pages
ro: Selectează toate paginile

en: Select all the views
ro: Selectează toate vizualizările

en: Select an image
ro: Selectează o imagine

en: Select an upcoming event using date-based rules and meta information.
ro: Selectează un eveniment viitor folosind reguli bazate pe date și informații meta.

en: Select categories to highlight
ro: Selectează categoriile de evidențiat

en: Select date.
ro: Selectează data.

en: Select how often you would like events to be automatically imported.
ro: Selectează cât de des vrei ca evenimentele să fie importate automat.

en: Select your .CSV file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
ro: Selectează fișierul .CSV din biblioteca Media WordPress. Poate fi necesar să încarci mai întâi fișierul din computerul tău în bibliotecă.

en: Select your ICS file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
ro: Selectează fișierul ICS din biblioteca Media WordPress. Poate fi necesar să încarci mai întâi fișierul din computerul tău în bibliotecă.

en: Sep
ro: sept.

en: September
ro: Septembrie

en: September 22 @ 7:00 pm - 11:00 pm
ro: 22 Septembrie @ 19:00 - 23:00

en: Server Connection
ro: Conexiune server

en: Set Font Colors
ro: Setează culorile fontului

en: Set Font Size
ro: Setează dimensiunea fontului

en: Setting Notifications
ro: Setarea notificărilor

en: Settings
ro: Setări

en: Settings > General
ro: Setări > Generale

en: Settings Navigation
ro: Navigare în setări

[ctx: Settings help text and link for Power Automate API.]
en: Please generate a connection for each of our applications you are using with Power Automate to enable its integrations. i.e.: one connection for The Events Calendar and one connection for Event Tickets. <a href="%1$s" target="_blank">Read more about adding and managing access.</a>
ro: Pentru a activa integrarea, te rog să generezi o conexiune pentru fiecare din aplicațiile noastre pe care le folosești cu Power Automate. De exemplu: o conexiune pentru The Events Calendar și o conexiune pentru Event Tickets. <a href="%1$s" target="_blank">Citește mai multe despre adăugarea și administrarea accesului</a>.

[ctx: Settings help text and link for Zapier API.]
en: Please generate a consumer id and secret for each of our applications you are using with Zapier to enable its integrations. i.e.: one consumer id and secret for The Events Calendar and one consumer id and secret for Event Tickets. <a href="%1$s" target="_blank">Read more about adding and managing access.</a>
ro: Pentru a activa integrarea, te rog să generezi un ID și un secret consumator pentru fiecare din aplicațiile noastre pe care le folosești cu Zapier. De exemplu: un ID și un secret consumator pentru The Events Calendar și un ID și un secret consumator pentru Event Tickets.<a href="%1$s" target="_blank">Citește mai multe despre adăugarea și administrarea accesului</a>.

en: Settings overview
ro: Prezentare generală setări

en: Settings saved.
ro: Am salvat setările.

en: Setup Guide
ro: Ghid de inițializare

en: Shapes and lines for visual interest
ro: Forme și linii pentru interes vizual

en: Share Settings
ro: Partajează setările

en: Share your system info
ro: Partajează informațiile despre sistem

en: Shortcodes
ro: Scurt-coduri

en: Shortcodes and blocks
ro: Scurt-coduri și blocuri

[ctx: Shortcodes article]
en: Shortcodes
ro: Scurt-coduri

en: Show
ro: Arată

en: Show Address
ro: Arată adresa

en: Show Custom Fields metabox
ro: Arată caseta meta Câmpuri personalizate

en: Show Date (Day, Month)
ro: Arată data (zi, lună)

en: Show Element
ro: Arată elementul

en: Show Email
ro: Arată emailul

en: Show Event Passed
ro: Arată evenimentul trecut

en: Show Event Status
ro: Arată starea evenimentului

en: Show Featured Event Images
ro: Arată imaginile reprezentative pentru evenimente

en: Show Google Maps Link
ro: Arată legătura la Google Maps

en: Show Header
ro: Arată antetul

en: Show Map
ro: Arată harta

en: Show Map Link
ro: Arată legătura la hartă

en: Show Map Link:
ro: Arată legătura la hartă:

en: Show Map:
ro: Arată harta:

en: Show Name
ro: Arată numele

en: Show Phone
ro: Arată numărul de telefon

en: Show The Events Calendar link
ro: Arată legătura la The Events Calendar

en: Show Time
ro: Arată ora

en: Show Time Zone
ro: Arată fusul orar

en: Show Timezone
ro: Afișează fusul orar

en: Show Two Venues
ro: Arată două locuri de desfășurare

en: Show Website
ro: Arată site-ul web

en: Show Widget Header
ro: Arată antetul piesei

en: Show Year
ro: Arată anul

en: Show _MENU_ entries
ro: Arată intrări _MENU_

en: Show comments
ro: Arată comentariile

en: Show map
ro: Arată harta

en: Show map link
ro: Arată legătura la hartă

en: Show more upcoming %1$s
ro: Arată mai multe evenimente viitoare %1$s

en: Show past %1$s
ro: Arată evenimentele anterioare %1$s

en: Show the timezone of the event. This overrides the option set in Events -> Settings -> Display.
ro: Afișează fusul orar al evenimentului. Aceasta contramandează opțiunea setată în Evenimente -> Setări -> Afișare.

en: Show time zone
ro: Arată fus orar

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ro: Arăt de la 0 la 0 din 0 intrări

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ro: Arăt de la _START_ la _END_ din _TOTAL_ intrări

en: Shows a list of upcoming events.
ro: Arată o listă cu evenimentele viitoare.

en: Sign Up
ro: Înregistrare

en: Singapore Dollar
ro: Dolar (Singapore)

en: Single Event
ro: Eveniment singular

en: Single Event Template
ro: Șablon eveniment singular

en: Single Event Templates
ro: Șabloane eveniment singular

en: Single event page
ro: Pagină eveniment singular

en: Site License Key
ro: Cheie licență site

en: Site time zone uses UTC
ro: Fusul orar al site-ului folosește UTC

en: Skeleton Styles
ro: Stiluri schelet

en: Skip and finish setup
ro: Sari peste și finalizează inițializarea

en: Skip guided setup
ro: Sari peste inițializarea ghidată

en: Skip step
ro: Sari pasul

en: Skip to tab content
ro: Sari la conținutul filei

en: Skipped:
ro: Omise:

en: Slideshow
ro: Prezentare

en: Slovakia (Slovak Republic)
ro: Slovacia

en: SolidWP, the seriously solid foundation your WordPress site needs. Built with performance in mind.
ro: SolidWP, fundația foarte solidă de care are nevoie site-ul tău WordPress. Construită cu gândul la performanță.

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: Something went wrong while inserting the record in the database.
ro: Ceva nu a mers bine în timpul inserării înregistrării în baza de date.

en: Sometimes things just don’t work as expected. We’ve created a wealth of resources to get you back on track.
ro: Uneori lucrurile nu funcționează așa cum te aștepți. Am creat o mulțime de resurse pentru a te ajuta să revii pe drumul cel bun.

en: Sorry, but something went wrong. Please try again.
ro: Regret, dar ceva nu a mers bine. Te rog încearcă din nou.

en: Sorry, key validation server is not available.
ro: Regret, serverul pentru validarea cheilor nu este disponibil.

en: Sort collection by term attribute
ro: Sortează colecția după atribut termen

en: Source
ro: Sursă

en: Source:
ro: Sursă:

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: South African Rand
ro: Rand sud-african

en: South Carolina
ro: Carolina de Sud

en: South Dakota
ro: Dakota de Sud

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ro: Georgia de Sud, Insulele Sandwich de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Speakers and sponsors
ro: Invitați și sponsori

[ctx: Specific event redirection option]
en: Redirect to a specific event ID
ro: Redirecționează la un anumit ID eveniment

en: Specify an Event
ro: Specifică un eveniment

en: Specify the type of content you wish to import, e.g. events.
ro: Specifică tipul de conținut pe care vrei să-l imporți, de exemplu: evenimente.

en: Star Icon
ro: Icon stea

en: Start Date
ro: Dată de începere

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
ro: până la

en: Start Here
ro: Începe de aici

en: Start Time
ro: Oră de începere

en: Start an import from this source now, regardless of schedule.
ro: Începe un import din această sursă acum, indiferent de programare.

en: Start date for Eventbrite Tickets is Required
ro: Data de începere pentru bilete Eventbrite este obligatorie

en: Start migration
ro: Începe migrarea

en: Start selling tickets to your events
ro: Începe să vinzi bilete pentru evenimentele tale

en: Start your upgrade
ro: Începe actualizarea

en: Start/End:
ro: Începe/se încheie:

en: Start:
ro: Începe:

en: Starts
ro: Începe

en: State
ro: Stare

en: State or Province:
ro: Județ sau provincie:

en: State or province
ro: Județ sau provincie

en: Status Description
ro: Descriere stare

en: Status Label
ro: Etichetă stare

en: Status Peripherals
ro: Periferice stare

en: Status:
ro: Stare:

en: Stellar Discounts
ro: Reduceri Stellar

en: Stellar is a collective of WordPress innovators, and home to WordPress products done right.
ro: Stellar este un colectiv de inovatori WordPress și un spațiu dedicat produselor WordPress realizate corect.

en: Step 1 of 2
ro: Pasul 1 din 2

en: Step 2 of 2
ro: Pasul 2 din 2

en: Sticky in Month View
ro: Fixe în vizualizare lună

en: Stop all Event Aggregator imports from running. Existing imported events will not be affected. Imports via CSV file will still be available.
ro: Oprește rularea tuturor importurilor Event Aggregator. Evenimentele importate existente nu vor fi afectate.. Importurile printr-un fișier CSV vor fi în continuare disponibile.

en: Stop current processes
ro: Oprește procesele curente

en: Subscribe to calendar
ro: Abonează-te la calendar

en: Success
ro: Succes

en: Successfully connected Event Aggregator to Facebook
ro: Am conectat cu succes Event Aggregator la Facebook

en: Successfully connected to Eventbrite
ro: Am conectat cu succes Eventbrite

en: Successfully disconnected Eventbrite
ro: Am deconectat cu succes Eventbrite

en: Successfully fetched Eventbrite Token
ro: Am preluat cu succes tokenul Eventbrite

en: Successfully fetched Facebook Token
ro: Am preluat cu succes tokenul Facebook

en: Successfully loaded import origins
ro: Am încărcat cu succes originile pentru import

en: Successfully marked event for import from Eventbrite
ro: Am marcat cu succes evenimentul pentru import din Eventbrite

en: Successfully saved option %s.
ro: Am salvat cu succes opțiunea %s.

en: Successfully saved setting %s.
ro: Am salvat cu succes setarea %s.

en: Successfully saved settings.
ro: Am salvat cu succes setările.

en: Successfully synced event to Eventbrite
ro: Am sincronizat cu succes evenimentul la Eventbrite

en: Suggested text:
ro: Text sugerat:

en: Summary
ro: Rezumat

en: Sun
ro: Duminică

en: Sunday
ro: Duminică

en: Support
ro: Suport

en: Support Hub
ro: Centru pentru suport

en: Support for The Events Calendar
ro: Suport pentru The Events Calendar

[ctx: Support hours]
en: Mon-Fri from 9:00 - 20:00 PST
ro: Luni - Vineri, 7:00 - 18:00

en: Suriname
ro: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ro: Insulele Svalbard și Jan Mayen

en: Sweden
ro: Suedia

en: Swedish Krona
ro: Coroană suedeză

en: Swiss Franc
ro: Franc elvețian

en: Switzerland
ro: Elveția

en: Syrian Arab Republic
ro: Siria

en: System Information
ro: Informații despre sistem

en: TEC Logo
ro: Logo TEC

en: TEC Power Automate REST API allows direct connections to making Power Automate Connectors.
ro: TEC Power Automate REST API permite conexiuni directe pentru crearea conectorilor Power Automate.

en: TEC Zapier REST API allows direct connections to making Zapier Zaps.
ro: TEC Zapier REST API permite conexiuni directe pentru crearea zap-urilor Zapier.

en: Tag
ro: Etichetă

en: Tags
ro: Etichete

en: Tags:
ro: Etichete:

en: Taiwan New Dollar
ro: Dolar nou (Taiwan)

en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

en: Talk to TEC Chatbot
ro: Discută cu Chatbot-ul TEC

[ctx: Talk to support sidebar header]
en: Talk to our support team
ro: Discută cu echipa noastră pentru suport

en: Tanzania, United Republic of
ro: Tanzania

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
ro: Contramandările pentru șablon trebuie să fie mutate în subdirectorul corect: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
ro: Contramandările pentru șablon trebuie să fie mutate în subdirectorul corect: tribe_get_template_part('%s')

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
ro: Șabloane introduse sau actualizate în această versiune (%s):

en: Temporary file not found. Could not save %s.
ro: Fișier temporar negăsit. Nu am putut salva %s.

en: Terms
ro: Termeni

en: Test for a theme or plugin conflict
ro: Testează pentru un conflict cu o temă sau un modul

en: Test for conflicts
ro: Testează dacă sunt conflicte

en: Testing for Conflicts
ro: Testare pentru conflicte

en: Text Color
ro: Culoare text

[ctx: Text for link to the add-ons page.]
en: Check out the available add-ons.
ro: Vezi suplimentele disponibile.

[ctx: Text for opting out of chatbot and linking to The Events Calendar’s Knowledgebase]
en: If you do not wish to consent, you could chat with the bot on %1$sThe Events Calendar’s Knowledgebase%2$s.
ro: Dacă nu vrei să îți dai consimțământul, poți să discuți cu botul la %1$sBază de cunoștințe The Events Calendar%2$s.

[ctx: Text label for control to hide restricted events on main calendar views.]
en: Hide restricted events on calendar views.
ro: Ascunde evenimentele restricționate în vizualizările calendarului.

[ctx: Text used for links to the Accent Color setting.]
en: Accent Color
ro: Culoare pentru accent

[ctx: Text used for links to the Event Background Color setting.]
en: General Background Color
ro: Culoare generală pentru fundal

[ctx: Text used for links to the General settings section.]
en: General
ro: Generale

en: Thai Baht
ro: Baht thailandez

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Thanks for installing The Events Calendar! Here are some handy resources for getting started with our plugins.
ro: Îți mulțumim că ai instalat The Events Calendar! Iată câteva resurse utile pentru a începe să folosești modulele noastre.

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
ro: Îți mulțumim pentru configurarea unei chei valide. Va expira pe %s

[ctx: The "/page/" URL string component.]
en: page
ro: pagină

[ctx: The "Create or Find {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Create or Find %s
ro: Creează sau găsește %s

[ctx: The "Find Events" button color setting label.]
en: Find Events Button Color
ro: Culoare buton Găsește evenimente

[ctx: The "Find Events" button text color setting label.]
en: Find Events Button Text
ro: Text pentru butonul Găsește evenimente

[ctx: The "Find a {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Find %1$s %2$s
ro: Găsește %1$s %2$s

en: The %s option is already set to the requested value.
ro: Opțiunea %s este deja setată la valoarea cerută.

en: The %s setting is already set to the requested value.
ro: Setarea %s este deja setată la valoarea cerută.

en: The 'end_date' parameter must be in a supported format
ro: Parametrul „end_date” trebuie să fie într-un format acceptat

en: The 'page' parameter must be a positive integer greater than 1
ro: Parametrul „pagină” trebuie să fie un număr întreg pozitiv mai mare decât 1

en: The 'per_page' parameter must be a positive integer greater than 1
ro: Parametrul „per_page” trebuie să fie un număr întreg pozitiv mai mare decât 1

en: The 'start_date' parameter must be in a supported format
ro: Parametrul „start_date” trebuie să fie într-un format acceptat

en: The CSV file cannot be found. You may need to re-upload the file.
ro: Fișierul CSV nu poate fi găsit. Ar trebui să reîncarci fișierul.

en: The Complete Collection
ro: Colecția întreagă

[ctx: The Events Bar background color setting label.]
en: Background Color
ro: Culoare fundal

[ctx: The Events Bar border color setting label.]
en: Border Color
ro: Culoare chenar

[ctx: The Events Bar icon color setting label.]
en: Icons
ro: Iconuri

en: The Events Calendar - View V2
ro: The Events Calendar - vezi V2

en: The Events Calendar Context
ro: Context The Events Calendar

en: The Events Calendar JSON-LD Data
ro: Date JSON-LD The Events Calendar

en: The Events Calendar Official Facebook Community
ro: Comunitatea oficială The Events Calendar pe Facebook

en: The Events Calendar REST API allows accessing upcoming events information easily and conveniently.
ro: The Events Calendar REST API permite accesarea ușoară și convenabilă a informațiilor despre evenimentele viitoare.

en: The Events Calendar Tweaks
ro: Ajustări la The Events Calendar

en: The Events Calendar brand logo
ro: Logoul brandului Events Calendar

en: The Events Calendar important notice icon
ro: Icon notificare importantă The Events Calendar

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
ro: The Events Calendar este un modul extensibil, proiectat cu atenție, care îți permite să partajezi cu ușurință evenimente.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
ro: The Events Calendar este un modul extensibil, proiectat cu atenție, care îți permite să partajezi cu ușurință evenimente. Frumos. Solid. Minunat.

en: The Events Calendar logo
ro: Logoul Events Calendar

en: The Events Calendar offers basic support for themes using Site Editor.
ro: The Events Calendar oferă suport de bază pentru teme folosind Editor de site-uri.

en: The Events Calendar product suite logo
ro: Logo suită de produse The Events Calendar

en: The Events Calendar suite offers the use of third-party API keys. The primary functions are to enhance the features we've built in, some of which use Google Maps, PayPal, Eventbrite, and Meetup. These API keys are not supplied by The Events Calendar.
ro: Suita The Events Calendar permite utilizarea cheilor API de la terți. Funcțiile principale sunt pentru a îmbunătăți funcționalitățile pe care le-am integrat, unele dintre acestea folosind Google Maps, PayPal, Eventbrite și Meetup. Aceste chei API nu sunt furnizate de The Events Calendar.

en: The Events Calendar: Custom Tables v1 - error
ro: The Events Calendar: tabele personalizate v1 - eroare

[ctx: The Full Site editor archive events block navigation description]
en: Displays the calendar views.
ro: Afișează vizualizările calendarului.

[ctx: The Full Site editor archive events block navigation title]
en: Calendar Views (%s Archive)
ro: Vizualizări calendar (arhivă %s)

[ctx: The Full Site editor block navigation description]
en: Displays a single %s.
ro: Afișează un singur %s.

[ctx: The Full Site editor block navigation description]
en: Displays the calendar views.
ro: Afișează vizualizările calendarului.

[ctx: The Full Site editor block navigation title]
en: %s Single
ro: %s singular

[ctx: The Full Site editor block navigation title]
en: Calendar Views (%s Archive)
ro: Vizualizări calendar (arhivă %s)

[ctx: The Full Site editor event block navigation description]
en: Displays a single %s.
ro: Afișează un singur %s.

[ctx: The Full Site editor event block navigation title]
en: Single %s
ro: Un singur %s

en: The Meetup API key is required.
ro: Cheia Meetup API este obligatorie.

en: The TEC REST API link to fetch this event
ro: Legătura la TEC REST API pentru a prelua acest eveniment

en: The URL provided could not be reached.
ro: URL-ul furnizat nu a putut fi accesat.

en: The URL provided failed to load.
ro: URL-ul furnizat a eșuat la încărcare.

en: The URL to the event page
ro: URL la pagina evenimentului

en: The URL to the full size version of the image
ro: URL-ul la versiunea dimensiune întreagă pentru imagine

en: The URL to the organizer page
ro: URL la pagina organizatorului

en: The URL to the term archive page
ro: URL-ul la pagina arhivă termeni

en: The URL to the venue page
ro: URL la pagina locului de desfășurare

en: The WordPress term ID
ro: ID-ul termenului WordPress

[ctx: The all-day text for the event date and time widget]
en: All day
ro: Toată ziua

en: The archive page to return
ro: Pagina de arhivă de returnat

[ctx: The associated field is required.]
en: ( required )
ro: (obligatoriu)

[ctx: The base font size input setting label.]
en: By Pixel
ro: După pixeli

en: The batch registered does not have all the required fields.
ro: Lotul înregistrat nu are toate câmpurile obligatorii.

en: The best WordPress donation plugin.
ro: Cel mai bun modul WordPress pentru donații.

[ctx: The callout notice to try the chatbot with a link to the page]
en: To find the answer to all your questions use the %1$sTEC Chatbot%2$s
ro: Pentru a găsi răspunsuri la toate întrebările tale, folosește %1$sChatbot-ul TEC%2$s

en: The cost currency symbol
ro: Simbolul monedei pentru cost

en: The current interval, in seconds, between the end of a batch process and the start of the next; as set on the server.
ro: Intervalul curent, în secunde, între sfârșitul unui proces în lot și începutul următorului; așa cum este setat pe server.

en: The current status of the import.
ro: Starea curentă a importului.

en: The current user cannot delete the event category with the specified term ID.
ro: Utilizatorul curent nu poate să șteargă categoria de evenimente cu ID-ul termen specificat.

en: The current user cannot delete the event tag with the specified term ID.
ro: Utilizatorul curent nu poate șterge eticheta evenimentului cu ID-ul termen specificat.

en: The current user cannot delete the organizer with the specified ID.
ro: Utilizatorul curent nu poate să șteargă organizatorul cu ID-ul termen specificat.

en: The current user cannot delete the venue with the specified ID.
ro: Utilizatorul curent nu poate să șteargă locul de desfășurare cu ID-ul specificat.

en: The date day
ro: Ziua datei

en: The date hour
ro: Ora datei

[ctx: The date marker text color setting label.]
en: Date Marker
ro: Marcator de dată

en: The date month
ro: Luna datei

en: The date year
ro: Anul datei

[ctx: The datepicker label when the range start is now.]
en: Now
ro: Acum

[ctx: The datepicker range definition when no events are found (for mobile).]
en: Upcoming
ro: Viitoare

[ctx: The datepicker range definition when no events are found.]
en: Upcoming
ro: Viitoare

[ctx: The datepicker range definition when no more pages of events exist.]
en: Upcoming
ro: Viitoare

[ctx: The days of the week text color setting label.]
en: Days of the Week
ro: Zilele săptămânii

en: The default event category for events
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimente

en: The default event category for events imported via .ics files
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin fișiere .ics

en: The default event category for events imported via CSV
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin fișiere CSV

en: The default event category for events imported via Eventbrite
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin Eventbrite

en: The default event category for events imported via Google Calendar
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin Google Calendar

en: The default event category for events imported via Meetup
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin Meetup

en: The default event category for events imported via iCalendar
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin iCalendar

en: The default event category for events imported via other URLs
ro: Categoria de evenimente implicită pentru evenimentele importate prin alte URL-uri

en: The default post status for events
ro: Starea implicită a articolului pentru evenimente

en: The default post status for events imported via CSV
ro: Starea implicită a articolului pentru evenimentele importate via CSV

en: The default post status for events imported via Google Calendar
ro: Starea implicită a articolului pentru evenimentele importate prin Google Calendar

en: The default post status for events imported via Meetup
ro: Starea implicită a articolului pentru evenimentele importate prin Meetup

en: The default post status for events imported via iCalendar
ro: Starea implicită a articolului pentru evenimentele importate prin iCalendar

[ctx: The default text for the 'today' button's title and aria-label on the Week View.]
en: Click to select the current month
ro: Dă clic pentru a selecta luna curentă

[ctx: The default text label for the "today" button on main calendar views.]
en: Today
ro: Azi

[ctx: The default text label for the "today" button on the Month View.]
en: This Month
ro: Luna aceasta

[ctx: The default title of the List Widget.]
en: Upcoming Events
ro: Evenimente viitoare

[ctx: The default title of the QR Code Widget.]
en: Events QR Code
ro: Cod QR evenimente

[ctx: The default title text for the today button.]
en: Click to select today's date
ro: Dă clic pentru a selecta data de azi

[ctx: The description for the base font size setting.]
en: Choose a base font size. Event text will scale around the selected base size.
ro: Alege o dimensiune de bază pentru font. Textul evenimentului va fi redimensionat în jurul dimensiunii de bază selectate.

[ctx: The description for the event date and time color setting.]
en: Main date and time display on views and single event pages
ro: Afișare dată și oră principale în vizualizări și în paginile eveniment singular

[ctx: The description of the List Widget.]
en: Shows a list of upcoming events.
ro: Arată o listă cu evenimentele viitoare.

[ctx: The description of the QR Code Widget.]
en: Shows a QR Code for an event.
ro: Arată un cod QR pentru un eveniment.

en: The details about each size available for the image
ro: Detalii despre fiecare dimensiune disponibilă pentru imagine

en: The e-mail address will be obfuscated on this site to avoid it getting harvested by spammers.
ro: Adresa de email va fi ascunsă pe acest site pentru a împiedica colectarea ei de spammeri.

en: The event %s generated an error: Migration was canceled. Please try again.
ro: Evenimentul %s a generat o eroare: migrarea a fost anulată. Te rog să încerci din nou.

en: The event ID is missing from the request
ro: ID-ul evenimentului lipsește din cerere

en: The event ID used to globally identify in Event Aggregator
ro: ID-ul evenimentului utilizat pentru identificare globală în Event Aggregator

[ctx: The event accent color setting label.]
en: Accent Color
ro: Culoare pentru accent

en: The event author ID
ro: ID-ul autorului evenimentului

en: The event categories
ro: Categoriile evenimentului

en: The event category ID or name
ro: ID-ul sau numele categoriei evenimentului

en: The event category description
ro: Descriere categorie de evenimente

en: The event category name
ro: Numele categoriei de evenimente

en: The event category slug
ro: Descriptor categorie de evenimente

en: The event category term ID is missing or does not exist.
ro: ID-ul termenului categorie de evenimente lipsește sau nu există.

en: The event category term ID is missing.
ro: ID-ul termenului categorie de evenimente lipsește.

en: The event category with the specified term ID could not be deleted.
ro: Categoria de evenimente cu ID-ul termen specificat nu a putut fi ștearsă.

en: The event category with the specified term ID has been deleted already.
ro: Categoria de evenimente cu ID-ul termen specificat a fost deja ștearsă.

en: The event cost
ro: Costul evenimentului

en: The event cost details
ro: Detalii pentru cost eveniment

en: The event cost including the currency symbol
ro: Costul evenimentului, inclusiv simbolul monedei

en: The event could not be deleted
ro: Evenimentul nu a putut fi șters

en: The event could not be updated
ro: Evenimentul nu a putut fi actualizat

en: The event creation date in UTC time
ro: Data creării evenimentului (UTC)

en: The event creation date in the site time zone
ro: Data creării evenimentului în fusul orar al site-ului

en: The event description
ro: Descrierea evenimentului

en: The event does not have a venue assigned
ro: Evenimentul nu are alocat un loc de desfășurare

en: The event does not have an organizer assigned
ro: Evenimentul nu este atribuit unui organizator

en: The event end date and time
ro: Data și ora de încheiere a evenimentului

en: The event end date in UTC time
ro: Data de încheiere a evenimentului (oră UTC)

en: The event end date in the event or site time zone
ro: Data de încheiere a evenimentului în fusul orar al evenimentului sau al site-ului

en: The event excerpt
ro: Rezumatul evenimentului

en: The event featured image ID or URL
ro: ID-ul sau URL-ul imaginii reprezentative pentru eveniment

en: The event featured image details if set
ro: Detalii despre imaginea reprezentativă a evenimentului, dacă este setată

en: The event is already trashed
ro: Evenimentul este deja aruncat la gunoi

en: The event last modification date in UTC time
ro: Data ultimei modificări a evenimentului (UTC)

en: The event last modification date in the site time zone
ro: Data ultimei modificări a evenimentului în fusul orar al site-ului

en: The event long description
ro: Descrierea lungă a evenimentului

en: The event name
ro: Numele evenimentului

en: The event organizer IDs or data
ro: ID-urile sau datele organizatorilor de evenimente

en: The event organizers
ro: Organizatorii evenimentului

en: The event password
ro: Parolă pentru eveniment

en: The event publication date
ro: Data publicării evenimentului

en: The event publication date (UTC time zone)
ro: Data publicării evenimentului (fus orar UTC)

en: The event short description
ro: Descrierea scurtă a evenimentului

en: The event slug
ro: Descriptorul evenimentului

en: The event start date and time
ro: Data și ora de începere a evenimentului

en: The event start date in UTC time
ro: Data de începere a evenimentului (oră UTC)

en: The event start date in the event or site time zone
ro: Data de începere a evenimentului în fusul orar al evenimentului sau al site-ului

en: The event status
ro: Starea evenimentului

en: The event tag ID or name
ro: ID-ul sau numele etichetei evenimentului

en: The event tag description
ro: Descrierea etichetei de eveniment

en: The event tag name
ro: Numele etichetei de eveniment

en: The event tag slug
ro: Descriptorul etichetei de eveniment

en: The event tag term ID is missing or does not exist.
ro: ID-ul termenului etichetă eveniment lipsește sau nu există.

en: The event tag term ID is missing.
ro: ID-ul termenului etichetă de eveniment lipsește.

en: The event tag with the specified term ID could not be deleted.
ro: Eticheta evenimentului cu ID-ul termen specificat nu a putut fi ștearsă.

en: The event tag with the specified term ID has been deleted already.
ro: Eticheta evenimentului cu ID-ul termen specificat a fost deja ștearsă.

en: The event tags
ro: Etichetele evenimentului

en: The event time zone
ro: Fusul orar pentru eveniment

en: The event time zone string
ro: Șirul pentru fusul orar al evenimentului

en: The event title
ro: Titlul evenimentului

[ctx: The event title color setting label.]
en: Event Date and Time
ro: Dată și oră eveniment

[ctx: The event title color setting label.]
en: Event Title
ro: Titlu eveniment

en: The event venue
ro: Locul de desfășurare a evenimentului

en: The event venue IDs or data
ro: ID-urile sau datele locațiilor de desfășurare evenimente

en: The event website URL
ro: URL-ul site-ului web al evenimentului

en: The event with the specified ID could not be deleted.
ro: Evenimentul cu ID-ul specificat nu a putut fi șters.

en: The event with the specified ID has been deleted already.
ro: Evenimentul cu ID-ul specificat a fost deja șters.

en: The event with the specified ID is not accessible.
ro: Evenimentul cu ID-ul specificat nu este accesibil.

[ctx: The events bar text color setting label.]
en: Text Color
ro: Culoare text

en: The file provided could not be opened. Please confirm that it is a properly formatted .ics file.
ro: Fișierul furnizat nu a putut fi deschis. Te rog să confirmi că este un fișier .ics formatat corect.

en: The following %1$s have been migrated with no adjustments:
ro: Următoarele %1$s au fost migrate fără nicio ajustare:

en: The following %1$s will be migrated with no adjustments:
ro: Următoarele %1$s vor fi migrate fără nicio ajustare:

en: The following fields are required for a successful import:
ro: Următoarele câmpuri sunt necesare pentru un import cu succes:

en: The following preview does not necessarily contain all of the data from your CSV file. The data displayed below is meant as a guide to help you map your CSV file's columns to the appropriate Event fields.
ro: Previzualizarea următoare nu conține neapărat toate datele din fișierul tău CSV. Datele afișate mai jos sunt concepute ca un ghid care să te ajute să mapezi coloanele fișierului CSV la câmpurile corespunzătoare pentru evenimente.

[ctx: The font size selector setting label.]
en: By Scale
ro: După mărime

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
ro: Funcția trebuie să fie trecută ca un $event sau să fie folosită în buclă.

[ctx: The grid background color setting description.]
en: Preview display when hovering on an event title
ro: Afișare previzualizare la trecerea peste titlul unui eveniment

[ctx: The grid background color setting label.]
en: Grid Background
ro: Fundal grilă

[ctx: The grid hover color setting description.]
en: Bottom border highlight when hovering on a day
ro: Evidențiază marginea de jos la trecerea peste o zi

[ctx: The grid lines color setting label.]
en: Grid Lines Color
ro: Culoare linii grilă

en: The hash of the next expected batch, as previously provided by the client
ro: Hash-ul următorului lot așteptat, așa cum a fost furnizat anterior de client.

[ctx: The header for the calendar grid color control section.]
en: Adjust Grid Colors
ro: Ajustează culorile grilei

[ctx: The header for the color control section.]
en: Adjust Appearance
ro: Ajustează aspectul

[ctx: The header for the font color control section.]
en: Set Font Colors
ro: Setează culorile fontului

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget phone section.]
en: Phone:
ro: Telefon:

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget website section.]
en: Website:
ro: Site web:

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget address section.]
en: Address:
ro: Adresă:

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget phone section.]
en: Phone:
ro: Telefon:

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget website section.]
en: Website:
ro: Site web:

[ctx: The header text for the event date and time widget]
en: Date & Time:
ro: Dată și oră:

en: The image associated with your event could not be attached to the event.
ro: Imaginea asociată cu evenimentul tău nu a putut fi atașată la eveniment.

en: The image associated with your event could not be imported.
ro: Imaginea asociată cu evenimentul tău nu a putut fi importată.

en: The image associated with your event is not accessible with your API key.
ro: Imaginea asociată cu evenimentul tău nu este accesibilă cu cheia ta API.

en: The image file extension
ro: Extensia fișierului imagine

en: The image height in pixels in the specified size
ro: Înălțimea imaginii, în pixeli, la dimensiunea specificată

en: The image mime-type
ro: Tipul de MIME pentru imagine

en: The image natural height in pixels
ro: Înălțimea originală a imaginii, în pixeli

en: The image natural width in pixels
ro: Lățimea originală a imaginii, în pixeli

en: The image width in pixels in the specified size
ro: Lățimea imaginii, în pixeli, la dimensiunea specificată

en: The import being fetched is not queued up for importing. Please try the import again.
ro: Importul preluat nu este în coada de așteptare pentru importuri. Te rog să încerci importul din nou.

en: The import failed for an unknown reason. Please try again. If the problem persists, please contact support.
ro: Importul a eșuat dintr-un motiv necunoscut. Te rog să încerci din nou. Dacă problema persistă, contactează suportul.

en: The import is in progress.
ro: Importul este în desfășurare.

en: The import unique ID as provided by Event Aggregator service
ro: ID-ul unic al importului, așa cum este furnizat de serviciul Event Aggregator.

en: The import will be starting soon.
ro: Importul va începe în curând.

[ctx: The label for the QR code size setting.]
en: QR Code Size:
ro: Dimensiune cod QR:

[ctx: The label for the amount of events to show in the List Widget.]
en: Show:
ro: Arată:

[ctx: The label for the field of the title of the List Widget.]
en: Title:
ro: Titlu:

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the List Widget.]
en: Generate JSON-LD data
ro: Generează date JSON-LD

[ctx: The label for the option to hide the List Widget if no upcoming events.]
en: Hide this widget if there are no upcoming events.
ro: Ascunde această piesă dacă nu există evenimente viitoare.

[ctx: The label for the option to only show featured events in the List Widget]
en: Limit to featured events only
ro: Limitează numai la evenimente reprezentative

[ctx: The label for the widget title setting.]
en: Title:
ro: Titlu:

[ctx: The label of the event status select.]
en: Set status:
ro: Setează starea:

[ctx: The label of the users dropdown for an integration.]
en: Users
ro: Utilizatori

[ctx: The label/header text for the event categories widget]
en: Categories:
ro: Categorii:

[ctx: The legend for the Zapier endpoint dashboard.]
en: Endpoint Dashboard
ro: Panou control puncte-finale

[ctx: The legend for the integration endpoint dashboard.]
en: Endpoint Dashboard
ro: Panou control puncte-finale

[ctx: The link color setting label.]
en: Link Color
ro: Culoare legătură

[ctx: The main header string for the Elementor event venue widget.]
en: Venue | Venues
ro[0]: Loc de desfășurare
ro[1]: Locuri de desfășurare
ro[2]: Locuri de desfășurare

en: The maximum heading level must be 6 or less
ro: Nivelul maxim pentru subtitlu trebuie să fie 6 sau mai mic

[ctx: The message to display to confirm a user would like to delete a Power Automate connection.]
en: Are you sure you want to delete this Power Automate connection? This operation cannot be undone. Existing Power Automate connections using this connection will no longer work.
ro: Sigur vrei să ștergi această conexiune Power Automate? Această acțiune nu poate fi anulată. Conexiunile Power Automate existente care folosesc această conexiune nu vor mai funcționa.

[ctx: The message to display to confirm a user would like to enable an endpoint.]
en: Are you sure you want to enable this Endpoint?
ro: Sigur vrei să activezi acest punct-final?

[ctx: The message to display to confirm a user would like to revoke a Zapier API Key pair.]
en: Are you sure you want to revoke this Zapier API Key pair? This operation cannot be undone. Existing Zapier connections tied to this API Key will no longer work.
ro: Sigur vrei să revoci această pereche de chei API Zapier? Această acțiune nu poate fi anulată. Conexiunile Zapier existente și asociate cu această cheie API nu vor mai funcționa.

[ctx: The message to display to confirm a user would like to revoke a Zapier connection.]
en: Are you sure you want to revoke this Zapier connection? This operation cannot be undone. Existing Zapier connections tied will no longer work.
ro: Sigur vrei să revoci această conexiune Zapier? Această acțiune nu poate fi anulată. Conexiunile existente și asociate nu vor mai funcționa.

[ctx: The multiday event bar color setting description.]
en: For all-day and multi-day events
ro: Pentru evenimente care țin toată ziua și mai multe zile

[ctx: The multiday event bar color setting label.]
en: Event Span
ro: Durată eveniment

[ctx: The name of the List Widget.]
en: Events List
ro: Listă evenimente

[ctx: The name of the QR Code Widget.]
en: Events QR Code
ro: Cod QR evenimente

en: The new status message for the user, not localized.
ro: Noul mesaj de stare pentru utilizator, nelocalizat.

en: The new status of the import.
ro: Starea nouă pentru import.

en: The next import is scheduled for %1$s.
ro: Importul următor este programat pentru %1$s.

en: The number of event categories to return on each page
ro: Numărul de categorii de evenimente de returnat în fiecare pagină

en: The number of event tags to return on each page
ro: Numărul de etichete de evenimente de returnat în fiecare pagină

en: The number of events per page on the List View. Does not affect other views.
ro: Număr de evenimente per pagină în Vizualizare ca listă. Nu afectează alte vizualizări.

en: The number of events to return on each page
ro: Numărul de evenimente de returnat în fiecare pagină

en: The number of organizers to return on each page
ro: Numărul de organizatori de returnat în fiecare pagină

en: The number of posts associated with the term
ro: Numărul de articole asociate cu termenul

en: The number of venues to return on each page
ro: Numărul de locuri de desfășurare de returnat în fiecare pagină

en: The online course platform created by e-learning experts.
ro: Platforma de cursuri online creată de experți în e-learning.

en: The organizer ID used to globally identify in Event Aggregator
ro: ID-ul organizatorului utilizat pentru identificare globală în Event Aggregator

en: The organizer could not be deleted
ro: Organizatorul nu a putut fi șters

en: The organizer could not be updated
ro: Organizatorul nu a putut fi actualizat

en: The organizer creation date in UTC time
ro: Data creării organizatorului (UTC)

en: The organizer creation date in the site time zone
ro: Data creării organizatorului în fusul orar al site-ului

en: The organizer description
ro: Descrierea organizatorului

en: The organizer e-mail address
ro: Adresa de email a organizatorului

en: The organizer email address
ro: Adresa de email a organizatorului

en: The organizer featured image ID or URL
ro: ID-ul sau URL-ul imaginii reprezentative pentru organizator

en: The organizer is already trashed
ro: Organizatorul este deja aruncat la gunoi

en: The organizer last modification date in UTC time
ro: Data ultimei modificări a organizatorului (UTC)

en: The organizer last modification date in the site time zone
ro: Data ultimei modificări a organizatorului în fusul orar al site-ului

en: The organizer long description
ro: Descrierea lungă a organizatorului

en: The organizer name
ro: Numele organizatorului

en: The organizer phone number
ro: Numărul de telefon al organizatorului

en: The organizer publication date
ro: Data publicării organizatorului

en: The organizer publication date (UTC time zone)
ro: Data publicării organizatorului (fus orar UTC)

en: The organizer short description
ro: Descrierea scurtă a organizatorului

en: The organizer slug
ro: Descriptorul organizatorului

en: The organizer status
ro: Starea organizatorului

en: The organizer website
ro: Site-ul web al organizatorului

en: The organizer with the specified ID could not be deleted.
ro: Organizatorul cu ID-ul specificat nu a putut fi șters.

en: The organizer with the specified ID has been deleted already.
ro: Organizatorul cu ID-ul specificat a fost deja șters.

en: The organizer with the specified ID is not accessible.
ro: Organizatorul cu ID-ul specificat nu este accesibil.

en: The percentage of import completed.
ro: Procentul importului este finalizat.

[ctx: The placeholder for the Power Automate API Key name.]
en: Enter an API Key description
ro: Introdu o descriere pentru cheia API

[ctx: The placeholder for the Zapier API Key name.]
en: Enter an API Key description
ro: Introdu o descriere pentru cheia API

[ctx: The placeholder for the dropdown to select a user.]
en: Select a User
ro: Selectează un utilizator

[ctx: The placeholder for the event status select.]
en: Select an Event Status
ro: Selectează o stare pentru eveniment

en: The plugin doesn't work.
ro: Modulul nu funcționează.

en: The position of the currency symbol in the cost string
ro: Poziția simbolului monedei în șirul cost

en: The request was sent insecurely.
ro: Cererea a fost trimisă nesigur.

en: The request wasn't sent from this tab.
ro: Cererea nu a fost trimisă din această filă.

en: The requested URL does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
ro: URL-ul cerut nu are evenimente viitoare și publicate care se potrivesc cu criteriile de căutare.

en: The requested event archive page does not exist
ro: Pagina arhivă pentru evenimentul cerut nu există

en: The requested event is not accessible
ro: Evenimentul cerut nu este accesibil

en: The requested event is not accessible without a password
ro: Evenimentul cerut nu este accesibil fără o parolă

en: The requested event term archive page does not exist
ro: Pagina arhivă pentru termenul eveniment cerut nu există

en: The requested organizer archive page does not exist
ro: Pagina arhivă pentru organizatorul cerut nu există

en: The requested organizer is not accessible
ro: Organizatorul cerut nu este accesibil

en: The requested page was not found.
ro: Pagina solicitată nu a fost găsită.

en: The requested post ID does not exist or is not an event
ro: ID-ul articolului cerut nu există sau nu este un eveniment

en: The requested post ID does not exist or is not an organizer
ro: ID-ul articolului cerut nu există sau nu este un organizator

en: The requested post ID does not exist or is not an venue
ro: ID-ul articolului cerut nu există sau nu este un loc de desfășurare

en: The requested source does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
ro: Sursa cerută nu are evenimente viitoare și publicate care se potrivesc cu criteriile de căutare.

en: The requested venue archive page does not exist
ro: Pagina arhivă pentru locul de desfășurare cerut nu există

en: The requested venue is not accessible
ro: Locul de desfășurare cerut nu este accesibil

en: The response from the Event Aggregator server was badly formed and could not be understood. Please try again.
ro: Răspunsul de la serverul Event Aggregator a fost formatat greșit și nu a putut fi înțeles. Te rog să încerci din nou.

[ctx: The screen reader text of the label for the Power Automate API Key last access.]
en: The last access for the Power Automate API Key.
ro: Ultima accesare pentru cheia API Power Automate.

[ctx: The screen reader text of the label for the Power Automate API Key name.]
en: Enter an API Key description.
ro: Introdu o descriere pentru cheia API.

[ctx: The screen reader text of the label for the Power Automate API Key name.]
en: The name for the Power Automate API Key.
ro: Numele pentru cheia API Power Automate.

[ctx: The screen reader text of the label for the Power Automate API Key permissions.]
en: The permissions for the Power Automate API Key.
ro: Permisiunile pentru cheia API Power Automate.

[ctx: The screen reader text of the label for the Power Automate API Key user.]
en: The user for the Power Automate API Key.
ro: Utilizatorul pentru cheia API Power Automate.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier API Key last access.]
en: The last access for the Zapier API Key.
ro: Ultima accesare pentru cheia API Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier API Key name.]
en: Enter an API Key description.
ro: Introdu o descriere pentru cheia API.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier API Key name.]
en: The name for the Zapier API Key.
ro: Numele pentru cheia API Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier API Key permissions.]
en: The permissions for the Zapier API Key.
ro: Permisiunile pentru cheia API Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier API Key user.]
en: The user for the Zapier API Key.
ro: Utilizatorul pentru cheia API Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier Endpoint Dashboard endpoint name.]
en: The name for the Zapier endpoint.
ro: Numele punctului-final Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier Endpoint Dashboard endpoint queue when disabled.]
en: The Queue is disabled for this Zapier endpoint.
ro: Coada de așteptare este dezactivată pentru acest punct-final Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the Zapier Endpoint Dashboard endpoint queue.]
en: The Queue for the Zapier endpoint.
ro: Coada de așteptare pentru punctul-final Zapier.

[ctx: The screen reader text of the label for the integration endpoint Dashboard endpoint queue when disabled.]
en: The Queue is disabled for this endpoint.
ro: Coada de așteptare este dezactivată pentru acest punct-final.

en: The selected log file is empty or has not been generated yet.
ro: Fișierul jurnal selectat este gol sau nu a fost încă generat.

en: The server is not currently responding
ro: Serverul nu răspunde acum

en: The server is responding with an error:
ro: Serverul răspunde cu o eroare:

en: The service has disabled oAuth. Some types of events may not import.
ro: Serviciul a dezactivat oAuth. Unele tipuri de evenimente s-ar putea să nu fie importate.

en: The taxonomy the term belongs to
ro: Taxonomia căreia îi aparține termenul

en: The term description
ro: Descrierea termenului

en: The term name
ro: Numele termenului

en: The term parent term if any
ro: Termenul părinte termen, dacă există

en: The term slug
ro: Descriptorul termenului

[ctx: The text label for the Day View.]
en: Day
ro: Zi

[ctx: The text label for the List View.]
en: List
ro: Listă

[ctx: The text label for the Month View.]
en: Month
ro: Lună

[ctx: The text used for the link to the event archive in the admin post tag list.]
en: %s View
ro: Vezi %s

[ctx: The title (hover text) for the premium view indicator.]
en: Get Events Calendar Pro to use the %1$s View.
ro: Ia Events Calendar Pro pentru a folosi vizualizarea %1$s.

en: The toggles below let you control the visibility of message banners related to:
ro: Comutatoarele de mai jos îți permit să controlezi vizibilitatea bannerelor cu mesaje legate de:

en: The user is not authorized to create event categories
ro: Utilizatorul nu este autorizat să creeze categorii de evenimente

en: The user is not authorized to create event tags
ro: Utilizatorul nu este autorizat să creeze etichete pentru evenimente

en: The user is not authorized to create events
ro: Utilizatorul nu este autorizat să creeze evenimente

en: The user is not authorized to create organizers
ro: Utilizatorul nu este autorizat să creeze organizatori

en: The user is not authorized to create venues
ro: Utilizatorul nu este autorizat să creeze locuri de desfășurare

en: The venue ID used to globally identify in Event Aggregator
ro: ID-ul locului de desfășurare utilizat pentru identificare globală în Event Aggregator

en: The venue ZIP code
ro: Codul poștal (ZIP) pentru locul de desfășurare

en: The venue address
ro: Adresa locului de desfășurare

en: The venue author ID
ro: ID-ul autorului locului de desfășurare

en: The venue city
ro: Orașul locului de desfășurare

en: The venue could not be created from the provided data
ro: Locul de desfășurare nu a putut fi creat din datele furnizate

en: The venue could not be deleted
ro: Locul de desfășurare nu a putut fi șters

en: The venue could not be updated
ro: Locul de desfășurare nu a putut fi actualizat

en: The venue country
ro: Țara locului de desfășurare

en: The venue creation date in UTC time
ro: Data creării locului de desfășurare (UTC)

en: The venue creation date in the site time zone
ro: Data creării locului de desfășurare în fusul orar al site-ului

en: The venue description
ro: Descrierea locului de desfășurare

en: The venue geo latitude
ro: Latitudinea geografică a locului de desfășurare

en: The venue geo longitude
ro: Longitudinea geografică a locului de desfășurare

en: The venue is already trashed
ro: Locul de desfășurare este deja aruncat la gunoi

en: The venue last modification date in UTC time
ro: Data ultimei modificări a locului de desfășurare (UTC)

en: The venue last modification date in the site time zone
ro: Data ultimei modificări a locului de desfășurare în fusul orar al site-ului

en: The venue long description
ro: Descrierea lungă a locului de desfășurare

en: The venue name
ro: Numele locului de desfășurare

en: The venue phone number
ro: Numărul de telefon pentru locul de desfășurare

en: The venue province
ro: Provincia locului de desfășurare

en: The venue publication date
ro: Data publicării locului de desfășurare

en: The venue publication date (UTC time zone)
ro: Data publicării locului de desfășurare (fus orar UTC)

en: The venue short description
ro: Descrierea scurtă a locului de desfășurare

en: The venue slug
ro: Descriptorul locului de desfășurare

en: The venue state
ro: Județul locului de desfășurare

en: The venue state and province
ro: Județul și provincia locului de desfășurare

en: The venue state or province
ro: Județul sau provincia locului de desfășurare

en: The venue status
ro: Starea locului de desfășurare

en: The venue website URL
ro: URL-ul site-ului web pentru locul de desfășurare

en: The venue with the specified ID could not be deleted.
ro: Locul de desfășurare cu ID-ul specificat nu a putut fi șters.

en: The venue with the specified ID has been deleted already.
ro: Locul de desfășurare cu ID-ul specificat a fost deja șters.

en: The venue with the specified ID is not accessible.
ro: Locul de desfășurare cu ID-ul specificat nu este accesibil.

en: There are a few %s to resolve and prevent 404 errors.
ro: Există câțiva pași %s pentru a rezolva și preveni erorile 404.

en: There are no fields set up for this tab yet.
ro: Încă nu ai configurat niciun câmp pentru această filă.

en: There are no notifications
ro: Nu există notificări

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
ro: Este disponibilă o nouă versiune pentru %1$s. %2$s

en: There is a solution for every problem
ro: Există o soluție pentru fiecare problemă

en: There may be an issue with the Event Aggregator server. Please try your import again later.
ro: Probabil există o problemă cu serverul Event Aggregator. Te rog să reîncerci importul mai târziu.

en: There was a problem processing your import. Please try again.
ro: A fost o problemă la procesarea importului. Te rog încearcă din nou.

en: There was an error fetching the results from your import:
ro: A fost o eroare la preluarea rezultatelor din importul tău:

en: There were no results found for %s.
ro: Nu am găsit niciun rezultat pentru %s.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong> this month.
ro: Nu am găsit niciun rezultat pentru <strong>„%1$s”</strong> în această lună.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong>.
ro: Nu am găsit niciun rezultat pentru <strong>"%1$s"</strong>.

en: There were no results found for this view.
ro: Nu am găsit rezultate pentru această vizualizare.

en: There were no results found for this view. %1$s
ro: Nu am găsit rezultate pentru această vizualizare. %1$s

en: There were no results found.
ro: Nu au fost găsite rezultate.

en: These APIs may include the following third party services: Google Maps (API key), Meetup (OAuth token), PayPal (email, Client ID, Client Secret), Eventbrite (API key, auth URL, Client Secret), and Zoom (email, Client ID, Client Secret).
ro: Aceste API-uri pot să includă următoarele servicii terțe: Google Maps (cheie API), Meetup (token OAuth), PayPal (email, ID client, secret client), Eventbrite (cheie API, URL autentificare, secret client) și Zoom (email, ID client, secret client).

en: These settings control the appearance of the single event pages.
ro: Aceste setări controlează aspectul paginilor eveniment singular.

en: These settings will also apply to events imported in the future via this scheduled import.
ro: Aceste setări se vor aplica și evenimentelor importate în viitor prin acest import programat.

en: Third Party Accounts
ro: Conturi terțe

en: This %s has passed.
ro: Acest %s a trecut.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
ro: Acest calendar este propulsat de The Events Calendar.

en: This can happen when other plugins try to improve performance. %s.
ro: Acest lucru se poate întâmpla când alte module încearcă să îmbunătățească performanța. %s.

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
ro: Acest eveniment ține toată ziua pe %%startdatewithyear%%.

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
ro: Acest eveniment ține toată, începe pe %%startdatenoyear%% și se încheie pe %%enddatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
ro: Acest eveniment este la %%starttime%% pe %%startdatewithyear%%.

en: This event is from %%starttime%% to %%endtime%% on %%startdatewithyear%%.
ro: Acest eveniment este de la %%starttime%% la %%endtime%% pe %%startdatewithyear%%.

en: This event needs to be saved before switching to Elementor.
ro: Acest eveniment trebuie salvat înainte de comutarea la Elementor.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends at %%endtime%% on %%enddatewithyear%%
ro: Acest eveniment începe la %%starttime%% pe %%startdateonyear%% și se încheie la %%endtime%% pe %%enddatewithyear%%

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends on %%enddatewithyear%%
ro: Acest eveniment începe la %%starttime%% pe %%startdateonyear%% și se încheie pe %%enddatewithyear%%

en: This event will not be re-imported and changes made locally will be preserved.
ro: Acest eveniment nu va fi reimportat și vor fi păstrate modificările făcute local.

en: This extension adds a set of block patterns for events to the WordPress block editor.
ro: Această extensie adaugă un set de modele de blocuri pentru evenimente în editorul de blocuri WordPress.

en: This extension is a collection of tweaks and snippets for The Events Calendar.
ro: Această extensie este o colecție de ajustări și fragmente de cod pentru The Events Calendar.

en: This extension shows a meta box with an API key on each Event with Ticket/RSVP.
ro: Această extensie afișează o casetă meta cu o cheie API pentru fiecare eveniment cu bilete/cereri de confirmare.

en: This extension will send an email to event organizers whenever a user registers for their event.
ro: Această extensie va trimite un email organizatorilor de evenimente ori de câte ori un utilizator se înregistrează la evenimentul lor.

en: This information is only for guidance and not to be considered as legal advice.
ro: Aceste informații sunt doar orientative și nu trebuie considerate ca sfaturi juridice.

en: This information serves as a guide on what sections need to be modified due to usage of The Events Calendar and its Add-ons.
ro: Aceste informații servesc drept ghid pentru secțiunile care trebuie modificate din cauza utilizării The Events Calendar și a suplimentelor sale.

en: This is a preview of the type of content you will be getting in during the import based on what is on the calendar now.
ro: Aceasta este o previzualizare a tipului de conținut pe care îl vei primi în timpul importului pe baza a ceea ce este acum în calendar.

en: This section contains information on The Events Calendar Plugin.
ro: Această secțiune conține informații despre modulul The Events Calendar.

en: This webhook action is not currently supported.
ro: Această acțiune pentru cârligul web nu este în prezent acceptată.

en: Three months
ro: Trei luni

en: Three weeks
ro: Trei săptămâni

en: Thu
ro: Joi

en: Thursday
ro: Joi

en: Ticket Email Settings
ro: Setări emailuri pentru bilete

en: Ticket sales and RSVPs will be paused until migration is complete.
ro: Vânzările de bilete și cererile de confirmare vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Ticket sales, RSVPs, and automatic imports will be paused until migration is complete.
ro: Vânzările de bilete, cererile de confirmare și importurile automate vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Ticket sales, RSVPs, and event submissions will be paused until migration is complete.
ro: Vânzările de bilete, cererile de confirmare și trimiterile de evenimente vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Ticket sales, RSVPs, event submissions, and automatic imports will be paused until migration is complete.
ro: Vânzările de bilete, cererile de confirmare, trimiterile de evenimente și importurile automate vor fi întrerupte până când migrarea este finalizată.

en: Ticket sales, attendee management, and email marketing for your events
ro: Vânzări de bilete, administrarea participanților și marketing prin emailuri pentru evenimente

en: Ticket scanning with mobile app
ro: Scanarea biletelor cu aplicația pentru mobil

en: Ticketing & RSVP
ro: Vânzarea biletelor și cereri de confirmare

en: Tickets
ro: Bilete

en: Time &amp; Date
ro: Oră și dată

en: Time Zone
ro: Fus orar

en: Time Zone:
ro: Fus orar:

en: Time range separator
ro: Separator intervalul de timp

en: Time zone
ro: Fus orar

en: Time zone is invalid.
ro: Fusul orar nu este valid.

en: Time zone mode
ro: Mod fus orar

en: Time:
ro: Oră:

en: Timezone support
ro: Suport fus orar

[ctx: Title for Data share section.]
en: Data share consent
ro: Consimțământ pentru partajarea datelor

[ctx: Title for the debugging section of the general settings.]
en: Debugging
ro: Depanare

[ctx: Title for the editing section of the general settings.]
en: Editing
ro: Editare

[ctx: Title for the maintenance section of the general settings.]
en: Maintenance
ro: Mentenanță

[ctx: Title for the viewing section of the general settings.]
en: Viewing
ro: Vizualizare

en: To allow better control over dates, advanced security improvements and performance gain.
ro: Pentru a permite un control mai bun asupra datelor, îmbunătățiri avansate la securitate și creșterea performanței.

en: To begin using %2$s, please install (or upgrade) and activate %3$s.
ro: Pentru a începe să folosești %2$s, te rog instalează (sau actualizează) și activează %3$s.

en: To continue using The Events Calendar, please install the latest version of
ro: Pentru a folosi în continuare The Events Calendar, te rog să instalezi ultima versiune a

en: To enhance your experience, we require your consent to collect and share some of your website’s data with our AI chatbot.
ro: Pentru a îmbunătăți experiența utilizatorilor, avem nevoie de consimțământul tău pentru a colecta și partaja unele date de pe site-ul tău cu chatbot-ul nostru AI.

en: To import Meetup events, please be sure to add your Meetup API key here:
ro: Pentru a importa evenimente Meetup, te rog să adaugi cheia ta Meetup API aici:

en: To receive notifications you need to agree to our %s.
ro: Pentru a primi notificări, trebuie să fii de acord cu %s.

en: Today
ro: Azi

en: Top Center
ro: Sus pe centru

en: Top Left
ro: Stânga sus

en: Top Right
ro: Dreapta sus

en: Total events previewed:
ro: Total evenimente previzualizate:

en: Total imported %1$s
ro: Total %1$s importate

en: Transition Duration
ro: Durată tranziție

en: Translations
ro: Traduceri

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

en: Troubleshoot
ro: Depanare

en: Troubleshooting
ro: Depanare

en: Troubleshooting Page
ro: Pagină depanare

en: Troubleshooting common problems
ro: Depanarea problemelor frecvente

en: Trusted to power learning programs for major universities, startups, entrepreneurs, and bloggers worldwide.
ro: De încredere pentru a propulsa programele de învățare ale universităților importante, startup-urilor, antreprenorilor și bloggerilor din întreaga lume.

en: Try to adjust your import settings and try again.
ro: Încearcă să ajustezi setările pentru import și încearcă din nou

en: Tue
ro: Marți

en: Tuesday
ro: Marți

en: Turkey
ro: Turcia

en: Turkish Lira
ro: Liră turcească

en: Turks and Caicos Islands
ro: Insulele Turks și Caicos

en: Two months
ro: Două luni

en: Two weeks
ro: Două săptămâni

en: US Cent
ro: Cent american

en: US Dollar
ro: Dolar american

en: USD
ro: $ (dolari americani)

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: Unable to attach an image to the event
ro: Nu am putut să atașez o imagine la eveniment

en: Unable to continue inserting data. Please reload this page to continue/try again.
ro: Nu pot să continui cu inserarea datelor. Te rog să reîncarci această pagină pentru a continua/încerca din nou.

en: Unable to find a matching post.
ro: Nu am putut să găsesc un articol care se potrivește.

en: Unable to find an event with the ID of %s.
ro: Nu am putut să găsesc un eveniment cu ID-ul %s.

en: Unable to find an import record with the ID of %s.
ro: Nu am putut să găsesc o înregistrare de import cu ID-ul %s.

en: Unable to process this import - a breakage or conflict may have resulted in the import halting.
ro: Nu am putut să procesez acest import - o deteriorare sau un conflict poate fi cauza opririi importului.

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
ro: Nu se pot să rulez Tribe Extensions. Serviciul tău de găzduire rulează cu PHP 5.2 sau cu o versiune mai veche și probabil a dezactivat sau configurat greșit debug_backtrace(). Pentru ca Tribe Extensions să funcționeze,  trebuie actualizată versiunea PHP sau configurată corect debug_backtrace().

en: Unable to save credentials
ro: Nu pot să salvez datele de conectare

en: Unable to save scheduled import instance. Please try again.
ro: Nu am putut să salvez instanța import programat. Te rog să încerci din nou.

en: Unable to save scheduled import. Please try again.
ro: Nu am putut să salvez importul programat. Te rog să încerci din nou.

en: Undo
ro: Anulează

en: Unique System Info Key Generated
ro: Cheia unică informații despre sistem este generată

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Arab Emirates Dirham
ro: Dirham (Emiratele Arabe Unite)

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit

en: United States
ro: S.U.A.

en: United States Minor Outlying Islands
ro: Insulele Minore Îndepărtate ale Statelor Unite

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown Column
ro: Coloană necunoscută

en: Unknown or not set
ro: Necunoscut sau nesetat

en: Unknown strategy applied to this event.
ro: Strategie necunoscută aplicată acestui eveniment.

en: Unnamed %s
ro: %s fără nume

en: Unnamed Venue
ro: Loc de desfășurare anonim

en: Unsupported
ro: Neacceptat

en: Upcoming %s
ro: %s viitoare

[ctx: Upcoming event redirection option]
en: Redirect to the first upcoming event
ro: Redirecționează la primul eveniment viitor

en: Update %s Category
ro: Actualizează categoria %s

en: Update Authority
ro: Autoritate pentru actualizare

en: Update Time Zone Data
ro: Actualizează datele pentru fus orar

en: Update complete: time zone data has been added to all events in the database.
ro: Actualizare completă: datele fusului orar au fost adăugate la toate evenimentele din baza de date.

en: Update now to version %s.
ro: Actualizează acum la versiunea %s.

en: Updated:
ro: Actualizat:

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Upgrade FAQ
ro: Actualizează Întrebări frecvente

en: Upgrade Plugin
ro: Actualizează modulul

en: Upgrade is not Available
ro: Actualizarea nu este disponibilă

en: Upgrade your %1$s
ro: Actualizează %1$s

en: Upgrade your calendar views
ro: Actualizează vizualizările calendarului

en: Upgrade your calendar.
ro: Actualizează-ți calendarul.

en: Upgrade your event data storage system.
ro: Actualizează sistemul de stocare a datelor despre evenimente.

en: Upgrade your events
ro: Actualizează-ți evenimentele

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload a CSV File
ro: Încarcă un fișier CSV

en: Upload an ICS File
ro: Încarcă un fișier ICS

en: Use General
ro: Folosește Generale

en: Use global import settings
ro: Folosește setările globale pentru import

en: Use manual time zones for each event
ro: Folosește fusurile orare manuale pentru fiecare eveniment

en: Use the current event ID
ro: Folosește ID-ul evenimentului curent

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from Eventbrite.
ro: Folosește filtrele pentru a restrânge evenimentele care sunt aduse din Eventbrite.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this Google Calendar.
ro: Folosește filtrele pentru a restrânge evenimentele care sunt aduse din acest Google Calendar.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this iCalendar feed.
ro: Folosește filtrele pentru a restrânge evenimentele care sunt aduse din fluxul iCalendar.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from your ICS file.
ro: Folosește filtrele pentru a restrânge evenimentele care sunt aduse din fișierul tău ICS.

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
ro: Folosește panoul următor din Personalizator pentru a modifica designul paginilor Calendar și Eveniment.

en: Use the options below to configure your imports. Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options. Check your Event Aggregator Service Status on the %1$s.
ro: Folosește opțiunile de mai jos ca să configurezi importurile. Setările globale pentru import se aplică tuturor importurilor, dar poți să contramandezi setările globale ajustând opțiunile specifice sursei. Consultă starea serviciului Event Aggregator pe %1$s.

en: Use the options below to configure your imports. Looking for more ways to import events from other websites?
ro: Folosește opțiunile de mai jos ca să configurezi importurile. Cauți mai multe modalități de a importa evenimente de pe alte site-uri?

en: Use this image
ro: Folosește această imagine

en: Useful Resources
ro: Resurse utile

[ctx: User header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: User
ro: Utilizator

[ctx: User header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: User
ro: Utilizator

en: Users Submit Events and Sell Tickets
ro: Utilizatorii trimit evenimente și vând bilete

en: Users submit events and sell tickets
ro: Utilizatorii trimit evenimente și vând bilete

en: Using stylesheets and page templates
ro: Utilizarea foilor de stiluri și a șabloanelor de pagini

en: Using this function before "plugins_loaded" action has fired can return unreliable results.
ro: Folosirea acestei funcții înainte ca acțiunea „plugins_loaded” să fie declanșată poate să returneze rezultate nesigure.

en: Valid Key! Expires on %s
ro: Cheie validă! Expiră la %s

en: Value
ro: Valoare

en: Venue
ro: Loc de desfășurare

en: Venue Address
ro: Adresă loc de desfășurare

en: Venue Address 2
ro: Adresă loc de desfășurare 2

en: Venue City
ro: Oraș loc de desfășurare

en: Venue Country
ro: Țară loc de desfășurare

en: Venue Description
ro: Descriere loc de desfășurare

en: Venue Featured Image
ro: Imagine reprezentativă loc de desfășurare

en: Venue Header
ro: Antet loc de desfășurare

en: Venue Map
ro: Hartă loc de desfășurare

en: Venue Name
ro: Nume loc de desfășurare

en: Venue Phone
ro: Telefon loc de desfășurare

en: Venue Settings
ro: Setări locație

en: Venue State
ro: Județ loc de desfășurare

en: Venue State/Province
ro: Județ/provincie loc de desfășurare

en: Venue URL
ro: URL loc de desfășurare

en: Venue Website
ro: Site web loc de desfășurare

en: Venue Zip
ro: Cod poștal loc de desfășurare

en: Venue Zip Code
ro: Cod poștal loc de desfășurare

en: Venue address is invalid.
ro: Adresa locului de desfășurare nu este validă.

en: Venue address is required.
ro: Adresa locului de desfășurare este obligatorie.

en: Venue city is invalid.
ro: Localitatea locului de desfășurare nu este validă.

en: Venue city is required.
ro: Localitatea locului de desfășurare este obligatorie.

en: Venue country is invalid.
ro: Țara locului de desfășurare nu este validă.

en: Venue country is required.
ro: Țara locului de desfășurare este obligatorie.

en: Venue information: name, address, city, country, state, postal code, phone, website, geographical coordinates (latitude and longitude)
ro: Informații despre locul de desfășurare: nume, adresă, oraș, țară, județ (provincie, stat), cod poștal, telefon, site web, coordonate geografice (latitudine și longitudine)

en: Venue location map
ro: Hartă locație loc de desfășurare

en: Venue name
ro: Nume loc de desfășurare

en: Venue name is required.
ro: Numele locului de desfășurare este obligatoriu.

en: Venue state is invalid.
ro: Județul locului de desfășurare nu este valid.

en: Venue state is required.
ro: Județul locului de desfășurare este obligatoriu.

en: Venue website is invalid.
ro: Site-ul web al locației nu este valid.

en: Venue zip/postal code is invalid.
ro: Codul poștal/ZIP pentru locul de desfășurare nu este valid.

en: Venue zip/postal code is required.
ro: Codul poștal/ZIP pentru locul de desfășurare este obligatoriu.

en: Venues
ro: Locuri de desfășurare

en: Venues should be related to this event
ro: Locurile de desfășurare trebuie să fie asociate cu acest eveniment

en: Venues should contain the specified string in the title, description or custom fields
ro: Locurile de desfășurare trebuie să conțină șirul de caractere specificat în titlu, descrierea sau câmpurile personalizate

en: Venues should have events associated to them
ro: Locurile de desfășurare trebuie să aibă evenimente asociate cu ele

en: Venues should have upcoming events associated to them
ro: Locurile de desfășurare trebuie să aibă evenimente viitoare asociate cu ele

en: Version Compatibility
ro: Compatibilitate cu versiunea

en: Viet Nam
ro: Vietnam

en: Vietnamese Dong
ro: Dong vietnamez

en: View
ro: Vezi

en: View %s
ro: Vezi %s

en: View Aggregator Record
ro: Vezi înregistrarea Aggregator

en: View All Add-Ons
ro: Vezi toate suplimentele

en: View All Scheduled Imports
ro: Vezi toate importurile programate

en: View Calendar
ro: Vezi Calendar

en: View Categories
ro: Vezi categoriile

en: View Events
ro: Vezi evenimentele

en: View Filters
ro: Vezi filtrele

en: View My Calendar
ro: Vezi Calendarul meu

en: View QR Code
ro: Vezi codul QR

en: View all %s
ro: Vezi toate %s

en: View and manage your license keys
ro: Vizualizezi și administrezi cheile de licență

en: View article
ro: Vezi articolul

en: View events in %s
ro: Vezi evenimentele din %s

en: View more %1$s.
ro: Vezi mai multe %1$s.

en: View the error report
ro: Vezi raportul cu erori

en: View the migration report
ro: Vezi raportul pentru migrare

en: View your calendar
ro: Vezi calendarul tău

en: View your event categories
ro: Vezi categoriile tale de evenimente

en: View your event organizers
ro: Vezi organizatorii tăi de evenimente

en: View your event tags
ro: Vezi etichetele evenimentelor

en: View your event venues
ro: Vezi locurile de desfășurare a evenimentelor

en: View your scheduled imports.
ro: Vezi importurile tale programate.

en: Viewing
ro: Vizualizare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Views Navigation
ro: Navigare în vizualizări

en: Virgin Islands (British)
ro: Insulele Virgine Britanice

en: Virgin Islands (U.S.)
ro: Insulele Virgine (S.U.A.)

en: Virtual Events
ro: Evenimente virtuale

en: Visit Knowledgebase
ro: Mergi la Bază de cunoștințe

en: Visit the Add-on Page
ro: Vizitează pagina Suplimente

en: WP Cron enabled
ro: WP Cron este activat

en: WP Cron not enabled
ro: WP Cron nu este activat

en: Wallis and Futuna Islands
ro: Insulele Wallis și Futuna

en: Want to dive deeper?
ro: Vrei să aprofundezi?

en: Want to take your events to the next level?
ro: Vrei să-ți duci evenimentele la nivelul următor?

en: Warnings and errors
ro: Avertizări și erori

en: We can help with that
ro: Te putem ajuta cu asta

en: We did not find any Facebook Events settings to migrate.
ro: Nu am găsit nicio setare Evenimente Facebook pentru migrare.

en: We hope you love %1$s
ro: Sperăm că îți place %1$s

en: We hope you love The Events Calendar!
ro: Sperăm că îți place The Events Calendar!

en: We make use of certain APIs, in order to provide specific features.
ro: Folosim anumite API-uri pentru a oferi funcționalități specifice.

en: We recommend a 16:9 aspect ratio for featured images.
ro: Recomandăm un raport de aspect de 16:9 pentru imaginile reprezentative.

en: We recommend making this update on a %1$sstaging site%2$s.
ro: Recomandăm să faci această actualizare pe un %1$ssite în pregătire%2$s.

en: We will also share some helpful info on WordPress, and our products from time to time.
ro: Din când în când, vom împărtăși informații utile și despre WordPress și produsele noastre.

en: We're sorry to see you go.
ro: Ne pare rău dacă pleci.

en: Webhook not registered properly.
ro: Cârligul web nu a fost înregistrat corect.

en: Website
ro: Site web

en: Website Header
ro: Antet site web

en: Website URL
ro: URL site web

en: Website URL CTA
ro: Îndemn la acțiune URL site web

en: Website Url
ro: URL site web

en: Website:
ro: Site web:

en: Wed
ro: Miercuri

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week
ro: Săptămână

en: Welcome
ro: Bine ai venit

en: Welcome to The Events Calendar
ro: Bine ai venit la The Events Calendar

en: Welcome to The Events Calendar!
ro: Bine ai venit la The Events Calendar!

en: Western Sahara
ro: Sahara de Vest

en: We’ve detected the following issues
ro: Am detectat următoarele probleme

en: What do I get with Events Calendar Pro?
ro: Ce beneficii am cu Events Calendar Pro?

en: What permissions are being granted?
ro: Ce permisiuni sunt acordate?

en: What personal data we collect and why we collect it
ro: Ce fel de date cu caracter personal colectăm și de ce le colectăm

en: When importing from a website that uses The Events Calendar, the REST API will attempt to fetch events this far in the future. That website's hosting resources may impact the success of imports. Selecting a shorter time period may improve results.
ro: La importul unui site care folosește The Events Calendar, REST API va încerca să preia evenimente mai departe în viitor. Resursele pentru găzduirea acelui site-ului pot să afecteze succesul importurilor. Selectarea unei perioade de timp mai scurte poate să îmbunătățească rezultatele.

en: When it comes to paid tickets, these orders can be refunded through the e-commerce platform in use.
ro: În cazul biletelor plătite, aceste comenzi pot fi rambursate prin platforma de comerț electronic folosită.

en: When purchasing Eventbrite Tickets, attendee, purchaser, and order information are stored and managed by Eventbrite.
ro: Când cumperi bilete Eventbrite, informațiile despre participanți, cumpărători și comenzi sunt stocate și administrate de Eventbrite.

en: When this import was last scheduled to run, the daily limit for your Event Aggregator license had already been reached.
ro: Când acest import a fost programat ultima dată să ruleze, limita zilnică pentru licența Event Aggregator fusese deja atinsă.

en: When users click on the event title, they’ll be taken right to the source of your event, offering a direct route to join.
ro: Când utilizatorii dau clic pe titlul evenimentului, vor fi duși direct la sursa evenimentului, astfel li se oferă o rută directă pentru a participa.

en: When you save this scheduled import, the events above will begin importing.
ro: Când salvezi acest import programat, evenimentele de mai sus vor începe să fie importate.

en: Where We Send Your Data
ro: Unde trimitem datele tale

en: Where can I find a list of available shortcodes?
ro: Unde pot să găsesc o listă cu scurt-codurile disponibile?

en: Where is my calendar?
ro: Unde este calendarul meu?

en: Where's my calendar?
ro: Unde este calendarul meu?

en: Whether an event is sticky in the calendar view or not
ro: Dacă un eveniment este fix în vizualizarea calendarului sau nu

en: Whether an event should be hidden from the calendar view or not
ro: Dacă un eveniment trebuie să fie ascuns în vizualizarea calendarului sau nu

en: Whether events should be hidden in the calendar view or not
ro: Dacă evenimentele ar trebui să fie ascunse în vizualizarea calendarului sau nu

en: Whether or not this event is an all day Event
ro: Dacă acest eveniment este sau nu un eveniment care ține toată ziua

en: Whether the event is featured in the calendar or not
ro: Dacă evenimentul este reprezentativ în calendar sau nu

en: Whether the event lasts the whole day or not
ro: Dacă evenimentul durează toată ziua sau nu

en: Whether the event should be featured on the site or not
ro: Dacă evenimentul ar trebui să fie reprezentativ pe site sau nu

en: Whether the event should be sticky in the calendar view or not
ro: Dacă evenimentul ar trebui să fie fix în vizualizarea calendarului sau nu

en: Whether the event should show a map link or not
ro: Dacă evenimentul ar trebui să afișeze o legătură la hartă sau nu

en: Whether the event should show a map or not
ro: Dacă evenimentul ar trebui să afișeze o hartă sau nu

en: Why am I being told my license key is out of installs?
ro: De ce mi se spune că cheia mea de licență a ajuns la limita maximă de instalări?

en: Widget
ro: Piesă

en: Widgets
ro: Piese

en: Width
ro: Lățime

en: Will you be selling tickets or providing attendees the ability to RSVP to your events?
ro: Vei vinde bilete sau vei oferi participanților posibilitatea de a răspunde la evenimente?

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
ro: Fără o locație definită, evenimentul tău nu va afișa un %sGoogle Rich Snippet%s în rezultatele de căutare.

en: WooCommerce compatibility
ro: Compatibilitate cu WooCommerce

en: Works on any post type
ro: Funcționează cu orice tip de articol

en: Works with Google Calendar, Meetup, and more
ro: Funcționează cu Google Calendar, Meetup și altele

en: Writes
ro: Scrie

en: YYYY-MM-DD
ro: DD.MM.YYYY

en: Yes
ro: Da

en: Yes! You can easily accomplish this task using the stock options and multiple ticket types available with Event Tickets.
ro: Poți realiza cu ușurință această sarcină utilizând opțiunile implicite și diferitele tipuri de bilete disponibile în Event Tickets.

en: Yes, automatically share my system information with The Events Calendar support team*
ro: Da, partajează automat informațiile despre sistemul meu cu echipa pentru suport The Events Calendar*

en: Yes, automatically share my system information with The Events Calendar's support team
ro: Da, partajează automat informațiile despre sistemul meu cu echipa pentru suport The Events Calendar

en: Yes, install and activate Event Tickets for free on my website.
ro: Da, instalează și activează Event Tickets gratuit pe site-ul meu.

en: You are approaching your daily import limit. You may want to adjust your Scheduled Import frequencies.
ro: Te apropii de limita zilnică maximă de importuri. Poate vrei să ajustezi frecvențele pentru importurile programate.

en: You are up to date!
ro: Ești la zi!

en: You are using a custom Google Maps API key.
ro: Folosești o cheie Google Maps API personalizată.

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
ro: Poți să verifici oricând starea licențelor tale autentificându-te în %1$scontul tău pe theeventscalendar.com%2$s.

en: You can make changes to imported events via The Events Calendar and see those changes reflected on your site’s calendar.
ro: Poți face modificări la evenimentele importate prin The Events Calendar și vei vedea aceste modificări reflectate în calendarul site-ului tău.

en: You cannot delete a history record (ID: "%d").
ro: Nu poți să ștergi o înregistrare din istoric (ID: „%d”).

en: You do not have a license
ro: Nu ai o licență

en: You do not have access to authenticate this site.
ro: Nu ai acces pentru a autentifica acest site.

en: You do not have an active connection to Eventbrite through your account and Event Aggregator.
ro: Nu ai o conexiune activă la Eventbrite prin contul tău și Event Aggregator.

en: You do not have permission to create an import.
ro: Nu ai permisiunea să creezi un import.

en: You do not have permission to delete this record.
ro: Nu ai permisiunea să ștergi această înregistrare.

en: You do not have permission to fetch an import.
ro: Nu ai permisiunea să preiei un import.

en: You do not have permission to restore this post.
ro: Nu ai permisiunea să restaurezi acest articol.

en: You do not have permission to save credentials.
ro: Nu ai permisiunea să salvezi datele de conectare.

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
ro: Nu ai permisiuni suficiente pentru a efectua această acțiune.

en: You don't have permission to do that.
ro: Nu ai permisiunea să faci asta.

en: You have not connected Event Aggregator to Eventbrite
ro: Nu ai conectat Event Aggregator la Eventbrite

en: You have not connected Event Aggregator to Meetup
ro: Nu ai conectat Event Aggregator la Meetup

en: You have questions? The TEC Chatbot has the answers.
ro: Ai întrebări? Chatbot-ul TEC are răspunsurile.

en: You have reached your daily import limit. Scheduled imports will be paused until tomorrow.
ro: Ai ajuns la limita zilnică maximă de importuri. Importurile programate vor fi întrerupte până mâine.

en: You must enter an Event Aggregator license key in Events > Settings > Licenses before using this service.
ro: Înainte de a utiliza acest serviciu, trebuie să introduci o cheie de licență Event Aggregator în Evenimente > Setări > Licențe.

en: You must map columns from the CSV file to specific fields in order to perform a CSV import.
ro: Pentru a face un import CSV, trebuie să mapezi coloanele din fișierul CSV la câmpuri specifice.

en: You must provide a valid CSV file to perform a CSV import.
ro: Pentru a face un import CSV, trebuie să furnizezi un fișier CSV valid

en: You must select at least one view.
ro: Trebuie să selectezi cel puțin o vizualizare.

en: You must use an integer to reduce the daily import limit
ro: Trebuie să folosești un număr întreg pentru a reduce limita zilnică maximă de importuri

en: You need to connect to Meetup for Event Aggregator to work properly
ro: Pentru ca Event Aggregator să funcționeze corect, trebuie să te conectezi la Meetup

en: You need to upgrade!
ro: Trebuie să actualizezi!

en: You should include the information below in the correct sections of you privacy policy.
ro: Ar trebui să incluzi informațiile de mai jos în secțiunile corespunzătoare ale politicii tale de confidențialitate.

en: You're all set!
ro: Este totul gata!

en: You've requested a non-existent tab.
ro: Ai solicitat o filă inexistentă.

en: Your Event Aggregator Facebook token expired %s.
ro: Tokenul Facebook Event Aggregator a expirat %s.

en: Your Event Aggregator Facebook token will expire %s.
ro: Tokenul Facebook Event Aggregator va expira %s.

en: Your Event Aggregator license is expired.
ro: Licența ta Event Aggregator a expirat.

en: Your Meetup API key is invalid.
ro: Cheia API Meetup nu este validă.

en: Your Scheduled Import has been updated!
ro: Importul programat a fost actualizat!

en: Your calendar’s design has changed
ro: Designul calendarului s-a schimbat

en: Your email
ro: Emailul tău

en: Your form had the following errors:
ro: Formularul tău a avut următoarele erori:

en: Your import must include at least one event
ro: Importul trebuie să includă cel puțin un eveniment

en: Your license is invalid
ro: Licența ta nu este validă

en: Your license is valid
ro: Licența ta este validă

en: Your preview is taking a bit longer than expected, but it <i>is</i> still being generated.
ro: Previzualizarea durează puțin mai mult decât era de așteptat, dar <i>este</i> generată în continuare.

en: Your scheduled import was saved and the first import is complete!
ro: Importul tău programat a fost salvat și primul import este finalizat!

en: Your system information will only be used by The Events Calendar's support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
ro: Informațiile despre sistemul tău vor fi utilizate numai de echipa pentru suport The Events Calendar. Toate informațiile sunt stocate în siguranță. Nu partajăm aceste informații cu terți.

en: Your update failed due to an incompatibility between the version (%1$s) of the %2$s you tried to update to and the version of %3$s that you are using. %4$s
ro: Actualizarea a eșuat din cauza unei incompatibilități între versiunea (%1$s) a %2$s pe care ai încercat să o actualizezi și versiunea %3$s pe care o utilizezi. %4$s

[ctx: Zapier API Key Connection generated message.]
en: Zapier API Key Connection generated.
ro: Am generat conexiunea la cheia API Zapier.

[ctx: Zapier API Key authorization error for API Key user not loading.]
en: Zapier API Key could not load the WordPress user.
ro: Cheia API Zapier nu a putut încărca utilizatorul WordPress.

[ctx: Zapier API Key authorization error for no API Key name.]
en: Zapier API Key is missing a name.
ro: Lipsește numele pentru cheia API Zapier.

[ctx: Zapier API Key authorization error for no API Key permissions.]
en: Zapier API Key is missing permissions.
ro: Lipsesc permisiunile pentru cheia API Zapier.

[ctx: Zapier API Key authorization error for no API Key user id.]
en: Zapier API Key is a user id.
ro: Cheia API Zapier este un ID de utilizator.

[ctx: Zapier API Key authorization error for no consumer secret.]
en: Consumer ID is required to Authorize Zapier API Keys.
ro: Pentru a autoriza cheile API Zapier, ai nevoie ID-ul consumatorului.

[ctx: Zapier API Key authorization error for no consumer secret.]
en: Consumer Secret is required to Authorize Zapier API Keys.
ro: Pentru a autoriza cheile API Zapier, ai nevoie de secretul consumatorului.

[ctx: Zapier API Key authorization error for the consumer secrets not matching.]
en: Consumer Secret does not match.
ro: Secretul consumatorului nu se potrivește.

[ctx: Zapier API Key pair could not be deleted failure message.]
en: Zapier API Key pair was not deleted
ro: Perechea de chei API Zapier nu a fost ștearsă

[ctx: Zapier API Key pair generated message.]
en: Zapier API Key pair generated.
ro: Am generat perechea de chei API Zapier.

[ctx: Zapier API Key pair has been deleted success message.]
en: Zapier API Key pair was successfully deleted
ro: Perechea de chei API Zapier a fost ștearsă cu succes

[ctx: Zapier API Key pair is missing information to delete failure message.]
en: Zapier API Key pair was not deleted, the consumer id or the API Key information were not found.
ro: Perechea de chei API Zapier nu a fost ștearsă, ID-ul consumatorului sau informațiile despre cheia API nu au fost găsite.

[ctx: Zapier API Key pair missing a name message.]
en: Zapier API Key pair missing a name.
ro: Lipsește numele pentru perechea de chei API Zapier.

[ctx: Zapier API Key pair missing a user message.]
en: Zapier API Key pair missing a user id.
ro: Lipsește ID-ul utilizator pentru perechea de chei API Zapier.

[ctx: Zapier API Key pair missing local id message.]
en: Zapier API Key pair missing the local id.
ro: Perechea de chei API Zapier nu are un ID local.

[ctx: Zapier API Key pair missing permissions message.]
en: Zapier API Key pair missing permissions.
ro: Lipsesc permisiunile pentru perechea de chei API Zapier.

[ctx: Zapier API failure message.]
en: Consumer ID failed to load, please check the value and try again.
ro: Încărcarea ID-ului consumatorului a eșuat, te rog să verifici valoarea și să încerci din nou.

[ctx: Zapier REST API authorize failure message.]
en: A required authentication parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
ro: Lipsește un parametru obligatoriu pentru autentificare sau un parametru de intrare are un format incorect

[ctx: Zapier REST API authorize success message.]
en: Returns successful authentication
ro: Returnează autentificarea făcută cu succes

[ctx: Zapier REST API description for consumer id parameter.]
en: The consumer id to authorize Zapier connection.
ro: ID-ul clientului pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Zapier REST API description for consumer secret parameter.]
en: The consumer secret to authorize Zapier connection.
ro: Secret client pentru a autoriza conexiunea la Zapier.

[ctx: Zapier app name parameter.]
en: The app name of the Zapier connection.
ro: Numele aplicației pentru conexiunea la Zapier.

[ctx: Zapier settings endpoint dashboard header]
en: Zapier Endpoint Dashboard
ro: Panou control puncte-finale Zapier

en: Zip / postal code
ro: Cod poștal/ZIP

[ctx: add new on admin bar]
en: Aggregator Record
ro: Înregistrare Aggregator

[ctx: admin menu]
en: Aggregator Records
ro: Înregistrări Aggregator

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
ro: Zilnic

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
ro: La fiecare 15 minute

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
ro: La fiecare 30 de minute

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
ro: În fiecare oră

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
ro: Lunar

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
ro: La cerere

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
ro: Săptămânal

en: all
ro: toate

[ctx: all events slug]
en: all
ro: toate

en: all time
ro: total general

en: and
ro: și

en: at approximately
ro: la aproximativ

en: book with Event Tickets logo
ro: rezervă cu logoul Event Tickets

en: book with The Events Calendar logo
ro: rezervă cu logoul The Events Calendar

en: book with The Events community logo
ro: rezervă cu logoul comunității The Event

en: category
ro: categorie

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
ro[0]: Categorie %s
ro[1]: Categorii %s
ro[2]: Categorii %s

en: click here
ro: dă clic aici

en: click here to edit it
ro: dă clic aici pentru editare

[ctx: column name]
en: Frequency
ro: Frecvență

[ctx: column name]
en: Last Import
ro: Ultimul import

[ctx: column name]
en: Source
ro: Sursă

[ctx: column name]
en: Type
ro: Tip

[ctx: column name]
en: When
ro: Când

en: data sharing agreement
ro: acordul de partajare a datelor

en: day
ro: zi

[ctx: day_view]
en: %1$s for %2$s
ro: %1$s pentru %2$s

en: deactivated
ro: dezactivat

en: delete
ro: șterge

[ctx: deprecation of legacy views]
en: The legacy calendar views are deprecated and will be fully removed in an upcoming release. You should %1$s now to prevent issues when The Events Calendar 6.0 is released. %2$s.
ro: Vizualizările calendarului moștenit sunt învechite și vor fi înlăturate complet într-o versiune viitoare. Trebuie să %1$s acum pentru a preveni problemele atunci The Events Calendar 6.0 va fi lansat. %2$s

en: edit Events settings.
ro: editează setările evenimentelor.

[ctx: endpoint could not be enabled it error message.]
en: Endpoint was not disabled
ro: Punctul-final nu a fost dezactivat

[ctx: endpoint could not be enabled it error message.]
en: Endpoint was not enabled
ro: Punctul-final nu a fost activat

en: event
ro: eveniment

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
ro: Ciornă

[ctx: event aggregator status]
en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Draft <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Ciornă <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Ciorne <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Ciorne <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
ro: Eșuate

[ctx: event aggregator status]
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Eșuată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
ro: Importate

[ctx: event aggregator status]
en: Imported <span class="count">(%s)</span> | Imported <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Importate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Importate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Importate <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
ro: În așteptare

[ctx: event aggregator status]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
ro: Programează

en: eventbrite.com/e/example-12345
ro: eventbrite.com/e/exemplu-12345

en: events
ro: evenimente

en: example.com/
ro: exemplu.com

en: example.com/url.ics
ro: exemplu.com/url.ics

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
ro: %1$s și %2$s

en: g:i a
ro: G:i

en: has featured %s
ro: are %s reprezentative

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
ro: aproximativ acum %s

en: iCal Importer
ro: Importator iCal

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
ro: Evenimente pentru %s

en: iCalendar Import Settings
ro: Setări import iCalendar

en: illustration of a book with The Events Calendar logo
ro: ilustrație a unei cărți cu logoul The Events Calendar

en: illustration of a phone screen with a person's face
ro: ilustrație a unui ecran de telefon cu fața unei persoane

en: illustration of a thought lightbulb coming from a book
ro: ilustrație cu un bec aprins care apare dintr-o carte

en: illustration of an event moving from one calendar to another
ro: ilustrație a unui eveniment care este mutat dintr-un calendar în altul

en: illustration of characters being translated
ro: ilustrație cu caractere care sunt traduse

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
ro: în aproximativ %s

[ctx: in human readable time]
en: retrying in about %s
ro: reîncearcă în aproximativ %s

[ctx: link for connecting eventbrite]
en: Connect to Eventbrite
ro: Conectează-te la Eventbrite

[ctx: link for connecting meetup]
en: Connect to Meetup
ro: Conectează Meetup

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
ro: Citește mai multe despre evenimente ignorate.

en: list
ro: listă

en: list of available functions
ro: listă cu funcțiile disponibile

[ctx: log engines]
en: None currently available
ro: Nimic disponibil momentan

[ctx: log selector]
en: None currently available
ro: Nimic disponibil momentan

en: logo icon
ro: icon logo

en: meetup.com/example
ro: meetup.com/exemplu

en: month
ro: lună

[ctx: month view]
en: %1$s for %2$s
ro: %1$s pentru %2$s

en: new
ro: nou

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
ro: cu numele funcției:

[ctx: not available]
en: n/a
ro: informații indisponibile

en: one month
ro: o lună

en: one week
ro: o săptămână

en: open-source forum on WordPress.org
ro: forum open-source pe WordPress.org

en: opens in a new window
ro: se deschide într-o fereastră nouă

en: organizer
ro: organizator

en: organizers
ro: organizatori

en: page
ro: pagină

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ro: %1$s din %2$s

en: past
ro: trecut

en: post moved to Ignored. | posts moved to Ignored.
ro[0]: am mutat articolul la Ignorate.
ro[1]: am mutat articolele la Ignorate.
ro[2]: am mutat articolele la Ignorate.

[ctx: post type general name]
en: Aggregator Records
ro: Înregistrări Aggregator

[ctx: post type general name]
en: Calendar Embeds
ro: Înglobări calendare

[ctx: post type singular name]
en: Aggregator Record
ro: Înregistrare Aggregator

[ctx: post type singular name]
en: Calendar Embed
ro: Înglobare calendar

en: postponed
ro: amânat

en: premium support on our website
ro: suport premium pe site-ul nostru

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
ro: j M Y

[ctx: publish box time format]
en: H:i
ro: G:i

en: queued
ro: pus în coada de așteptare

en: reactivated
ro: reactivat

[ctx: record]
en: Add New
ro: Adaugă înregistrare nouă

[ctx: records]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Total <span class="count">(%s)</span>

en: remove
ro: înlătură

en: screenshot of updated calendar views
ro: captură ecran cu vizualizări actualizate pentru calendar

en: see all
ro: vezi tot

[ctx: separator between date and time]
en:  at
ro:  la

en: steps completed
ro: pași finalizați

en: tag
ro: etichetă

en: the event category term ID
ro: ID-ul termenului categorie de evenimente

en: the event tag term ID
ro: ID-ul termenului etichetă eveniment

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
ro:  și

[ctx: the-events-calendar]
en: %1$s address: This represents the address of the %2$s %3$s.
ro: Adresă %1$s: reprezintă adresa pentru %2$s %3$s.

[ctx: the-events-calendar]
en: %1$s name: This represents the name of the %2$s %3$s.
ro: Nume %1$s: reprezintă numele pentru %3$s %2$s.

[ctx: the-events-calendar]
en: %1$s website title: This represents the website title of the %2$s %3$s.
ro: Titlu site web %1$s: reprezintă titlul site-ului web pentru %2$s %3$s.

en: three months
ro: trei luni

en: three weeks
ro: trei săptămâni

en: timezone settings
ro: setări fus orar

en: to
ro: la

en: to change how the actual time is displayed on your calendar.
ro: pentru a schimba modul în care este afișată ora actuală în calendarul tău.

en: to create your own free Google Maps API key.
ro: pentru a crea propria cheie gratuită Google Maps API.

en: to learn more about using it with The Events Calendar
ro: pentru a învăța mai multe despre utilizarea ei cu The Events Calendar

en: today
ro: azi

en: two months
ro: două luni

en: two weeks
ro: două săptămâni

en: unknown
ro: necunoscut

en: unknown date
ro: dată necunoscută

en: upcoming
ro: viitoare

en: updated
ro: actualizat

en: venue
ro: loc de desfășurare

en: venues
ro: locuri de desfășurare

en: warning-icon
ro: icon de avertizare

[ctx: when the retry will happen, a date]
en: retrying at %s
ro: reîncearcă la %s

en: you can modify this setting here.
ro: poți să modifici această setare aici.
